Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot kérnék mit csináljak...

Tanácsot kérnék mit csináljak anyóssal és, a babámmal?

Figyelt kérdés

3 hetes piciről van szó.Most történt a napokban, hogy jött hozzánk egy estére de nekem aznap mellgyulladásom lett ami miatt 39 felett volt 1 napig a lázam folyamatosan. Ő egész nap babusgatta,ő pelenkázta,szopi után büfiztette ,ő fürdette. A párom hatására hagytam ,mivel fogadjam el a segítséget mert én nagyon rosszul voltam már 39.6 lázzal és egy napja már nem aludtam ,mert a lázam nem ment le 20 percre sem. Közben anyós jött az okosságaival , meg ,hogy ne szoptassam hanem fejjem le a tejet és majd ő megeteti.Meg milyen dolog ,hogy cicizés után teszem tisztába a picit. Míg a dokinál voltam nem tette tisztába azért se ,hogy be tudjon szólni. A pelus persze teljesen teli volt, nem is tudom ,hogy nem érezte. Másnap már alig bírtam idegileg, a betegség a babám "távolléte" és anyós is fusztrált. Másnpa még itt maradt, akkor is ez ment,majd este már fürdésnél összevesztem a párommal ,mert arra ébredtem fel,hogy a gyereket felkeltették ,mert fürdés van. Mire én lettem lehurrogva,hogy anyós jót akar,csak nekem akar jót,meg ha valamit mond azt fogadjam meg mert biztos jót mond. Hát elszakadt a cérna én kiborultam ,egészen addig minden simán ment, több gyerek nőtt fel mellettem és láttam el őket ,tanultam is és a védőnő szerint is nagyon jól látom el az első szülött gyermekemet. De abban a pillanatban azt éreztem én vagyok a rossz feleség, anya.Pedig én vagyok itthon minden nap egyedül a picivel a kutyával, teljesen jól kialakított napirendünk volt és minden a legnagyobb rendben ment eddig,De ez a két nap alatt teljesen felborult a lelki harmóniám, a napi rutin,a napirend minden.

Majd mikor elment anyós,megint felborult minden: a baba egyfolytában sír, vagy szopizni akar vagy csak kézben lenni. A kiságyában nem alszik el, ha beleteszem felébred. A tejem mennyisége csökkent, nem tudom a gyulladástól , a láztól a gyógyszerektől a stresztől vagy több minden miatt , ezáltal azt hiszem a babám talán nem is lakik jól. Már a kimerülés határán vagyok , lelkileg még mindig rosszul.


Segítsetek mit csinálhatok a babámmal , a tejjel,hogy visszaálljon és hogy mondjam meg anyósnak szépen,hogy én vagyok a gyerek anyja és nem engedem többször ,hogy bezavarjon a napirendbe az életünkbe és főleg nem vagyok kiváncsi az "okosságaira". Nem akarok sértődést ,főleg a párom miatt ,és fogalmam nincs ,hogy kell egy anyóssal! úgy közölni a dolgokat ,hogy ne én legyen az önző menye.


Bocsi ha kicsit szétszórtan írtam de a picim most is fel fel sír.


2012. nov. 4. 11:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%
Szia megint! 7-es vagyok. Ne haragudj azért amit most írni fogok, nem bántásból írom, csak tapasztalat van benne! Szóval amikor olvasom itt(nem csak nálad), h mit tegyek, h mondjam meg anyósnak, ki vagyok, át akarja venni agyereket, stb; akkor nem értem, h miért nem lehet kiállni az igazunkért? A gyerekünkről és a nyugalmunkról van szó! Ezért igenis fel lehet vállalni a konfliktust, és kell is! Pedig én se szeretek konfrontálódni, de ezért megtettem! Nehogy már megkérdőjelezzék, h jól csinálom-e az anyaságot? Nem kell bunkónak lenni, de te is érsz annyit mint anyósod és megérdemled h tiszteletben tartsák a Te anyai döntéseidet! Remélem nem bántottalak meg! Csak erőt akarok adni,h igenis tessék kiállni a családod nyugalmáért! Ha te nem vagy nyugodt az nagyon rossz a kicsinek is! Kívánom, h a lehető legjobban sikerüljön megoldani a problémát! És ne felejtsd el, h a TE megérzéseidre hallgass a babával kapcsolatban, mert Ő a te gyereked és te tudod a legjoban mire van szüksége! Hajrá!
2012. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Na látjátok,nesze neked napirend...ezért nem hiszek benne,borul minden.

Én is voltam beteg, anyósom intézte a gyerek körüli teendőket,semmi baj nem volt sem ez alatt sem utána.


Lazíts.

2012. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nnna anyós témàban ott vagyok!!! Első körben LAZÌTS!!! Nyugi,Te vagy a világ legjobb anyukája,lagalább is a babádnak tutira! ;) Nálunk is anyós akart irányítani mikor megszületett a lányunk. Egy évig nyeltem és könyörőgtem a páromnak,hogy beszéljen az anyjával. Nem akarta megbántani,hiába tudta hogy nekem van igazam. Egy adandó alkalommal elhívtam anyósom kávézni míg a gyerek aludt. Addig párom és apósom maradt otthon őrizni a gyerek álmát :) . Szépen kezdtem a beszélgetést,hogy azt hiszem itt az ideje megbeszélni a dolgokat... és elmondtam Neki mindent. Termèszetesen támadásnak vette,felhàborodott ,el akarom tiltani a fiát meg az unokát...A telefonomra felvettem mindent, nehogy másképp jöjjenek vissza a dolgok,amit közöltem is a kedves mamával a végén de azért persze nem tarotta szem előtt. 2-3 Hónap duzzogás után lenyelte a békàt és "behódolt" . Most már megkérdez mielőtt abajgatná a gyereket hogy mi miután mi következik,mert belátta a legfontosabb a napirend,mert a gyerek egyetlen tàmpontja a napi rutin az anyja mellett.

Kitartás!Àllj ki magatokért!!! Mindenképp sértődés van a dologból,de legalàbb nem örlődsz magadban.Mindenképp tedd helyre az anyósod. A picikédnek kiegyensúlyozott,magabiztos anyucira van szüksége. Jó babázást!

2-éves kislány anyukàja ;)

2012. nov. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Holnap leülök megbeszélni a párommal és legközelebb mindegy milyen sértődés lesz de nem hagyom magam és az elveimet. Lelkilek visszaerősítettetek. Csak sajnos úgy vettem észre ,hogy későn ,mert a sírásnak meglett az egyik oka, nincs elég tejem. Mára már szinte semmi : ( Eddig egy ciciből lejött több mint 100ml ,most meg 20 jött ki a kettőből :( Próbálkozom még hátha vissza tudom hozni, csak most meg ez is idegesít :( Köszi mégegyszer
2012. nov. 5. 17:15
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem megoldódott a problémád. Viszont hidd el, nem vagy ezzel egyedül. Én anyósom MINDEN reggel bejön munka előtt, első az volt neki, hogy kivette a gyereket a kiságyból, ha nem sirt, akkor is. Pár hétig türtem, mert hát első unoka, stb (nekem van már egy 6 évesem előző kapcsolatból) aztán egyik reggel elszakadt a cérna, és finoman közöltem vele, hogy légyszi ne vedd ki, mert most olyan jól elvan.. nem sértődött meg, hiszen vagyunk olyn jóban, hogy meg tudjuk beszélni ezeket a dolgokat. Azóta megkérdezi hogy felveheti e, mondtam neki, hogy nem kell megkérdezni, ha ugy látja, vegye ki, csak ne akkor, amikor eljátszik! Próbálj meg jó viszonyt kialakitani anyósoddal, az sok mindent megoldana. Nem kell rá mumusként tekinteni, és nem is kell tartani tőle. Finoman is el tudod mondani neki, amit szeretnél. Például amikor hozott neki krémtúrót, és bontotta ki, ohgy megeteti, akkor mondtam neki, hogy köszönjük szépen, nagyon aranyos, de nem adok tejterméket az 5 hónapos gyereknek! Erre ő : Jaaa, hát én adtam a fiamnak.. De ennyi. Finoman tudni kell kezelni, és tényleg ne ellenségként nézz rá, mert ő jót akar, csak MI vesszük rosszul. Rajonganak az unokájukért, minket meg (valljuk be öszintén) kicsit bosszant, hogy tulzásokba esnek!
2012. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!