Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés, hiszti, HELP! 14 hò...

Evés, hiszti, HELP! 14 hònap Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Ebédnél ès vacsinàl nrm hajlandò megkòstolni az ételt, ùgy kell beleügyeskednem, hogy kòstolja meg.. A főzelék, leves szinte kilőve, kanalat làt rosszùl van, szinte csak a téphető, felcsipegethetőt eszi meg. Koràbban szerette a főzeléket, nem vàligatott, most a falatok között is vàlogat, ha kifogyik pl a sajt a tàlcáròl a többit nem eszi meg és hisztizik. Mit csinàlok rosszul??
2012. nov. 3. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

semmit, életkori sajátosság, most a csipegetés érdekli, ráadásul fejlődik is közben :)

segítsd neki ezt, a levesből add a sűrűjét, főzz olyat amit csipegethet, vágd kicsire a husit, tészta, krumpli, nokedli, párolt zöldség... :)

2012. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia, esetleg próbáld meg, hogy odaadod neki a kanalat, és önmagát eteti. persze ügyetlen, segíteni kell, de ebben a korban már élvezi, ha maga csinálhat dolgokat. sőt az enyém kifejezetten követeli, ha én adnám neki nem kéri, de ő maga megeszi kanállal, villával, kézzel-lábbal.

másik tipp: én úgy vettem észre, hogy időről időre megunnak ételeket a gyerekek, és akkor egy ideig nem kell amegunt. ezzel sajna nem tudsz mit tenni. akkor kísérletezz, hogy mit enne szívesen.

azt nem ajánlom, hogy "tömjed" meg imádkozz az evéssel, egyrészt magad is csak ideges leszel tőle, ha mégse megy, másrlszt meg megszokja, hogy játszmázzon az evéssel. ha nem kell, nem kell mehet isten hírével. ha igazán éhes, enni fog, tuti .

persze nem kell éheztetni, de sztem 2 féle ételnél többel nem kell kínálni (nyilván vannak olyan ételek, amiket alapból nem szeret, mindenkinél, de normál esetzben ez kevesebb mint az amit megeszik).

az hogy hisztizik....hát istenem, ez egy ilyen kor. mindent szeretne, és oly keveset lehet. gondold el, még azt sem tudja megtenni, hogy elmondja mit akar. az én kisfiam is, van hogy elkezd nyöszögni, nyújtja a kezét, hogy kell vmi az azstalról ,és csak nyökög, majd ha mér 60 féle dolgot felkínáltam, mert nem tudom,mire mutatott, és kitör a hiszti, mert ő a 61. -et szerette volna, akkor néha nekem is a hajam az égnek áll, de mit lehet tenni, szegény nem tud beszélni. ;)

amúgy én már ezen túlestem egyszer, mert a 14 hónapos kisfiam mellett egy most 4 évessel meggyűlt már a bajom anno. ;)

2012. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Add a főzeléknekvalót is csipegethető formában:). Komolyan, a leírásod alapján a gyermeked BLW- ért "kiált":).

[link]

[link]

[link]

Ha kedvet kap így az evéshez, később a kanalazást is érdekesnek fogja találni:).

2012. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam dettó ilyen volt ebben a korban! Ne aggódj, elmúlik ez is, mindenáron önállósodni akarnak! A most 22 hós kisfiam csak addig hagyja, hogy kanalazzam a szájába a levest, amíg nagyon éhes. Amint kezd jóllakni, csak akkor eszik tovább, ha átadom neki. Máskülönben elfordítja a fejét, és közli, hogy "nem kell"! Ő már beszél, ennyiből könnyebb. Viszont amit az önálló evése után takarítani kell... Vígasztalom magam: 1 év múlva majdnem 3 éves lesz, és már szépen fog enni egyedül, ha most hagyom gyakorolni... :)
2012. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

BLW. Persze a hozzátáplálásnál minden ilyesmit figyelembe vettem, nem is volt probléma. Mostanáig.

2012. nov. 5. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!