Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsot kérnék mit csináljak...

Tanácsot kérnék mit csináljak anyóssal és, a babámmal?

Figyelt kérdés

3 hetes piciről van szó.Most történt a napokban, hogy jött hozzánk egy estére de nekem aznap mellgyulladásom lett ami miatt 39 felett volt 1 napig a lázam folyamatosan. Ő egész nap babusgatta,ő pelenkázta,szopi után büfiztette ,ő fürdette. A párom hatására hagytam ,mivel fogadjam el a segítséget mert én nagyon rosszul voltam már 39.6 lázzal és egy napja már nem aludtam ,mert a lázam nem ment le 20 percre sem. Közben anyós jött az okosságaival , meg ,hogy ne szoptassam hanem fejjem le a tejet és majd ő megeteti.Meg milyen dolog ,hogy cicizés után teszem tisztába a picit. Míg a dokinál voltam nem tette tisztába azért se ,hogy be tudjon szólni. A pelus persze teljesen teli volt, nem is tudom ,hogy nem érezte. Másnap már alig bírtam idegileg, a betegség a babám "távolléte" és anyós is fusztrált. Másnpa még itt maradt, akkor is ez ment,majd este már fürdésnél összevesztem a párommal ,mert arra ébredtem fel,hogy a gyereket felkeltették ,mert fürdés van. Mire én lettem lehurrogva,hogy anyós jót akar,csak nekem akar jót,meg ha valamit mond azt fogadjam meg mert biztos jót mond. Hát elszakadt a cérna én kiborultam ,egészen addig minden simán ment, több gyerek nőtt fel mellettem és láttam el őket ,tanultam is és a védőnő szerint is nagyon jól látom el az első szülött gyermekemet. De abban a pillanatban azt éreztem én vagyok a rossz feleség, anya.Pedig én vagyok itthon minden nap egyedül a picivel a kutyával, teljesen jól kialakított napirendünk volt és minden a legnagyobb rendben ment eddig,De ez a két nap alatt teljesen felborult a lelki harmóniám, a napi rutin,a napirend minden.

Majd mikor elment anyós,megint felborult minden: a baba egyfolytában sír, vagy szopizni akar vagy csak kézben lenni. A kiságyában nem alszik el, ha beleteszem felébred. A tejem mennyisége csökkent, nem tudom a gyulladástól , a láztól a gyógyszerektől a stresztől vagy több minden miatt , ezáltal azt hiszem a babám talán nem is lakik jól. Már a kimerülés határán vagyok , lelkileg még mindig rosszul.


Segítsetek mit csinálhatok a babámmal , a tejjel,hogy visszaálljon és hogy mondjam meg anyósnak szépen,hogy én vagyok a gyerek anyja és nem engedem többször ,hogy bezavarjon a napirendbe az életünkbe és főleg nem vagyok kiváncsi az "okosságaira". Nem akarok sértődést ,főleg a párom miatt ,és fogalmam nincs ,hogy kell egy anyóssal! úgy közölni a dolgokat ,hogy ne én legyen az önző menye.


Bocsi ha kicsit szétszórtan írtam de a picim most is fel fel sír.


2012. nov. 4. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Örülj, hogy segített az anyósod, ezek nem olyan nagy dolgok, ami miatt ennyire pipásnak kéne lenned.

Ez a fajta segítségért hálás lehetnél.


És az, hogy akkor volt napirended, most meg más lett ez nem is biztos, hogy attól van, a picik változnak, mindig alakul a napirend, ami tegnap jó volt, ma már nem biztos.

Szerintem higgadj le, és majd más szemmel látod a helyzetet.

ha nem akarod anyóst, akkor beszélj vele, már most, az elején úgy kell szoktatni, ahogy később megfelelő lesz.

2012. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ezt egy kicsit túl reagálod, ne haragudj. Ahogy olvasom a szavaidat a segítség az jól jött, jól jönne most is, és anyósod jól el is látta a picit. A tanácsokat amiket ad nem muszáj ám megfogadni. Egyik füleden be, a másikon meg ki. Azt pedig szépen megmondhatod neki, hogy köszönöd szépen a segítséget, nagyon jól jön, de a napirendet, és a szokásaitokat tartsa tiszteletben.
2012. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Mindig is önző menye maradsz ha anyós így gondolja. A legrosszabb az egészben az,hogy drága férjed nem mellétek az új családja mellé állt hanem anyuka oldalra.


elsősorban most az a legfontosabb,hogy újra ráhangolódjatok egymásra a kcisvel. nézz rá és feletjs el mnidnet. legyn ö a legfontosabb és cisnálj úgym indnet mint korábban. Ha megnyugszol és nem szól senki be akkor a tejed is és te is és a baba is rendbe jöttök adj időt.

Sajnos tudom milyen ez... két nap kártételeit 3 hét alatt tudtam helyre rakni anno én is.

2012. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom olvastad e második,hogy nekem nem kellett volna segítség most se kell!! a párom miatt fogadtam el, mert ha nem teszem akkor abból sértődés lett volna számára és akkor a szemébe én vagyok a rossz. Ezt próbáltam elkerülni. Én teljesen jól el láttam eddig is a picit a háztartást és mindent! Szeretek a saját lábamon állni!

A probléma ,hogy nem szeretek embereket megbántani ,viszont ha betelik a pohár akkor tutira ez lesz a vége ,mert ugye akkor már indulatból beszélek ,cselekszem. Ezt szeretném elkerülni.

2012. nov. 4. 11:53
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

39 fokos lázzal nem lehet egy picit ellátni! Megszédülsz, megbotlasz, a picit elejted, elestek, meg is van a baj!

Igaza van az az Anyósnak, megetette volna cumisüvegből, mert 1 órán át míg szopizik a baba mém egyszerű betegen fogni!

Abban is igaza van, hogy evés után nem szabad pelenkázni, mert bukik a baba, vissza jön a tej! A tej mennyisége nem biztos hogy csökkent, a baba nő, egyre többet szopizna, és lehet nincs annyi tejed amennyi neki kellene! A pici eddig pici volt, evett aludt, most már jön Az a korszak, hogy nem alszik ha leteszed, sír nem tudni miért, hasfájás... ami nem az anyós hibája, életkori sajátosság!

inkább köszönd meg a segítséget, mint hogy még neked áll feljebb!

2012. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg én túlzom el, de én ilyen vagyok és nekem ez már sok. Tejem eddig volt, egy ciciből 100ml vagy többet is le tudtam fejni. most nem tudom megnézni ,mert egyfolytában cicizne a pici és nagyon sűrűn van mellen.
2012. nov. 4. 12:09
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Nagyon sajnálom, h ez a dolog megvisel téged és belerondít ebbe a szép időszakba! Sztem most először is a picire koncentrálj. Feküdjetek be az ágyba és szoptasd, bújjatok össze, legyetek újra harmóniában. Majd visszaáll a napirend. Ne méregesd a tejed, csak hagyd, h szopizzon! A legrosszabb tanács sztem az volt anyósodtól, h fejd le és add cumisüvegből, mert pont h a baba segít kiszívni a pangó tejet, ami a gyulladást okozza. Amikor nekem lett tejlázam és mellgyulladásom, 3 napig 40 fok körüli lázam volt. Nagyon sokat szoptattam, és jobban is lettem, mert a fiam ügyesen kiszívta. Sztem nem szabad hagyni, h anyós azt csinálja, amit te nem akarsz! Te vagy a gyerek anyja!!! Mondd meg neki kerekperec, h vannak dolgok, amibe nem engedsz beleszólást! Jelöld ki a határokat! Ez nagyon fontos! Ezt határozottan kell vele közölni! Lehet megsértődik, de akkor majd megbékél! A pároddal beszélj erről, de ne szídd az anyját, hanem mondd el, h Te mit szeretnél és neked rosszul esik, hogy meg van kérdőjelezve a Te anyai hozzáértésed! Tudom mennyire tud ez fájni! Mi anyóssal 3 havonta 1szer találkozunk. Az is sok! Én megmondtam, h nem akarom h a közelünkbe legyen, mert olyan dolgokkal próbálkozott! Ennyi! A gyerekem mindennél és mindenkinél fontosabb. Úgyhogy hajra! U.i: csak egy példa 2-7 hetes kora között a fiam nagyon hasfájós volt, erre anyós megüzente a férejmmel, h biztos az a baj,h nem elég, vagy nem elég jó a tejem! A fiam 1 kg-kat hízott havonta. És anyós a 3 gyereke közül egyiket se szoptatta, tehát volt tapasztalata! Na mindegy! Legyél ügyes és a saját békétek miatt igenis legyél kemény és merj konfrontálódni! Üdv
2012. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Végre valaki aki hasonlót átélt. Nem engedtem abból ,hogy szoptassam ,csak egész nap kaptam ,hogy lehet nem is lehet szoptatnom,főleg a gyógyszer mellett. De arra nem gondolt,hogy amit lefejek az ugyan az amit szopizik, szóval mindegy ,hogy adjuk be neki. Csak neki nem mindegy ,mert neki jó lett volna ha ő eteti. Egyik gyerekét se tudta szoptatni, gondolom így olyasmi érzést élhetett volna megint át mint anno a gyerekeivel, csak abba nem gondol ,hogy az unokája rovására tette volna.A doktort is meg akarta kérdőjelezni amikor mondtam,hogy sűrűbben kell cicire tenni és a gyógyszerek semmi bajt nem okoznak neki. Nagyon erőszakos volt,már majdnem sírtam,mert az utolsó pillanatban kaptam kézhez a cicit,mert tömte a szájába a cumit ,hogy nyugodjon meg.


Írtam ,hogy a párom miatt nem akarom megbántani. Anno 2-szer is különmentünk a párommal anyósom miatt.Egyszer azért mert terhes lettem és a párom fejét telibeszélte ,hogy el kell vetetnem, pedig addig akarta párom előtte,terveztük. A végén a sok idegeskedés hatására talán elvetéltem. Majd még mindig ő volt az első helyen én meg utána valahol. A szünet bebizonyította ,hogy én kerültem első helyre. De mégsem érzem azt ,hogy kiállna mellettem vagy megvédene, vagy csak ő állna a sarkára,hogy megmondja a mi családunk, a mi gyerekünk a mi életünk. Amikor terhes lettem akkor békültünk ki és akkor jött a nagy családi idil, még az esküvőt is megszervezte pedig nem úgy terveztem, de akkor is engedtem a párom miatt. Majd szülés után itt akart lenni 2 hétig, és a párom csak akkor beszélt vele amikor mondtam, ha ő nem akkor majd én megmondom ,hogy 2 hétig senkit sem akarok látni,főleg nem ,hogy itt legyen egész nap.


Mire eljutottam ideáig (leírtam) nem is tudom miért nem nyitom ki a szám, anyósom nem akarom megbántani vagy a párom,vagy egyiket se, vagy csak gyáva vagyok, teljesen összezavarodtam.

2012. nov. 4. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
Nyugi, már nincs ott anyós. Koncentrálj a babádra és majd újra beáll a napirend. Bár ez nekem kicsit furi, mert nálunk ennyi idősen napirendről szó sem volt. Úgyhogy nyugodj meg, szoptasd a babád ahányszor csak akar és vissza fog jönni a tejed.
2012. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A napirend olyan ,hogy reggel megvan a rituálé,hogy alsórész lemosás,átöltözés,arcmosás,kajcsi alvás. Majd én kitakarítok. Majd ahogy a pici akarja,szopi alvás stb, de délután közös pihenés, majd séta a kutyával, utána megint evés.....,valamikor 9 körül alvásból felébredve pancsi , evés ,alvás. Eddig mindig tudtunk elég időt együtt tölteni, de mindent meg is tudtam mellette csinálni míg a szobájában aludt. De most 2 napja semmire sincs időm,mert mindig mellettem lenne, és cicizne.

Próbálok lenyugodni, de nem sikerül amíg nem találok megoldást.

2012. nov. 4. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!