Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adni, vagy nem adni tejet 1...

Adni, vagy nem adni tejet 1 éves kortól? Tapasztalt anyukák kérlek adjatok nekem tanácsot.

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk 1 éves státuszon. Azt tanácsolta a védőnőnk, hogy még ne adjak tejet a lányomnak, másfél éves korig maradjon a tápszer. Allergiás nincs a családunkban. A miértre azt a magyarázatot adta, hogy a tehéntej a legegészségesebb, de mivel úgyis fel kellene forralni, mint ahogy a bolti tejet is, így kimegy belőle az összes vitamin, tehát a gyerek csak az "üres" tejet inná. A tápszerben pedig legalább van sok vitamin. Akkor még fél évig nem ihat tejet a gyerekem? Aki már túlvan ezen a mizérián, leírná a jótanácsát, és hogy egyetért-e a védőnőnkkel? Köszönöm szépen a segítséget.
2010. nov. 11. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Én 15 hónapos korától adtam neki tehéntejet, mert akkor ment el a tejem. UHT tejet adtam neki, nem forraltam fel. Semmi baja nem lett tőle. De ha anyagilag bírod, akkor még maradjon a tápszer, szerintem is.
2010. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kimaradt: Azt is mondta, hogy pl. pudingot már adhatok neki, de reggel és este még ne tejet kapjon, hanem tápszert.
2010. nov. 11. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy menjen minél tovább a tápszer.

1 éves kortól már főztem neki tejjel (pl spenót), adtam neki tejes dolgokat (süti), de inni még nem.

Egyébként ezt a bolti tejet teljesen felesleges felforralni, ha mégis úgy döntenél, hogy adsz neki. Simán melegítsd meg, és már ihatja is.

Visszatérve az én babámra, 21 hós koráig kapott tápszert, utána szoktattam át a tejre, azóta azt issza.

Ha anyagilag megteheted, akkor még ebben a téli betegséges időszakban adj továbbra is tápszert a babádnak, legalább tavaszig. Több benne a vitamin, mint a bolti 1,5 vagy 2,8-as tejben.

Viszont főzzél, süssél nyugodtan tejes dolgokat, csak előtte próbáld ki, hogy bírja-e.

Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia, én is azt mondom, hogy ameddig lehet, kapjon csak tápszert.

Tényleg kontrollált, hogy miből mennyi van benne, nem vizezett, ki tudja, milyen lötty, mint a tehéntej. Minden vitaminból és tápanyagból annyi van benne, amennyi optimális egy csecsemő/kisgyermek számára. A benne lévő fehérje humanizált, azaz a babák számára sokkal könnyebben emészthető, mint a tehéntejben lévő, és kisebb eséllyel okoz allergiát.

Anyagilag pedig nem hiszem, hogy jobban járnál a tejjel, ami hamar megsavanyodik, nem lehet olyan jól beosztani, mint a tápszert.

Ez az én véleményem.

A babám 19 hónapos, még javában tápszert iszik, imádja, úgyhogy én adom neki, ameddig csak szívesen issza.

2010. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én adtam neki tejet és adom most is már 2 hónapja házi tejet iszik és semmi baja tőle (de tejfőző fazékban szigorúan 5 percig főzöm ,ebben ugyanis nem fut ki a tej.)Lehet szörnyülködni aki akar.2 gyerekes anyuka
2010. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1 éves kor után én is már csak tejet adtam.Most 2 éves és semmi baja!Eddig csak egyszer volt beteg...
2010. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem gasztrós szakorvos 1,5 éve kort mondott a tej bevezetésére. 15 hónaposan néha adtam nekik tejet, reggelente, 16 hónaposak voltak, amikor reggelre tejet ittak, este tápszert. Most 20 hónaposak, és még 1 doboz tápszer van, ha elfogy már nem veszek másikat. Semmi bajuk tőle, és a tejtől is végig alusszák az éjszakát. De olvastam már 3 éves kort is a tej bevezetésére a Milupa hírlevelében, amiben a tejitalukat reklámozták :)
2010. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!

Én még a tápszert adnám. Az én kisfiam kb. másfél évesen kapott tejet (2.8-asat, kicsit higgítva), szerette, nem allegiás rá, de igazából nem hasznosítja a szervezete azt a fajta fehérjét, ami a tehéntejben van. Keresztül megy rajta, és sajnos mivel a tejtől savas lesz a széklet, kimarja a fenekét, egyszer orvoshoz is el kellett vinni, annyira feljött a bőre, szegény nem tudott ülni. Ez forralt tej esetén is fenn áll. Viszont erjesztett tejterméket (kefírt, joghurtot) nyugodtan kaphat. Hozzáteszem, hogy kisfiam anyatejes volt 21 hónapig!

Nagyon sok helyen hallottam, és én is kezdem úgy gondolni, hogy a tehéntej valójában nem embernek való! A tévében egy orvos nyilatkozta, hogy a tejet hasznosan feldolgozó enzimek 6-7 éves korunkig vannak jelen a szervezetünkben.

Én maradnék a tápszernél.

2010. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fiam 14 hónapos,még nem ivott tejet.És még nem is fog egy darabig.Tejitalt iszik,napi 3,5 decit.Kajában már kapott,mivel azt eszi,amit mi,de az elenyésző mennyiség.
2010. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtti 18.12 es vagyok ,nekünk semmilyen tejtől nem volt a popsink piros.A fiam úgy megszokta a házi tejet hogy már meg sem inna mást.A lányom (3,5 éves)is azt issza 18 hós korától és semmi allergia semmi kiütés nincs és soha sem volt beteg.
2010. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!