Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul evő babák anyukái, ti...

Rosszul evő babák anyukái, ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom, eleve kis súllyal született, az orvos küldött már el minket pár hónapja vérvételre is, mert nem egy iszonyatos tempóban hízik. Semmi baj nincs vele, szép formás, egészséges, és a vérvétel se mutatott ki semmit. Egyszerűen iszonyatosan válogatós, és valahogy úgy látom időszaki nála a dolog, van amikor teljesen jól eszik mindent, lelkesen, máskor meg napokig nem hajlandó normális ételt enni. 10 foga van, tegnap óta nyúlkál nagyon a szájába, esélyes, hogy jön a 11-dik és megint 1-2 napja nem hajlandó főtt ételt enni.

Nagyon kiborító, mert közben anyukámék folyton mondogatják, hogy a hús fontos és adjak neki májat, meg ilyen-olyan kajákat. Én is tudom, hogy ez fontos, de ha egyszer nem kéri, nem tudom letuszkolni a torkán. :S Próbáltam már, hogy kihagytuk a tízórait is, amikor ilyen időszaka volt, és akkor sem jött meg az étvágya ebédre, volt már olyan is, hogy egyik nap megette azt, amit másnap már nem volt hajlandó. Annyira frusztrálnak már az etetések, hogy mit főzzek, hogy elmondhatatlan. :S És amikor mellette most még pl. az idő is rossz, a foga is lehet, hogy jön, egész nap nyafogós, sírós, szinte kiszaladnék a világból. :(


2012. nov. 5. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Egyik gyerek sem fog jól megfontolt önszántából éhen halni. A nagyik meg amúgy is folyton túféltik, túletetik, túlöltöztetik a gyereket.

Az én lánykám jól eszik. (15 hónapos) Ezt most nem azért írom, hogy bosszantsalak. Neki is van olyanja, hogy nem eszi meg azt, amit előző nap két pofára tömött. Volt, hogy csak tejterméket (joghurt, túró, krémtúró, stb.) volt hajlandó elfogadni.

Te is úgy vagy vele szerintem, mint az emberek többsége, hogy van, amikor adott étel nincs a kedvedre. Pláne ilyen lesz a gyerek, ha ilyen van a szülők, nagyszülők között. (nálunk apu is, anyós is eléggé kívánós, nem kívánós fajta).

Van, hogy én is három félét kínálok a gyerekre, mire úgy dönt, hogy ő most inkább egy baba-t kér (banán.)

Azon kívül, a gyerek érzékenyebb, mint egy földrengésdetektor. Ha közeledik a kajaidő, emelkedik a feszültség a környezetében, és ő szegény nem tudja, hogy mi a baj (pláne nem tudja, hogy ezt ő maga generálja), csak azt ÉRZI, hogy valami nincs rendbe. És ha feszült, pláne nem fog enni. Te sem teszed, ha görcsben van a gyomrod.

Ne erőltess semmit. Főzz finomakat, amit te is megóhajtasz, beszélj a gyerekhez, egyél a gyerekkel, ha elvesz a tányérodból tegyél az övére olyat, de ne legyen könyörgés, üzletelés, vagy fenyegetés az evés feltétele vagy nem evés megtorlása.

Csak ügyesen... kitartást...

2012. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is ilyen, most 10 hónapos. 3,5 hónapos kora óta küzködünk. Akkor szopizni nem volt hajlandó. Hónapokig ment a harc, mindenkit megviselt a családban. Most meg a főtt ételekkel van ugyanez. Nálunk is van, hogy egyik nap minden ok., másnap meg már semmi nem kell. Ő is egészséges, több doki vizsgálta. Szerintem egyszerűen ilyen a természetük. Amúgy engem is frusztrál, de ha ideges vagyok, akkor még jobban nem eszik.
2012. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az etetés a keresztem. A lányom korababa volt 2350g al született és 4 hós koráig szopott. addig ok volt minden de ébresztgetni kellett. Egyszer hagytam megéhezni /anyukám unszolására, csesztetésére/6 hetesen 6óra hosszat bírtam én mert még akkor sem volt nyűgös meg semmi. Felébresztettem és szopott 40ml-t.

4 hósan megevett 180ml-t egyszer utána 90ml-kel szórakoztunk. A hozzátáplálás is ment ideig óráig aztán annyi semmi nem kellett. Volt hogy egy fél rudit evett egész nap olyan 15 hónaposan és ennyi. Már 3és fél éves és tudod mit? belefáradtam. Leszarom ha eszik eszik ha nem úgy járt. Ja van egy 6 hónapos duci kisfiam akinek az evése történetét nem írom le mert attól ideges leszek ha rá gondolok. Senki nem hiszi el mert dagi, hogy mit küszködtem eddig vele. Már most ok de csak vagy 2 hete kezdett normálisan kajálni. Azt hittem mikor 3 hónapos volt hogy öngyilkos leszek.

2012. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én lányom születésétől kezdve nem volt jó evő. Gondoltam a hozzátáplálás mindent megold majd...hát nem. Egy ideig megevett 150g főzeléket is, most 7,5 hónapos és 4-5 kanál után elkezd sírni és hadonászik a kezével.:( Vicces, de nem tudom kiváltani a tápszert sem, mert ha nem adok neki a szokott időben képes nem enni szilárdat. Ez 1,5 hónapja tart...vannak napok mikor letojom, de van amikor a falra tudnék mászni idegességemben:( Szóval megértelek:S Doki azt mondta, h a foga miatt nem eszik szilárdat..na de 1,5 hónapig? Mert ha 1-2 napig vagy esetleg 1 hétig nem eszik mást azt mondom oké...de így?:(

Sajnos a babák érzik ha idegesek vagyunk, vagy a kaja a fő téma...de nehéz szerintem nem tudomást venni róla ha nem eszik a babánk.

Kedves kérdező: Esélyes, hogy jön a babád foga.. ha pár napig nem nagyon eszik ez nem hiszem h probléma. Próbálj meg nem fűszeres ételeket adni neki...mondjuk krumplit husival. Hátha azt elfogadja. És kitartást!

2012. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, komolyan, hülye dolog, de legalább az megnyugtat, hogy más is jár hasonló cipőben. :) Igyekszem nyugodtan kezelni a helyzetet, igazából nem is vészesen szoktam rajta idegeskedni, sokkal inkább a nagyszülők nehezítik meg, valahogy nem igazán érzik át a helyzetet, mennyire nehéz. :S
2012. nov. 5. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!