Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sétánál nem akar mellettem...

Sétánál nem akar mellettem sétálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 hónapos,babakocsiba nem akar már beülni,de sétálni sem,pláne a kezemet megfogni,hanem azt akarja,hogy cipeljem.Ha leteszem és elmagyarázom neki,hogy jöjjön szépen a saját lábán,hisztizni kezd,végül leveti magát a földre,ha nem veszem fel.Ha hideg van,félek,hogy torokgyulladást kap,úgy üvölt.Babakocsiból kimászik,mert kiszabadítja magát.Kismotoron kb.50 méter után ugyanez.Félrelöki,és vegyem fel,mert ordít.Miért csinálja?Amúgy egy örökmozgó iszonyat sok energiával megáldott kisfiú,aki úgy tud szaladni,hogy alig érem utol..Mit tegyek?
2012. nov. 7. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél:)?

Azt, hogy sétáljon melletted, vagy a cipelést könnyebbé tenni? Vagy a kettőt együtt, hogy amíg csak tud sétáljon, de ha elfárad és fel kell venned, akkor könnyebb legyen:)?

2012. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy a lábán jöjjön mellettem,mert egyetlenegy lépést sem tesz meg,ugyanis ez így nem séta.
2012. nov. 7. 11:51
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Esetleg próbálj meg "Játékot" csinálni a sétából, hogy megjöjjön a kedve, lehet, hogy nem tudja, mi értelme van csak úgy gyalogolni. "Sétálunk- sétálunk, egy kis dombra lecsücsülünk"-et játszani, "fogócskázni", galambokat/ varjakat kergetni, versenyezni, hogy ki ér oda előbb a következő bokorhoz..., élménnyé tenni a sétát.

2012. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a poén,hogy eddig is ezt csináltuk,ha kiszabadította magát a babakocsiból,akkor a parkban,vagy hazafelé kergettük a galambokat,mentünk a kutyus után,az alacsony kőkerítésen,teljesen odáig volt,imádta.Futkosott,kergetőztünk.De kb. 1 hónapja egyetlen lépést sem akar megtenni.Ahogy kimegyünk a kapunkon,egyből ölbe kell venni,mert ha nem,nincs séta.Babakocsit otthon hagyva-már úgysem tudom beletenni csak kb.1x egy héten-kismotorra váltottunk,de csak az utca végéig jutottunk.Boltba pedig el kell menni,és 1 órát oda vissza nem szeretnék cipelni egy 13 kilós gyereket,aki meg bent a házban olyan,mint egy minitornádó.Rohangál,futkos,jön megy.
2012. nov. 7. 12:04
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Jaj:(.

Történt valami egy hónapja, ami miatt esetleg nem akar, netán fél a sétálástól? Nem panaszkodik, hogy fájna valamije? Mondjuk akkor benn sem rohangálna.

Megkérdezni próbáltad, hogy miért nem sétál? Mit mond?

2012. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. MIkor indultok sétára? Nem lehet, hogy már otthon kirohangászta magát és valóban fáradt?
2012. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, az én lányom is ilyen. Kimegyünk a kapun, és azonnal ordít, hogy vegyem fel. Egy darabig jó volt, mert ilyenkor elővettem a tolókaros triciklit, de ahhoz már hideg van.

De érdekes, mert nem mindig csinálja. Ma reggel pl simán elsétáltunk a bölcsiig, egy szava nem volt. Máskor meg ahogy kiszáll az autóból, azonnal ordít. Multkor még a járdán is fetrengett. Neki ilyenkor nem lehet elterelni a figyelmét semmivel. Nem tudom, mi a megoldás, de tudd, nem vagy egyedül. :)

2012. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Semmi sem történt egy hónapja,és nem fáj semmije,max a foga,de az eddig is fájt.

Még nem beszél,így nem tudja elmondani,mi baja.

Örülök is,meg nem is,hogy nem vagyok egyedül.

Köszönöm a válaszokat!

Ha valaki már megoldott ilyen "ügyet",vagy van tapasztalata,kérem írjon!

2012. nov. 7. 12:14
 9/18 A kérdező kommentje:
Ja,és délelőtt sétálunk,miután felkelt,és megreggalizett.Amúgy az udvaron is már cipeltetné magát,Pedig ott alig lehetett elkapni eddig.
2012. nov. 7. 12:16
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát most lehet, hogy olyat Írok, ami nem fog tetszeni:), és igazán nem is megoldás arra, hogy a saját lábán közlekedjen, ami miatt leírom az az, hogy nem lehet "bezárkóznotok", ki kell mozdulni, és bevásárolni...

A helyedben lehet, hogy kérnék kölcsön egy csatos hordozót vagy mei tait, hogy ne kézben kelljen cipelni, hanem háton, úgy milliószor könnyebb. Így ki tudnátok mozdulni, és valahogy átvészelni ezt az időszakot. Aztán ha így jártok el otthonról egy darabig, egy idő után úgyis le fog kéretőzni, minden gyerek lekéretőzik egyszer:). Rászokni nem fog, ezt a saját példánk is "bizonyítja", és legalább el tudnátok menni otthonról üvöltés nélkül.

2012. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!