Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » AKI JÁRTAS GYEDBEN, SEGÍTENE?

AKI JÁRTAS GYEDBEN, SEGÍTENE?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok.másfél éves kisfiam után márciusig kapk még gyedet.most a picim 5 hetes és nem tudom ha igényleg a tgyást akkor annak mi lesz az alapja? hallottam olyat is hogy az előző ellátás alapját veszik ennél is figyelembe.szerintetek?az oepnél nem tudtak semmi értelmeset mondani mert kifogtunk egy bunkó nőt.

2012. okt. 31. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem azt mondták, hogy le kell mondani tgyás igénylése előtt a gyedet, mert két ellátásba nem lehet részesülni, és a vállalkozásodat nézik alapul.
2012. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Választhatsz, hogy végig kapod a gyedet, vagy igényleg a tgyást. A tgyás a minimálbér után (93000.-)ft alapján lesz megállapítva, ha nem volt 2011. január óta eb. járulékalapot képező jövedelmed. (tgyás, gyed nem az) Tgyásnál nincs előző ellátás alapja.
2012. nov. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tgyásnak nem a minimálbér lesz az alapja, hanem a minimálbér kétszerese, vagy ha a szerződés szerinti jövedelem ennél kevesebb, akkor az.


A gyed alapja meg ugyanez lesz a kedvezményszabály miatt.

2012. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!