Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tapasztalt ilyet?...

Más is tapasztalt ilyet? Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Eddig a déli szopáskor a babaám 50-60 ml-t evett csak. Másfél hete répa-krumpli főzeléket kezdtünk el apránként enni. Megeszik mostmár 50 grammot is, de utána sokkal többet szopik, mint korábban, akár 100 grammot is. Próbálom itatni teával, vízzel a főzelék közben, de nem nagyon kell neki. Most akkor hogy fogom tudni ezt a szopit főzelékkel kiváltani? Vagy legyek türelmes, majdcsak egyre kevesebbet fog szopni a főzelék után? Amúgy 4,5 hónapos a bébi.
2009. aug. 11. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia


Hát nem tudom, hogy amikor még csak szopott, akkor is ilyen keveset evett? Legalább 150 ml kellene ennie egy evésre 5ször naponta. Szóval sztem a mostani a normális.

Ez a répás cucc volt az első szilárd kajája?

Lehet, hogy korán kezdted el a hozzátáplálást, mostanában mindenki arról beszél, hogy hat hónapos kortól kell kezdeni.

2009. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

1. Miért akarsz 4,5 hónapos anyatejes babát ilyen korán hozzátáplálni? Ezt soha nem fogom megérteni! De mindegy, ez a te bajod, ill. a babádé.

2. Ráérsz!!!!! Én kislányom 9 hónapos volt mikor teljesen kiváltottunk egy étkezést, addig minden evés után szopizott is.

Viszont honnan tudod, hogy 50-60 ml-t evett ebédre eddig. Az nagyon kevés egy ekkora babának. Min. 160-180 ml-t kellene szopnia.

2009. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvosi utasításra, nem a saját fejem után, nyugi. Igen, az én babám. Refluxos, úgyhogy ezért kell ilyen hamar. Ha ezen megnyugodtatok, akkor tanácsot is adhattok, nemcsak álmélkodni, meg szörnyűlködni kell... Köszi!
2009. aug. 11. 16:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és egyszerűen nem kért többet az 50-60 ml-nél... Ez van...
2009. aug. 11. 17:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vok


Nem kéne itt bunkozni. Normál helyzetbe ezen igenis szörnyüllködni kell. Te kérted a véleményt mi meg adtuk.Azt meg elfelejtetted irni hogy vmi baja van a babának. Ha meg ez igy van akkor én a dokit kérdeyném és nem vadidegeneket akik nincsenek tisztába a babáddal kapcsolatos dolgokkal, főleg igy hogy elhalgatsz részleteket. Egyébként sztem most eszik jól a babád és csak legyél türelmes.

2009. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz, bocs a kirohanásért, csak nem gondoltam, hogy így fognak reagálni. Ha nem muszáj, nem szoktam ezzel "dicsekedni", hogy mi a bajunk. Igyekszem ugyanúgy kezelni, mint mindenki más, persze a doki szavait megfogadva. Egyszerűen kíváncsi voltam, másra is jellemző-e ez. Igazából én is segítségért fordulok már tapasztalt anyukákhoz, erre a 2. hozzászóló lehord... Na, mindegy.

Ma meg fogom kérdezni a védőnőt, és bocs, ha bunkó voltam...

2009. aug. 12. 07:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond, megértelek. És sajnálom a babát. Remélem minden rendbe lesz.
2009. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!