Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetne máskép leszoktatn...

Hogy lehetne máskép leszoktatni egy 3 hónapost a kézben való elalvásról, hogy az ágyába egyedül üvölt amíg el nem "ájul"?

Figyelt kérdés

2012. okt. 5. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Miért akarod leszoktatni? Én imádom amikor az ölemben aludtak el a lányaim. 2-2.5 éves kora körül úgyis leszokik róla magától. Én még terhesen, nagy pocakkal is ringattam az elsőt, nem okozott gondot. Beültünk a hintaszékbe és úgy altattam mindig. Olyan hamar elmúlik ez a pillanat, ne akard hogy hamar "felnőjön".
2012. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Üvöltés nélkül nem lehet!

Ha eddig ahhoz szokott hozzá, hogy az anyukája szeretettel, összebújva ringatja, akkor ez nagyon fog neki hiányozni, ha egyik pillanatról a másikra nem kapja meg. Csak gondolj bele...

Beválhat, ha addig ringatod, amíg már majdnem elalszik, és akkor beteszed az ágyába, hogy ott aludjon el.

Eleinte nem fog neki tetszeni, ha sír, újra vedd fel, nyugtasd meg, és újra tedd vissza.

Így ringatod is, meg nem is, s lassan megtanul az ellazítás után egyedül elaludni az ágyában.

2012. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi de én is egyetértek az elsővel..:) Én is imádom ha a karomban alszik el, sokszor alig akarom letenni, 4 és fél hós most..:) Hamar eltelik az idő, visszasírod még ezt az időszakot, lesz majd mikor még meg se engedi magát ölelni..:))

Persze gondolom kényelmesebb, h leteszed és kész, de ha egész eddig így szokta meg, akkor így nem tudom menni fog-e..

2012. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Annak idején úgy szoktattam le a kézben elalvásról, hogy betettem a kiságyba, én is behajoltam, körétettem a karomat, a másik kezemmel meg ütemesen lökdöstem a popsiját, mintha ringatnám. Egy hét után már lökdösni sem kellett, csak vele lenni. Ez meg is maradt, egyedül alszik, de ott kell mellette ülni.
2012. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Én is az 1. válaszoló mellé állok...az én 3. babám 1 hetes,és sokszor igényli a testi közelséget.Imádom.Bánom is én,hogy éjszaka közepe van.A középső 4 éves,és az az igazi,amikor a pici elalszik a karomban,a nagyobb pedig az ölembe teszi a fejét...
2012. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

4. válaszoló technikája tök jó, én is így szoktattam le. Nem mindenki van olyan jó kondiban, hogy órákig ringassa a 6-7-8-9 stb kilós babáját. Amíg kicsi volt, én is kézben ringattam, 5 perc alatt el is aludt, de később nem óhajtott aludni, hanem nézelődött, és közben követelte, hogy ringassam, akár 1 órán keresztül is, és ezt az én hátam nem bírta. Nem vagyok olyan szuper mint itt mindenki.


De köcsög az vagyok, így lepontozás terhe mellett megkérdezném a többi válaszolótól, hogy nem inkább a kérdésre kellene válaszolni? A kérdező nem azt akarta megtudni, hogy leszoktassa-e, hanem azt, HOGYAN csinálja. Erre egy emberen kívül senki nem válaszolt...

2012. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, ketten válaszoltak érdemben.
2012. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na mi van anyukák, rosszul esett, hogy valaki meg merte írni a véleményét? Szánalom...


Pontozzátok le ezt is, ha már nincsen ennél nagyobb örömötök:D Szegénykék...

2012. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!