Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli babátoknak mit...

Egy év körüli babátoknak mit adtok vacsorára?

Figyelt kérdés
Elalváshoz még kapja a tápszert, de előtte szeretnék valami "normális" vacsit is adni Neki. Ti mit adtok? (Azért vagyok bajban, mert a a mi főtt ételünket nem eszi meg.)
2012. nov. 6. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy nem szeretném "rászoktatni" a nagy éjszakai zabálásra (mint anno engem), de hogy ne keljen fel az éjjel, mégiscsak valami tápláló kell.

Én joghurtot vagy kefirt szoktam adni neki kekszmorzsával felkeverve. Vagy esetleg krémtúrót. Rendszerint elég neki egy kis pohárka. Ha van otthon valami gyümölcs azt is teszek bele. Esetleg, ha valami könnyebb ebéd volt, akkor azzal is be szoktam próbálkozni, de általában a joghurt a nyerő. Lányom nagyon szereti. :)

2012. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak tápot. 4-5 között kap gyümölcsöt majd fél 8 körül 180ml tápot és alvás reggel fél 7-ig.
2012. nov. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos már nem fogadja el éjszakára a tápot (lassan hajnalban sem, de ez más tészta) így ő 6-7 körül kap vmi kenyérfélét vagy túrós kockát, virsliset, ilyesmit, mert amúgy is keveset eszik. Ő az a tipus, aki fel nem ébred éjszaka arra, hogy éhes akkor sem, ha nem igazán vacsorázott. Régebben (úgy 10 hónapos kora körül) tejpép volt a vacsi és uzsira volt tápszer, de aztán már a tejpép se kellett, így uzsira van joghurt vagy krémtúró feljavítva gyümivel vagy keksszel, vacsira meg a keményebb verzió, miután a táp már nem játszik...Mondjuk ő napközben embertelen mennyiségeket megeszik( reggelire pl két karéj kenyér feltéttel, ebédre meg 300-350 gramm főzi vagy leveszöldség husival).Nálunk nem számított igazán, vacsira mennyire kap lájtosat vagy keményebbet, az volt a fontos, hogy a napi nagy mennyiség meglegyen.
2012. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!