Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kisfiam és 2szer...

6 hónapos a kisfiam és 2szer felkel enni! Tudok valamit csínálni, hogy átaludja az éjszakát? Ez normális? Nektek mikortól aludta át az éjjelt?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A védőnőnk ilyen esetre azt javasolta, hogy adjunk neki valami sűrűbb ételt vacsorára a tápszer mellé. 6 hetes korától tápszeres a lányunk.

Ha esetleg krumplit próbáltad már a gyermekednél, akkor megpróbálhatod vacsi előtt adni neki, hátha elfogadja.


De valahol azt is hallottam, hogy 6 hónapos korban van egy fejlődési ugrás náluk.


A lányunk 2 hetesen átaludta az éjszakát, úgyhogy nekünk ezzel kapcs. szerencsénk volt. De előfordult, hogy éjszak felébredt 6 hónaposan. Igaz, nem kapott se enni, se inni. Visszafektettük és nem volt problémája.

2012. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1. hozzászólónak üzenném:én próbáltam azt,hogy lefekvés előtt jól belakattam....aztán az lett,hogy az átlag 2-3x-i felkelésből lett 5-6 és azt a keveset is amit aludt,azt is rettentő nyugtalanul tette.Mivel nagyon tele volt a pocakja,még nyugtalanabb volt.Tehát ezzel csak azt akarom mondani,hogy óvatosan,mert lehet többet ártasz vele,mint használsz.

Kisfiam 9 hónapos és a mai napig kelünk éjszaka 2-3 alkalommal;enni.Bár én úgy veszem észre nem is kimondottan azért kel,mert éhes; mivel olyan minimálisat eszik,hogy szerintem attól nem lakik jól,ha igazán éhes (tapasztalat).

Ez abszolút baba függő,ki mikor alusszá át az éjszakát.Barátnőm "megvigasztalt":neki 3,5 éves volt a kisfiam,mikor először átaludták teljesen az éjszakát! Pfff.

Szóval teljesen normális.

2012. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki tejpépet adni vacsorára, mert az töményebb és lassabban szívódik fel. Vagy adj neki teát, mert lehet csak cuclizni akar és nem konkrétan enni.
2012. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha jön a foga, akkor mindegy mennyire tömöd meg, úgyis fel fog kelni. Mindenesetre, ha le akarod szoktatni az éjszakai evésről, akkor nappal több kaját kell adni neki. Nem feltétlenül csak vacsorára, bár valakinél ez válik be. Én minden étkezés mennyiségét megpróbálnám növelni, vagy beiktatni egy plusz étkezést. De a legjobb az lenne, ha hagynád őt a saját ritmusában. 2x kelés az nem annyira vészes. Ha csak eszik, és utána könnyen visszaalszik, akkor tényleg éhes. Ha nyűgösködik, hosszan fent van, akkor más a gond.

Nézz be ide: www.kismamablog.hu! Baba evése, alvása témában biztosan találsz valami hasznosat.

2012. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, szoptatod-e vagy tápszeres. Ha szoptatod, akkor nem tragédia, nekik a cici több, mint egyszerű evés. Ha tápszeres, nem tudom.

Nekem a nagy onnantól aludta át az éjjelt néha-néha, hogy abbahagytuk a szopit, akkor 13 hónapos volt. A kicsi 7 hónapos, éjjel 4-5 alkalommal kel, de mivel láttam már ilyet, nem izgulok, majd elmúlik, vagy ha nem rásegítünk, de szerintem annak még nincs itt az ideje.

2012. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Tápszert eszik 3 óránként és napi 1 szer (tízóraira vagy ebédre)gyümit vagy főzeléket!!

2012. nov. 6. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!