Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipoton babák anyukái lenne...

Hipoton babák anyukái lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy a ti babátokat elküldte az orvos ck enzim vizsgálatra? Az én kisfiam most múlt 9 hónapos, 3 hós korától járunk tornázni heti egyszer. (Igaz az utóbbi két hónapban ennyit sem voltunk mert szabadságon volt a gyógytornász.) Most kezdett még el kúszni, forgás az megy ülni is szépen tud. Már éppen kezdtem örülni, hogy végre kúszik mikor jött ez a ck enzim vizsgálat ami egy picit magasabb lett mint kellett volna. Teljesen beparáztam, orvos csak annyit mond lehet a tornától emelkedett meg a szintje, egy hónapig ne vigyem tornázni aztán megismételjük a vizsgálatot. Az idegeim egy kicsit kivannak. Nálatok mikor indult be a kúszás mászás stb? És volt olyan akinek emelkedett volt a szintje de végül nem lett sem baj?
2012. nov. 8. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem voltunk ilyen vizsgálaton. 8 hónapos korában kezdett kúszni, 9 hónaposan ült. A mászás 10 hónaposan indult be. Most 13 hónapos, kapaszkodva jár, és pár másodpercre megáll egyedül. Nekünk a TSMT tornát ajánlották, ez otthon is végezhető. Nálunk ennek viszonylag hamar, már az első hónapban látszódtak az eredményei.

2012. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi se voltunk ilyen vizsgálaton. Az enyém 11 hónaposan még csak megfordulni tudott. Más kérdés, hogy addig nem is kezelték, mert a gyerekorvos mindig azt mondta, ne aggódjak a fiúk ilyenek. Akkor vertem ki belőle egy neurológiai beutalót, ott állapították meg a hipotóniát. Ezután Dévényes gyógytornász foglalkozott vele. Havonta tanult meg valamit. Egy évesen ülni, 13 hónaposan kúszni, 14 hónaposan mászni 20 hónaposan indult el. Öt évesen feltűnt, hogy gyakran befelé fordítja a lábfejét, akkor elküldtek minket valami izomvizsgálatra, de mindent rendben találtak. Azután beírattam atlétikára, ami fél év alatt rendbe tette a lábát. Jelenleg 10 éves. Teljesen egészséges, versenyszerűen tájfut.
2012. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még erről a vizsgáltról. Az én babám 4 hónaposan megfordult hasról hátra.Talán azért, mert útált hason lenni. Ekkor még azt hittem, hogy minden rendben lesz vele. 8 hónapos kontollon elmondtam a védőnőnek, és a doktornőnek, hogy aggaszt, hogy nem csinál semmit. Akkor még elaltatták bennem, azzal, hogy majd fog. 10 hónaposan felhívtam a védőnőt, hogy adjon egy címet, de lerázott. mentem a dokihoz, azt mondta sürgősen mutassan meg egy Dévényesnek.Mentem vele,ott mondták meg hogy hipotón! Elkeseredtem! Azt ajánlották, hogy párhuzamban vigyem tsmt-re.Hát vittem! Most ott tartunk lassan 13 hónaposan, hogy elkezdett forogva közlekedni, néha látom, hogy feltolja a fenekét, de nem kúszik, és igazából nem mászik. Kitolja mágát a kezével, és tapogatózva körbejár, és hátra tolja magát.Mindent megteszek, de a legrosszabb, hogy anyósom már szétkürtölte, hogy bezzeg a mási unoka, ő meg ilyen kis gyengus. Dühös vagyok elkeseredett!Röviden leírnád, hogy mi ez a vizsgálat?Annyit kérdezgettem ezeket az embereket, hogy hova vigyem, mit adjak még neki plussz vitamint, de azt mondták, hogy türelem, nem vészes. De én olyan őrült nagy véltozást nem látok nála.
2012. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vért vettek tőle abból határozták meg a ck enzim szintet, hát én is csak a neten néztem után - mondjuk kár volt, mert csak idegesebb lettem - az izomban termelődik ha sok van a vérben az valamilyen izomkárosodásra utal. De emelkedést okozhat egy izomba adott injekció, hurutos megbetegedés, vagy izomláz. Röviden ennyit tudok róla, de többet nem is akarok. Így is sík ideg vagyok, akkor nyugszom meg ha elindul, vagy mászni kezd a kisfiam.
2012. nov. 14. 11:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk eddig mindent időben tanult meg a kisfiam, de azt mondta a neurológus, hogy a kúszás - mászásnál szokott egy kicsit megállni a fejlődés, mert ahhoz több izommunkára van szükség.
2012. nov. 14. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!