Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám leszoktatni 5...

Hogyan tudnám leszoktatni 5 hónapos kisfiamat az éjjeli evésekről?

Figyelt kérdés

A kisfiam nem szopik 2 hónapja, naponta 3x kap anyatejet (amit lefejek) és 4-5x tápszert.

Este kb fél 9 és 9 óra között eszik, utána éjfél, fél 2 között ébred enni és ezután 3 óránként kéri. Éjjelente 2x eszik és ez mostmár egy kicsit fárasztó és ő sem piheni ki magát.


Szerintem már megszokásból ébred, mert valamelyik nap, amiker felébredt még szinte 3 óra sem telt el a két evés között, nem adtam neki (15 perc sírás után) még 2,5 órát aludt.


2012. nov. 3. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

és ha inkább teát adnál neki?

ahogy írtad ez már csak megszokás.

nem azt mondom hogy cukros édes tea legyen

sima babatea is jó ízesítés nélkül, lehet hogy szomjas igen, pláne a tápszerre ,esetleg vizet is adhatsz neki..

kicsit drága lenne így a tápszer, ha 3 óránként nappal, is meg éjjel is adnád folyamatosan + még az anyatej.


én azt mondom próbálkozz a teával és a vízzel.


2,5 éves kislány anyukája és 39 hetes kismama.

2012. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a teával próbálkozom egy ideje, de semmi, amikor elveszem a szájától az üveget, jön a bőgés. Meg sem lehet vígasztlni csak ha felveszem és járkálok vele. Kezdek kikészülni, mi lesz ha még jön a foga...
2012. nov. 3. 09:59
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Hmmm, én is ugyasnebben a cipőben járok, csak nekem 5 és fél hós a kislányom... Ő anyatejes, de már kóstoltatok gyümiket, és tápszert is kap este, mert cicivel 3 óránként kel... Az álometetést próbáltad már?? Mielőtt lefekszel, álmában cumisüvegből kapjon tápszert, így tovább alhatsz egy huzamban. Nekünk ez néha bejön, néha nem kér. Kaphat még SINLAC port, doki irja fel, egy vitaminos pép, nem tele aromákkal, mint a boltiak, és az is eltelít, lehet jól jönne. :)


Sok sikert és drukkoljunk egymásnak. :))

2012. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 betta55 ***** válasza:
44%
Miért?Nem tudsz hozzá felkellni?Az én fiam 14 hónapos és hajnali 4-kor kér még tejet és nem esik nehezemre felkellni hozzá!Ja és nem egyszer kel éjjel,hanem min.2-3-szor.
2012. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: inkább ne írtál volna semmit.

Az én lányom 1 éves és éjjel 2szer szopizik, én is hulla vagyok, pedig 10 perc szopi után alszik. van baba akinek nem számít ha éjjel megébred, de van akinek ez is sok, és nem tudja kipihenni magát.

Kérdező: írtad h megszokás. Most próbáld meg leszoktatni akkor, később nehezebb lesz. De lehet ha elkezded a hozzátáplálást, akkor javul a helyzet. Az h 15 perc után visszaalszik az nagyon jó. Nálunk ez kb. 1-1,5 óra, és akkor inkább kap cicit, mert hulla vagyok én is, és ő is. Tudom h ez nem jó, de majd erőt veszel magamon....

2012. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Kedves utolsó előtti, nem esik nehezemre felkelni csak tudod nekem sem kétszer ébred, hanem legalább 3-4x ebből kétszer evés miatt. Ehhez hozzájön még amikor fejek és ez is legalább 40 perc. Nekem is kényelmesebb és nehezemre sem esett amikor még szopizott, mert közben tudtam pihenni.


Nálunk is megkezdődött a hozzátáplálás, de semmi változás nem történt, csak annyi hogy délelőtt nem 3 órát bír ki, hanem 4-4,5-et.

2012. nov. 4. 09:23
 7/7 betta55 ***** válasza:

Én is fáradt vagyok, mégis kibirom.Vannak babák akiknek szükésgéük van az éjjeli tejcsire.Majd később talán elhagyja,de 5 hónaposan még kicsi hozzá.Minden baba más.Az enyém még igényli 14 hónaposan, sőt csak kézben hajlandó visszaludni, mégis elrincálom a 10 kilóját éjjelente többször.Ha leakarod szoktatni akkor csak vízet,vagy teát adj neki, vagy hagyd sírni( én nem tudom elhallgatni).Szép hétvégét!


utolsó előttinek: nem mindenkinek egyezhet veled a véleménye.Én adok enni éjjel neki,van aki nem!Én úgy látom,hogy a kérdező babája még igényli,de persze tévedhetek, hiszen nem vagyok ősanya! :-)

2012. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!