Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébihordozó vagy autósülés? 5...

Bébihordozó vagy autósülés? 5 hós babám alig fér a hordozóba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 13-án lesz 5 hónapos. Kb. 8 kg, vagy picivel több, még nem ül magától, csak ha fogom vagy az ülemben van. Szegénykémnek annyira kényelmetlen már a hordozó, hogy nyöszörög benne, kinyomja magát, mint aki ki akar mászni, pedig még csak egy vastag kabi van rajta. Mi lesz ha ráadom a még vastagabb, teljes testét befedő plüss overált? Szegény meg sem tud majd mozdulni. :( Így is moccanni sem bír, annyira feszeng benne. Vehetünk már autósülést? 0-18-kg-osat? Vagy korai? Felöltöztetnem muszáj, jön a tél. Ez a hordozó a babakocsira szerlhető. Ha veszek autósülést, a babakocsin válthatok a sportülésre, ha még csak segítséggel ül? Kérlek adjatok tanácsot. KÖSZÖNÖM NEKTEK!!!
2012. nov. 1. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi is 5 hónaposan tettük át autósülésbe. Olyat vettünk ami 3 fokozatban dönthető. Ugyanugy van benne mint a hordozóban. Viszont egy nagyobb fékezésnél nem jó ez a módszer, mert a nyaka könnyen kitörhet. Én ezt olvastam máshol.
2012. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kisfiamat én is 5 hós kora körül kezdtem el a babakocsi sport részébe vinni,mert egyszerűen rosszul volt,hogy nem látott ki.Ekkor még nem ült önállóan,de nem is ültettem teljesen.Annyira volt megemelve a sport rész,hogy kilásson.Annyira élvezte,hogy elmondani nem tudom. :)

Az autósülés az más tészta.Annál mindenképpen meg kellene várni,amíg ülni tud,mert ugyan vannak dönthető ülések (9-18 kg-os kategória),de azok sem dönthetőek annyira,amennyire kényelmes lehet neki.Nekünk is ilyen van amúgy.

Mi kb. 2 hónapot kínlódtunk végig az autós hordozóban,míg le tudtuk cserélni a gyerekülésre.Sehogy nem volt neki jó,kicsi is volt,zavarta,hogy csak az ülést nézegetheti és nem lát ki.

2012. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk, vettünk 0-18 kg autósülést. Azok dönthetőek és menetiránnyal szemben is beköthetőek, mert máshogy még nem utazhat a baba, amíg nem tud stabilan ülni.
2012. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Jégtánc ***** válasza:
Babahordozó szíján nem tudtok már állítani? Nekem is 8kg a lányom mondjuk már 9 hónapos,de még elfér az ülésben.
2012. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5,5 hós korától 0-18-as ülésbe utazott a kisfiam, mert mnár szűkös volt neki a hordozó. 3 fokozatban dönthető, és menetiránynak háttal is beköthető.
2012. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0-18 kg tökéletes kategória, lényeg hogy hátrafelé kösd be, amíg csak lehet.
2012. nov. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0-18kg háttal beköthető ülésbe átlehet rakni másmilyenbe nem. Mondjuk nem tudom, hogy mekkora hordozótok van, mert ekkora gyerek még nem nőhetné ki.
2012. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

már miért ne nőhetné ki?!

Az én babám is 5,5hós és már majdnem végig ér a hordozóban,aról nem beszélve hogy szűk neki ha kabátban van.


Kedves kérdező.

Persze beleteheted már.

nekem is kell vennem ülést,csak tanácstalan vagyok milyet :-(


Neked van már kinézve?

2012. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy végig ér még nem növi ki. Akkor van kinőve a hordozó ha a feje a fülénél jobban kilóg belőle vagy ha az öv több mint 2 ujjal a válla alatt indul.

Egy jó méretű hordozó 1 de inkább 1,5 éves korig jó. Fiam most növi ki az övét pedig holnap lesz 1,5 éves.

2012. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is másfél éves. Hát tuti hogy neki a legnagyobb hordozó sem lenne már egy régóta jó. Nem duci baba, és nem is extrém magas, tény hogy picit magasabb mint az átlag. Nekünk 7 hónaposan kellett lecserélnünk a hordozót, mert már kezdett kilógni a feje. Egyébként ha már kilóg egy picit a feje, ki-nőttnek kell tekinteni az autós ülést.
2012. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!