Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós kisfiam gyakran csak...

Hasfájós kisfiam gyakran csak a hordozóban nyugszik meg. Napi hány órát lehet szerintetek a hordozóban? A baba pihenőszék mennyivel egészségesebb a gerince szempontjából?

Figyelt kérdés
Most 3,5 hetes.

2012. nov. 2. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!nekem is sokat van a hordozóban.ott jó volt neki a hasija miatt,most meg már megszokta.persze már kevesebbet van benne 4 hónapos és már szeret az ágyon feküdni és forgolódni.


de a lányom is sokat volt benne anno és semmi baja, ő már 4 éves. :)


én nem vagyok ellene,de biztos lesz olyan aki óvni fog tőle.én csak a saját véleményemet és tapasztalatomat írtam le. :)

2012. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az en fiam is csak abban van el,pedig mar nem faj a pocija. De mindenhol mashol sir es szenved,meg a kezunkben is. De a hordozot vmiert imadja,orakat kepes benne tolteni es nyafog ha kiveszem. Sztem ha nincs benne reggeltol estig,akkor nem karos neki. Ha valaki orakat urazik kocsival,akkor is benne van a baba! Anyukamnak mondtam vmeik nap h csak abban van el a fiam es mondta h en is csak abban szerettem,mert belattam mindent amit szerettem vna. 22 eves vagyok es nagyon derekfajos. Nem tudom,ez sem ez az egy dologtol tevodik ossze.
2012. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

0-tól kb. 3-4 hónapos korig maximum 30-40 percet legyen benne, azt is csak akkor, ha muszáj (autóban utazva vagy ha éppen máshova nem lenne biztonságos lerakni).

3-4 hónapos kortól amíg nem ül önállóan max. 1-1,5 órát, szintén csak akkor, ha muszáj.


A pihenőszék kicsit egyenesebb, az talán valamivel jobb, de abban sem ajánlott sokat lennie a babának, mert - ahogy a babahordozó sem - nem természetes ívben tartja a gerincet, nem illeszkedik a baba testéhez, hanem a baba gerince illeszkedik a székhez.


A baba amíg nem tud ülni vízszintes, viszonylag kemény felületen feküdjön VAGY legyen kézben.


Az autósülés helyett sokkal inkább ajánlom a hordozókendőt, az nem árt, a baba természetes pózban van, a csípőjének, gerincének és az egyensúlyérzékének nagyon jót tesz. Hasfájásra is nagyon jó, mert állandó ringatásban, testközelben van és a gázok is jobban kijönnek. És úgy általában a lelkének is nagyon jó. :)

2012. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha valaki orakat urazik kocsival,akkor is benne van a baba!"

És a javaslat az, hogy 30-60 percenként lehetőség szerint álljunk meg, vegyük ki a babát és kicsit mozgassuk át a testét...

De ha csak ritkán van hosszú utazás, akkor az a pár alkalom nem árt, ellenben, ha minden nap órákat tölt a baba a hordozóban.

2012. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!