Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetek óta alig eszik a lassan...

Hetek óta alig eszik a lassan 15 hónapos kislányom. Még 7,5 kg sincs. Idegroncs vagyok már. Az orvos szerint legyek erélyesebb, de nem tudom beletömni az ételt, ha nem akarja megenni. Hasonló valakinél?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van!A doki is jópofa,mégis hogy tömd meg a gyereked?Aztán meg sugárban hányja ki??!!

Talán az volna a jó megoldás,ha étvágynövelőt/vitaminkészítményt keresnél neki,ami meghozza az étvágyát.Nem tudom a Béres cseppet mennyi idő kortól lehet adni,vagy a Supradyn-nak van-e gyerekekenek készült változata.Azért én kérnék neki egy teljes vérképet,mert lehet másféle oka van.Ártani tuti nem ártanátok vele.

2012. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Voltunk szakorvosnál, vérvétel megvolt, hónap végén tudjuk meg az eredményt. Vettünk neki cebion multivitamint, de nem tudtam neki beadni. A béress cseppről úgy tudom, hogy 10kg felett szabad, de ebben nem vagyok biztos, gondoltam már rá. A héten egyeztetek étvágynövelővel kapcsolatban. Esetleg tud valaki ételötleteket javasolni, hogy mit szeret ebédre a babátok? Mert az én babám lassan már semmit sem akar megenni, legfeljebb a rudit és háztartási kekszet, ill. hasonló dolgokat.
2012. nov. 4. 16:03
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem jön esetleg szemfoga vagy rágófoga ?
2012. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Sajnos étel ötletek nem tudom,mert nálunk is iszonyatosan válogat a kisfiam,de az üveges babakajákat zokszó nélkül megeszi.Ő 9 hónapos és 10 kg. :/

Mindenképpen próbáljatok valamilyen étvágynövelőt adni neki,szerintem.Az orvossal meg TE legyél erélyesebb,hogy ne beszéljen már ekkora marhaságokat!

2012. nov. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Folyamatosan fogzik hónapok óta, az elmúlt 1 hónapban mind a 4 irányban nőtt rágófoga.
2012. nov. 4. 16:24
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Az én babám sajnos az üveges ételeket sem szereti. Azelőtt főztem neki külön minden nap, utána viszont már azt sem ette meg, a közös ételt sem szereti, lassan már azokat sem eszi, amiket eddig immel-ámmal megevett. Nagyon nehéz.
2012. nov. 4. 16:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lehet, hogy azért nem hízik, mert esetleg allergiás?


Kislányom is a korához képest vékony, 2 éves múlt júliusban, és csak kb. 10,2 kg és 85 cm.


Amit a kislányom ilyen idősen nagyon szeretett, az a paradicsomos krumpli, töltött paprika ( a paprikát nem ette meg), rakott cukkini. Iszik már tejet? Akkor csinálhatsz neki tejbegrízt, rizsfelfújtat, rántottát, mégha ezek nem is igazán ebédnek valók, de hátha egy idő után megenne mást is.

2012. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Adjál neki jó vitamindús és finom gyümölcsturmixokat-keverd el kis tejpéppel- abban van sok vitamin-vas.

Nálunk ez csúszik, ugyan nálunk mindent megeszik a gyerekem de nem eszik sokat. :)


Kecskeméti bébiételből van ilyen joghurtos meg túrós desszert-azokat nálunk imádja a gyerek. :) Meg a HIPP jóéjtpapit is. :))) bár legtöbbször banán-alma-körte turmixot kap natur vagy vaniliás tejpéppel, azt is nagyon szereti.

2012. nov. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
semmilyen formaban nem eszi meg? gondolok itt darabosra vagy eppen teljesen pepesen, ha lanyom fogzik akkor csak a sima pepet eszi meg, de ha nem faj az inye, akkor meg csak darabosat akar enni es csak maga, kanal eselytelen. es csak vizben fottet so nelkul, a mi kajankat nem eszi meg, uvegeset szinten nem. Amiota oltast kapott csak 4-szer eszik naponta, es max.100g-ot, szopni se akar
2012. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám. :S Másfél éves a lányom, a héten megyünk oltásra, szóval a pontos súlya most olyan 7,5 felett lehet, de ő is iszonyatosan rossz evő. Van, amikor napikig semmi főtt ételt nem lehet letuszkolni a torkán, máskor meg rendesen eszik. Közben a szüleim mondogatják mit kéne ennie, de hát ha egyszer rázza a fejét és meg se kóstolja, amikor olyanja van? Már annyira frusztrál az etetés, hogy el se tudom mondani. :S Mi voltunk vérvételen és semmi baja nincs a tetejében. Kapott béres cseppet, de attól pöttyös lett, c vitamint is, az se változtatott. Anyum vett neki vitamint, az se változtatott sajnos a helyzeten.

Annyira szeretném, ha rendesen enne. :(

2012. nov. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!