Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy csecsemő sosem szopott...

Mortimer1980 kérdése:

Ha egy csecsemő sosem szopott anyatejet, akkor hogyan, mitől alakul ki a bélflórája?

Figyelt kérdés
Az újszülött steril bélrendszerrel jön világra. Az egészséges bélflóra nagyon fontos. Tehát?

2012. nov. 1. 19:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Az anyatej steril. Nem abból jut hozzá a bacikhoz, amik a bélrendszerében vannak...


"A születést követően a szoptatás révén, a tárgyak szájba vételével, a belégzések során folyamatosan épül fel a normál flóra."


Itt a szoptatás nem úgy értendő szerintem, hogy a tejtől, hanem pl. az anya bőrén lévő bacikból..

2012. nov. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
En pl kulfoldon szultem,1 percre sem vittek el a fiamat,probaltam szopiztatni,mki jott segiteni,de neki nem izlett az elotej,el sem fogadta a cicit. Mar 2.nap nagyon kivoltam,ott bogtem a noverkeknek,h tuti h ehes,vmit adjunk neki enni mert csak sir sir es sir... Aztmondtak h semmit sem adnak,van eleg tartaleka. ejjel nappal ciciztetni akartam,de neki nem kellett... fejtem mint egy oorult,de tej meg mindig nem jott. 3.nap nem evett semmit,itt mar tenyleg nagyon ideges vtam,mondtam h en most haza megyek a babammal. Itthon mar vettem elo a tapszert,de az anyai oszton beindult es ujra cicire tettem,es lass csodat beindult a tejem. A lenyeg,h itt nem etetik anyatejjel,se semmivel... Ha az anyanak nincs teje,v barmi okbol kifolyolag nem tud szoptatni,akkor majd az anya otthon ad neki tapszert. Ezt most csak azert irom,mert bar kulfoldon elek,akkor sem osztom azt a velemenyt,miszerint hozza jut a baba az anyatejhez a korhazban. Ez egy baromsag mar bocsi. Kerdesedre tudomanyosan nem tudok valaszolni,de az biztos,h a tapszeres babaknak ugyanugy kifejlodik a belfloraja es semmivel sem kulonbek az anyatejes babaktol!
2012. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Bababarát kórházban még azt is rossz szemmel nézték, hogy amíg nem indult be a tejem, volt egy alkalom, amikor a szobatársam lefejt tejéből adtam a babámnak, mivel sárga volt, kellett volna a folyadék, de nem volt...

A tápszerben is vannak mindenféle anyagok, bifiduszok, stb., amelyek kellenek a bélflórának, ezért sem szabad forró vízzel elkészíteni, hanem steril visszahűtött, de még meleg vízzel. A forró víz ugyanis elpusztítaná ezeket az anyagokat.

(A dobozon legalábbis ez áll.)

2012. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van 2. De nem hozták a tálkát minden etetés után, hogy fejjek. Ált. anyuka 3 napig van kórházban, szerinted mit fej, többnyire igen kevés valamit, ha be is indul a tej.

Azt, meg hogy idegen anyák tejét összeöntik és odaadják egy másik idegen csecsemőnek, ez akkora baromság, ne haragudj, pl. nálunk a hatágyasban 2 dohányzó anyuka volt, most képzeld, hogy az ő tejüket vagy más dohányzóét adják a babádnak...

És nem, szerencsére nem csinálják ezt mindenhol, inkább tápot adnak a babának, vizet, teát vagy semmit.

2012. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Cukros vizet adnak ezt viszont biztosan tudom. ( a nyíregyházi vagyok. )
2012. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

A bélflóra kialakulásáról:

[link]

Szoptatás hiányában: "Annak ismeretében, hogy az anyatej miként fejti ki előnyös hatásait, esetleg ki lehet fejleszteni olyan tápszereket, melyek jobban utánozzák ezt a tulajdonságot. Ez hosszú távon is befolyásolhatja azon csecsemők egészségét, akiket valamiért nem lehet szoptatni"innen: [link]


Az, hogy akad olyan ismerősünk, barátunk, netán mi magunk, ahol a szoptatott baba is beteges, vagy a tápszeres is makkegészséges nem változtatja meg a tényt, mi szerint _nagy átlagban_ a szoptatott babák kevésbé betegesek! Ezek a példák statisztikailag hozzáárulnak az eredményekhez, de nem változtatják meg azokat.

2012. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Audrey, kilenc éve Kecskeméten egészen biztosan igy volt. Ott voltam, láttam. A testvérem pedig volt csecsemő osztályon gyakorlaton, akkor is ez volt a rendszer.
2012. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 sumergo ***** válasza:
Én speciel kiöntöttem a kórházban a lefejt felesleges tejet, mert azt mondták, nem adhatják másnak. Ketten voltunk túl jól ellátva tejjel, ment a felesleg a lefolyóba! :-(
2012. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem adhatják másnak? Mire való akkor a sok anyatejgyujto állomás?
2012. nov. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Az anyatejgyűjtő állomáson bevizsgált tejet kap a baba! Szigorúan vizsgálják a leadó anyukát és a tejét is. Nem csak úgy lefejik és odaadják.
2012. nov. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!