Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál adtatok a...

Hozzátáplálásnál adtatok a babának inni szoptatós anyukák? Ha igen mit?

Figyelt kérdés

Elnézést,lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést,már fáradt vagyok:)

Miután elkezdett enni a babátok adtatok neki inni?Védőnőm azt mondta mindenképp adjak neki teát vagy vizet,de babás barátaim meg azt,h elég neki a tej.


2012. nov. 4. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem adok neki inni csak anyatejet!Nekem 8 hós már nagyon sok mindent eszik de inni csak anyatejet.Minden evés előtt után megkínálom és étkezések között is többször.Gyönyörűen fejlődik és a másik kettőnél is így olt.Nyáron kínáltam vízzel teával többször is,meg sem itta.Igény szerint szopizik.
2012. nov. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Mindig adtam nekik teát, éjjel is szopás helyett. Az anyatej nem szomjoltó, hiába hiszik ezt sokan.
2012. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2 éves koráig szoptak

olyan 1 éves kortól kaptak már is: víz tea gyümilé

addig elég volt a anyatej el sem fogadtak mást

csak akkor mikor már csak 3x szopiztak egy nap


és igen szomj oltó is

mikor az elejét fejtem le csak akkor abban kevesebb volt a zsír mint a hátsó tejben szinte vízszerű volt

2012. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vízzel kínáltam őket, de legtöbbször elég volt még a tej, pár hónappal a hozzátáplálás után fogadták csak el. Mondjuk nálunk úgy jött ki, hogy épp nem forró nyárra esett.
2012. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Első válaszoló vagyok,igenis szomjoltó is a tej!Ezért van az hogy először az egyik aztán a másik mellből szoptatunk.Mert az elején szomjoltás van aztán minél inkább szívja annál sűrűbb lesz.Ezt a dokinéni hosszasan kifejtette annó.Étel is - ital is

Az anyatej összetétele egy szoptatáson belül is változik. A "tej eleje" hígabb, nagy a cukortartalma, de kevesebb fehérje és zsír van benne. A szoptatás második felében a baba a nagyobb energiatartalmú zsír- és fehérjedús tejhez jut hozzá. Ha a gyermek csak szomjas: rövid ideig fog szopni, és hamarosan újra kér. Ha éhes: hosszan a mellen marad, hogy a kalóriadús "hátsó tejhez" is hozzájusson. Fontos tehát, hogy a gyermek szopási idejét ne korlátozzuk, hanem mindig várjuk ki, amíg magától abbahagyja az evést. Ekkor - böfiztetés után - kínáljuk meg a másik mellből, és bízzuk rá, hogy abból szopik-e még. Így tudja ő maga szabályozni, hogy elegendő folyadékhoz és tápanyaghoz is jusson.

Alapvető tudnivalók

Az anyatej tehát táplál és gyógyít egyben. A legtöbb kismama jól tudja ezt, mégis a babák több mint a fele már négyhónapos kora előtt tápszert vagy bébiételt (is) kap. Vajon miért nem sikerül mindenkinek szoptatni? Az összes gyakorlati probléma felsorolására nincs hely, de álljon itt néhány alapvető tudnivaló!

A babát mindig meg kell szoptatni, ha éhesnek tűnik (éjjel is). Az első hónapokban a legtöbb csecsemő naponta 8-12 alkalommal szopik.

A mell teltségérzése sok anyánál már az első hetekben csökken. Ez természetes folyamat, és nem azt jelenti, hogy kevés a tej.

Csak akkor jut elegendő tejhez a kicsi, ha szopás közben a bimbóudvar egy részét is a szájába veszi. Így tudja a tejöblökből a tejet kipréselni.

A szoptatás időszaka akkor hatékony, ha az anya szervezetében működik a tejleadó reflex. (A szoptatás első perceiben a mellben levő kis izmok összehúzódnak, a mellbimbó előre emelkedik, van, akinél a tej folyni kezd a másik mellből is. A baba ilyenkor szaporábban, hallhatóan kezd nyelni.) Ha a gyermek nyugtalan, éhes vagy éppen túl aluszékony, és az anya nem érzékeli a reflexet, kérjen segítséget szoptatási tanácsadótól!

Bízzon benne, hogy tud szoptatni - hiszen valójában csak az anyák egy-két százaléka nem képes erre! Az önbizalomhiány, a szorongás is gátolhatja a tejleadást.

Ne adjon cumit, cumisüveget! Ez megzavarhatja a kicsi szopási technikáját. Szoptatott babának nincs is szüksége ezekre az eszközökre.

Nyugodtan kérjen segítséget, ha kimerült vagy tanácstalan.

Ne hallgasson a vészmadarakra!

2012. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ahogy hozzátáplálok ,igen adok.Kizárólag vizet és csak is pohárból ( üveg kávés pohár ) .
2012. nov. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

7 hónapos, ebéd után kap egy kis vizet pohárból. Nem egy nagy mennyiség, utána szopizik még, csak hogy ismerkedjen vele.

Ha az anyatej nem lenne szomjoltó az összes kizárólag szoptatott baba szomjan halna.

2012. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én külön választottam a szoptatást, és az evést!

Vagy szopizott, reggel este, vagy pedig gyümölcs, főzelék, vagy tejpép volt, tízórai ebéd uzsonna, akkor közben, és utánna Hipp üveges gyümölcs levet kapta, vagy Hipp instant baba teát, vizet kapott.

Nekem ez így vált be.

Na meg magamból ki indúlva, nem esne jól étkezés után a tej, inkább valami üdítő.

2012. nov. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egy éves korig nem adtam semmit inni (igaz, még enni se nagyon evett, két fél étkezést sikerült addigra kiváltanunk), utána indult be nagyon - akkor már kérte, vizet kapott, nem is nagyon fogad el mást, max rizstejet (tejallergiás), de a tea, gyümilé nem kell neki a mai napig


22 hós

2012. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, kínáltam vízzel. El is fogadta, utána cici. Nem értem miért ne lehetne vizet adni a gyereknek.... mi kárt okozhat a felforralt és vissza hűtött víz vagy baba víz... ezt is legalább szokja, mert ha elmegy a tej valamivel hirtelen pótolni kell a folyadékot úgy gondolom, jó az ha tudja a Picúr hogy milyen is a víz.
2012. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!