Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetek óta alig eszik a lassan...

Hetek óta alig eszik a lassan 15 hónapos kislányom. Még 7,5 kg sincs. Idegroncs vagyok már. Az orvos szerint legyek erélyesebb, de nem tudom beletömni az ételt, ha nem akarja megenni. Hasonló valakinél?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 15:52
1 2
 11/13 anonim válasza:

Akkor nem vagyunk egyedül:) Az én kislányom 8,3 kg. és 16 hónapos. Ő is van hogy rosszul eszik, van hogy kicsit jobban.

Azt már megfigyeltem, ha beindulnak a fogai, akkor rosszul eszik. Volt olyan, hogy kb. 3 hétig csak junior gyerekitalt ivott (tejet még nem adok), meg abból csipegetett amit kézzel meg tudott enni (virslikockákat, rántotta kockákat, felvágott kockákat, háztartási kekszet és pufit - ez az egy amit bármikor meg tud enni.). Teljesen kétségbe voltam esve, de a védőnő bíztatott, ha ezt eszi egye ezeket, erőltetni nem kell az evést, mert aztán még ennyit sem fog enni.

Én ha ilyen rossz időszaka van próbálok neki Vitacolant adni, pici vízzel elkeverem és azt megissza. Ez is vitamin, plusz a junior italt is azért adom ,mert abban is sok a vitamin.

Hozzáteszem az én lányom is válogatós, alig van amit megeszik. Belenéz a tányérba és eldönti hajlandó-e megenni.

A mi kajánkat csak kis mennyiségben eszi: sült krumplit, bolognait, leveseket. Amit ezekből megeszik nagyon kis mennyiség. Viszont az üveges bébiételből meg csak a 6 hónaposat eszi és szinte csak az Univert.

Ha éppen jó evő időszaka van, akkor megeszik belőle 2 üveggel, meg a mi kajánkból is pár kanállal, aztán még pici kekszet is adok a végén. Hátha hízik.

Hozzáteszem én ma is 45 kg vagyok, én 2 évesen voltam 8,6. Aztán mondják ilyen alkat és kész.

Persze én is kapom mindenhonnan a "tanácsokat", meg hogy Jézusom még 6 hónapos kaját eszik ennyi idősen...de mit csináljak, ha csak az megy megfelelő mennyiségben egyelőre. Megkínálom mindig a miénkből is, egyszer biztosan rá fog érezni annak az ízére is (még csk most bújnak az első rágófogak így a darabosat azért nehezen eszi még).

Akinek nem ilyen a gyereke, az nem tudja milyen minden etetésnél gyomorgörccsel leülni, hogy ma vajon mennyit fog enni a kicsi!

2012. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Most több időm van, mint amikor a fogzást kérdeztem :).


Az én 2 éves kislányom is nehéz eset. Ma eddig evett egy fél almát meg reggelire egy kis bögre kakaót. Az ebéd kimerült 3 falat zöldségben és 2 szem tésztában.

A 8 hónapos öccse többet eszik, mint ő, és derékbőségben már le is hagyta. Combja, karja is husisabb. Pedig ő is fogzik, csak nem viseli meg ennyire, mint szegény kislányt. Amikor neki jöttek az első fogai, egész nyáron csak gyümölcsön, tápszeren élt, 7-10 hós kora között.

Utána kicsit összeszedte magát, de aztán megint szemfog, rágófog, nem kell, fúújj, sokszor már a kedvenceit sem kéri. Csokit persze enne, de azt meg én nem hagyom... És persze csupa olyan dolgot szeret, ami megfogja a hasát, hogy még azzal is kínlódjunk. Mostanában a kicsi probiotikus tápszeréből adok neki is elalvás előtt tápanyag meg bélmozgás szempontjából is. Megint hetek óta gyümölcsön, kenyér és tésztaféléken meg tejtermékeken él. Húst pedig egyáltalán nem hajlandó megenni. Én már nem is tudom mit csináljak. Egyszer csak megjön az étvágya. Úgy meg még nyomasztóbb a dolog, hogy a kicsi meg iszonyatos étvággyal van, és mindegy mit adok neki...Nehéz.

2012. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elnézést, hogy csak most írok, de napokig nem jutottam a géphez. Mintha magunkat olvastam volna. Szinte szó szerint ugyanez a helyzet nálunk hónapok óta. Akkor nem csak mi vagyunk ilyen helyzetben. Most adok neki sinlac-ot, illetve a multivitamint. Meglátjuk, hogy lesz-e valami eredmény. Védőnő ma azt tanácsolta, hogy legyek kitartó, ha nem kell az ennivaló, akkor hagyjam, ha éhes lesz elfogadja. Megpróbálom. Tényleg nagyon válogat és ez már tarthatatlan. Ma úgy feküdt le aludni, hogy nem ebédelt, most elfogadta az ennivalót, biztosan már nagyon éhes lehetett, de vacsorára már nem sikerült semmivel sem megetetnem. Bárcsak vége lenne már ennek a nehéz időszaknak.
2012. nov. 9. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!