Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha hason altatom a babát?...

Baj ha hason altatom a babát? Más is teszi így?

Figyelt kérdés
Eleinte háton és az oldalán altattam, de rájöttem hogy hason sokkal jobbat alszik, nyugodtabban és tovább alszik. de félek mert a bölcsőhalál egyik oka állítólag ha hason altatják a babát. félek, hogy gond lehet, mindig nézem hogy lélegzik e, éjszaka is többször felkelek és megnézem hogy lélekzik e. 1 hónaposak elmúltunk mostmár. Van okom tényleg félni?
2009. aug. 11. 16:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Én nem merném
2009. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 4 napos kora óta hason altatom a lányom.Semmi baja nincs.A saját megnyugtatásom miatt van légzésfigyelőnk.Ha egészséges és időre született a babád sztm nincs okod aggódni.

2009. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Szerintem ez babafüggő. Az én kisbabás időmben (15 éves a lányom..)még azt mondták, hogy háton nem szabad altatni, mert megfullad, ha hány vagy bukik. Az én Manóm viszont csak a hátán volt hajlandó elaludni. Egyébként hülyeség, hogy háton megfullad, mert nem pont középen van a feje, így lecsorog, ha valami visszajön. Pár év múlva a hason fekvést szidták, hogy nem tudja felemelni a fejét, ha valami visszajön...és belefullad. Hát, most légy okos! Szerimtem tedd úgy, ahogy szeret aludni. A légzésfigyelő szuper találmány, bérelni is lehet!
2009. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy baj-e azt nem tudom,végül is orvosom szerint nem tanàcsolt.

Az enyém csak hàton aludt,miota magàtol megfordul,tehàt 4 honapos kora ota,azota csak oldalàn alszik,de van néha hason is.

Hàt nem tudom,gondolom megoszlik a vélemény,hallgass az anyai ösztöneidre!

2009. aug. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sem mertem, mindig csak háton és oldalt, aztán mióta átfordul, nem tudok vele mit csinálni, mert neki úgy jó. Leteszem háton, 2 perc és már nem úgy van. Nem szórakoztathatjuk egymást állandóan, igy Én sem aludnék soha meg Ő sem...De igy van, ha időre született egészségesen, nincs miért aggódni. Azt mondják 1 éves koráig fordulhat elő, egyszerűen nem tudod megakadályozni, amikor már forog, hogy ne vágja magát hasra, ha neki úgy jó.

2009. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Az én fiam oldalt vagy háton alszik és akkor az egyik oldalt van a feje. Én is mindig figyelgetem még éjszaka is hogy vesz e rendesen levegőt. Be fogok szerezni egy légzés figyelőt, bár ahogy ismerem magam én akkor sem leszek nyugodt.
2009. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! légzés figyelőt tuti hogy be fogok szerezni.
2009. aug. 11. 16:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Tény hogy a legtöbb bölcsőhalálban meghalt baba hason alvó volt, de ennek ellenére sok baba alszik hason. Köztük az én fiam is úgy aludt. Az első napokban alig alig aludt, miután hasra fordítottam nagyon jókat aludt.

Ezt neked kellene eldönteni ha ő úgy jókat alszik akkor nyugodtan fordítsd úgy, de légzésfigyelőt szerintem is szerezz be egyet.

2009. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mind a két kisfiam hason alvó.

Soha nem volt semmi bajuk tőle.

Háton állandóan kalimpáltak,felébresztették magukat.

A nagyfiamnál eszembe nem jutott a bölcső halál.

A kicsinél szólt a védőnő,de ő is csak azért,mert kötelessége figyelmeztetni.

A kicsi most 8,5 hónapos,csak életének első 3 napján feküdt háton,mert a kórházba pólyában volt.

Én is többször ránéztem,amikor pici volt,de így nyugodtabban alszanak.

2009. aug. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia:)az én kislányom 6heteske,de csak hason tud aludni:)Légzésfigyelőnk viszont nekünk is van,igaz nem mindig használom,mert már lemászik róla és akkor is beriaszt,borzalmas érzés.A bölcsőhalálról csak annyit,hogyha háton altatom vagy esetleg cumival és bukik,akkor mi van???Mert ha háton alszik,tuttira félre nyeli,ha meg cumival,akkor ugy működik a cumi,mint egy dugó,tehát az sem jó...állva kéne ennek a babának aludnia???ha viszont hason alszik és bukik,amire nem egyszer volt már példa,simán kifolyik a szájából!

Jó babázást Nektek:)

2009. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!