Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki nem szeret...

Van itt olyan, aki nem szeret a gyerekével játszani?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 22:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én szeretek vele játszani, de időhiány miatt nem nagyon szoktam. Amikor ennyi idős volt, és valami házimunkát csináltam, le volt terítve a közelembe egy pléd, kiszórva rá játékok, és ott játszott. Így ha kellett hozzá tudtam szólni, vagy odalépni hozzá, de alapvetően egyedül játszott. De ez persze agyon gyerekfüggő, de lehet, hogy a tiédet is jól rá lehet vezetni az önálló játékra.
2012. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csak hozzáállás és lelki nyugalom kérdése. Amikor éppen nagyon stresszes a napom akkor libabőrös leszek a folyamatos nyávogástól amit a kislányom non stop nyomat. Sőt! Volt olyan, hogy gorombán szóltam rá mert felgyűlt minden.

De az esetek többségében a hisztijét me fel sem veszem. Ha eltör valamit összeszedem... ha sikít valamiért inkább oda adom neki vagy elterelem a figyelmét valami mással játékosan... vagy órákig játszom vele a ,,kukúúcs"-játékot vagy hurcolom az ölemben egy fél napig mert éppen ahoz van kedve.... vagy bármi! És ilyenkor mérhetetlen boldo leszek attól, hogy ő boldog és mellékes, hogy nekem jó-e vay sem és valóban mennyi élvezeti értéke van az adott játéknak... a fontos, hogy ő örüljön neki. Még is vannak napok, amikor csak ülnék a gép előtt vagy elmennék szoliba úgy, hogy ne kelljen azon gondolkoznom, hogy ,,hová teszem"... Szerintem ez nálam teljes mértékben attól függ mennyire tudom a problémáimat kezelni, hogy mennyit kell dolgoznom. Ezek szerencsére ritkák nálam és mindig hasonló képen lelkiismeret furdalásom van. Aztán bűntudatból meglepem néhány plusz óra szeretgetéssel meg játékkal :) Amikor pedig odabújik hozzám, megpuszil, vagy megsimogat akkor érzem azt, hogy tudok honnan erőt meríteni, mert megéri.

2012. nov. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Mindig mellette kell lennem. Így eljátszik egy ideig magában. De amint kimegyek a szobából, már jön utánam és nyafizik.
2012. nov. 1. 23:50
 14/18 A kérdező kommentje:
12-es, nagyon szépen leírtad.:)
2012. nov. 2. 00:13
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, tényleg nem vagy UFO, én is így voltam a lányommal és a fiammal is. Csak puszilgatni, ölelgetni szerettem őket, és slussz. Akkor változott minden, amikor elkezdtek járni. Emlékszem a kiscsajszival mennyit sétáltunk, nagyokat beszélgettünk, gyűjtöttünk, préseltünk falevelet, szedtük a gesztenyét. A fiam pedig most másfél éves, labdát dobálunk, gurítunk, vagy sokszor csak üldözöm, hogy "kérek puszit", és ő nagyokat kacagva, sikongatva menekül a puszi elöl. :D Mesét olvasni pl nagyon szeretek, (szakmából is adódik), így már alig várom, hogy olvashassak a kisfiamnak is (egyelőre 2 percnél tovább nem marad ülve), mint anno a lányomnak, aki tátott szájjal hallgatta! Az i sikerélmény volt nekem. Szóval jönnek majd olyan időszakok, amikben szuper leszel, és a picúr örökre emlékezni fog rá, hogy "akkor anyával milyen jó volt ez meg az...":)))
2012. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

De jó....Fel sem mertem tenni ezt a kérdést,pedig sokszor én is hasonlóan érzek.

11 hós múlt a fiam.De a válaszoktól én is megnyugodtam.

Szerintem is más lesz majd amikor már járni fog,lehet vele sétálni.

Legalábbis nagyon remélem...

2012. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Manapság minden babás,gyerekes kérdésből hatalmas problémákat csinálnak mindent túlbonyolítanak,túl aggódnak.Ráadásul vannak ilyen minden lében kanál anyukák akik mindig megmondják a tutit ha valaki eltér tőle azt leszólják,lealázzák,ítélkeznek.

Kisfiam 1,5 éves most már el lehet vele azért játszani autózunk,könyvet nézegetünk,építő kockázunk,dublot építünk,bújócskázunk stb. Kb 7-8 hónapos volt mikor tudtam vele bármit is játszani,akkor kezdte érdekelni a bújócska,felült a kis autójára toltam körbe a házban ilyesmi.Addig mesekönyvet mutattam vagy letettem elé a játékot de nem tudtam vele mit kezdeni,saját magától eljátszott,szórakoztatta magát,énekeltem neki anyukám sokat mondókázott,próbálgatta a mászást az állást.

Mostanában akkor nem szeretek vele játszani ha fáradt vagyok,mert nincs hozzá türelmem,és mert nagyon sok tennivalóm van ( dolgozom ugyanis).Ő nagyon önálló sokat játszik magában,közben magyaráz,énekel a bölcsiben is eljátszik a gyerekekkel is de egyedül is.Maradt még bőven a gyermeki énemből így szeretek játszani de inkább olyan 2-3 éves kortól a legjobb velük játszani,van egy kisöcsém és máig emlékszem hogy 1-1,5 éves nem sok mindent tudtam vele játszani inkább ültem és néztem ahogyan játszik.Nem attól lesz valaki jó anya hogy 24ből 12 őt csak a gyerekkel foglalkozik,játszik.Sokat foglalkozunk a fiunkkal a nagyszülők is egy nagyon önálló,ügyes és

értelmes kisgyerek hónapokkal a kortársai előtt jár,ezt a védőnő,más anyukák a doki is mondta érdeklődő aktív az érdeklődési köre is olyan,mint egy 2 évesé,pedig nem játszottam vele a születése óta mindennap 24 órából 8-10et.

2012. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%

12es válaszoló= következetlen nevelés.

ha jó kedved van, mindent megkap csak hogy boldog legyen. akkor is ha hisztivel éri ezt el. te jutalmazod a hisztijét.

ha rossz kedved van, rákiabálsz. ugyanazért, amiért máskor jutalmaznád. ettől teljesen összezavarodik szerencsétlen. a bűntudat-babusgatásról nem is beszélve. Ismerek pár gyereket, akiket így nevelnek és hát meglátszik rajtuk.

2013. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!