Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvigyem orvoshoz?

Elvigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislányomnak folyik az orra. Egyébként nem lázas, és nem is nyűgös csak annyi van hogy az orra folyik. Éjszaka például nem is ébredt meg, pedig azt hittem zavarja majd ha nem kap levegőt! Egyébként olvastam a tengervizes orrsprayről, tényleg jó?? Ti elvinnétek orvoshoz, ha egyébként más baja nincs???
2012. nov. 5. 07:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En nem vinnem el csak ennyi tünettel.Az en lanyomnak szinte egesz telen folyik az orra.A tengervizes orrspray tenyleg jo,segit kitisztitani az orrot,de nagyobb dugulason nem segit.
2012. nov. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A megfazast az orvos sem kezeli másként, csak sok folyadékot fog javasolni.
2012. nov. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű orrfolyással nem vinném orvoshoz. Ha más baja nincs, éjjel rendesen alszik, rendesen eszik, akkor nagy baj nincs.
2012. nov. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

8 hónapos, és még nem volt náthás?

Hát gratulálok! Ügyesek vagytok! :o)

2012. nov. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen sem.A szervezetének ösztönöznie kell saját magát a gyógyulásra.Nem jó,ha egyből gyógyszerrel tömik a babákat.Amúgy a doki szerintem nem is adna neki rá semmit, mert más tünete nincs.
2012. nov. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ügymenet:

sós vizes orrspray (én nem "tengervizet" használok, hanem gyógyszertári sóoldatot, semmi különbség, sőt, van hogy a férjem kikeveri (kémikus))

Na szóval befújod, vársz egy-két percet és leszívod orrszívó porszívóval.

Ha kell, alváshoz csöppenthetsz neki orrcseppet, mert az összehúzza a nyálkahártyát. Pl. Nasivin. (Ha éjjel nem kellett szívni, akkor az igazán enyhe nátha még)

4 voltam

2012. nov. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ott összeszedhet a váróban ennél durvább kórokozót is a náthától legyengült szervezete. Amíg nincs láz, illetve kínzó, nem múló köhögés, addig nem szoktam orvoshoz vinni. Épp a napokban gyógyult ki a kisfiam 1 hét után egy ilyen betegségből, Fenistil cseppet és Calcimusc-ot adtam neki mindössze, szívtuk az orrát, és elalvás előtt kapott orrcseppet is. Igaz, ő 21 hónapos.
2012. nov. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is gyógyszertári sóoldatot használunk, sokkal olcsóbb mint a tengervizes.

Visszatérve biztos nem vinném ennyivel orvoshoz, mert mi ott szoktunk mindenfélét még jól összeszedni a meglévő betegségünk mellé...ha csak tehetem nem viszem ilyesmivel. Ha már több mint 2 napja láz van vagy nagyon elesett köhög csúnya sárga zöld stb ami jön az orrából akkor igen, de addig nem.

3 kicsim van egyébként az első nekem se volt még csak náthás se 2 éves koráig:) A második nagyon beteges volt, a harmadik meg megint csak nem, pedig mindent ugyanúgy csinálok, úgyhogy kénytelen vagyok azt gondolni, ez is örökletes dolog nagyrészt:)

2012. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is így gondoltam, csak szerettem volna egy kis megerősítést! :)

2012. nov. 5. 08:14
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem mert tuti betegebb lesz a sok beteg gyerek közt.Cebiont adnék duplán és homeopátiát.
2012. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!