Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet kiváltani a 2....

Mikor lehet kiváltani a 2. étkezést is? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Kb. egy hete eszik egy adag gyümölcsöt (alma-őszibarack) ebédre, mikor válthatom ki az uzsit főzelékkel (krumpli és zöldség keverék)? Már ezt is eszi, kóstolja, szerintem megenne belőle egy adagot. Vagyis mennyi az egy adag? Mint a tápszer? Abból 160 körül eszik meg. 4 hónapos múlt.
2012. nov. 5. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt add neki délelőtt, a főzeléket délben. Annyit adj neki, amennyit megeszik. A babák mindig annyit esznek, amennyire szükségük van.
2012. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az idealis hozzataplalasnak kb ihy kellene mennie. Eloszor 1 kanal majd utemesen novelni az adagot. 5 het alatt kivaltani az etkezest. Majd 4 hetet varni mig a kovetkezo etkezes kostoltatasat elkezded. Ennel gyorsabb nem nagyon jo, de lasabb lehet nyugodtan.
2012. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ha heteket kell várni a következő étkezés kiváltásával, ahogy írta valaki, akkor én nagyon rosszul csináltam :)

Kb. 2 hét alatt kiváltottuk az 1. és a 2. étkezést is. Nem volt vele semmi gond, sőt... le se lehetett vakarni a kanálról a gyereket... :)

Abban viszont egyetértek az előttem szólókkal, hogy az ebédnek kellene lenni a zöldségesnek, a tízórai vagy az uzsi lehet a gyümis kaja, az én védőnőm ezt kifejezetten hangsúlyozta...

Egy adag kaja pedig azt mondják kb annyi, amennyit megiszik tápszerből, tejből, de hagyatkozzunk a pici ösztöneire, ha többet kér, akkor ehet még, ha nem kér annyit akkor úgy is jó. 6 hónapos kortól mondják általában a 200-250 g közötti kaját, de érdekes módon a bébiételek még ekkor is jóval kisebbek, 160-190 g körüliek.

Szóval amennyit jóízüen megeszik.. :)

2012. nov. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!