Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hipotón babák anyukái? Nem...

Hipotón babák anyukái? Nem bunkóság állandóan azt pedzegetni, hogy mit tud már a gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam sajnos hipotón, járunk Dévényre.

Le vagyunk maradva, 8 hónapos és még csak próbálkozik a kúszással.

Ismerősi körben van két anyuka, aki állandóan kérdezgeti,hogy mászik-e már, feláll-e már stb.

Pedig tudják,hogy nekünk ez nehezebb dolog.

Aztán pedig elmesélik,hogy az ő gyerekük miket tud már!

Néha már annyira fáj,hogy reagálni sem tudok!:(


2012. aug. 16. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mond nekik igen az enyém meg leküzdi a hipotónját, a te gyereked erre képes lenne.
2012. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez sajnos tényleg nem könnyű. Nekem két hónappal korábban születtek az ikreim, most 17 hónaposak és az a két hónap még mindig meglátszik a fejlődésükben. Ez persze majd el fog tűnni, ahogy a te kisfiad is behozza majd a lemaradását. Addig is le kell tojni, hogy kinek mi a véleménye a gyerekek fejlődéséről. Te tudod, hogy az ilyen gyerekek az igazi hősök, mert nekik nem a világ legtermészetesebb dolga ülni, állni, mászni, járni megtanulni. Ne törődj vele, hogy mit mondanak az "okos" anyukák, akik nem képesek felfogni, hogy vannak problémákkal küzdő gyerekek is. Inkább legyél büszke a kisfiadra ha megtanul valamit, akármikor történik is az.
2012. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Büszke vagyok én rá!:)

Ő pl. még csak most kezdte el karral feltolni magát. Eddig csak támaszkodott.

Már pár napja csinálja és tetszik neki!:)

Erre én nagy örömömbe mondtam is ennek az egyik ismerősnek, aki mondta,hogy jaj,hát még csak most?

Rögtön úgy elkeseredtem,hogy még itthon sem tudtam örülni neki,hogy ezt csinálja a fiam!

Köszi a választ nektek!

2012. aug. 16. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én jól beszólnék nekik...fuu de utálom az ilyet!!!

amúgy az én fiam is 8 hónaposan kúszott, csak 10 hónaposan kezdett mászni, ülni és felállni,pedig semmi baja...szóval tök jól haladtok!

Amúgy hidd el semmi hátránya nem lesz fiadnak az életben!

Olyan nevetséges számomra mikor az anyák azzal dicsekednek, hogy mit tud és mit nem 1 év alatti babájuk...hiszen ezeket a dolgokat mindenki megtanulja vagy előbb vagy picit később, de 1-2 esetleg 3 hónap különbség ki a francot érdekel később??senkit...nem fogják megkérdezni az egyetemi felvételin, hogy "és mikor kezdett el forogni?"és a jogsi megszerzésénél sem kritérium, hogy 8 hónaposan már állni kell....

Komolyan, egyszer vagy viccesen,vagy komolyan állítsd le őket!!!

2012. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A második kérdésedre válaszolva: igen, szerintem bunkóság ilyeneket kérdezgetni, főleg ha utána jön a dicsekvő szólam, hogy bezzeg az enyém már ezt és ezt tudja. Lehetne a kedves anyukákban kicsit több empátia is!
2012. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, mi is Dévényesek vagyunk. Csak mi, hipotón babák szülei látjuk és szenvedjük végig a tornákat, és hallgatjuk, ahogy a babánk ordít és nézzük, ahogy szenved. Emiatt néha bennem is felgyülemlik a keserűség, és rosszul esik, amikor pl más anyuka idejön, és nézi, hogy jéé, még nem emeli a fejét hason? Plussz jönnek az okos tanácsokkal meg a lesajnáló megjegyzésekkel, nézéssel.

De, bunkóság!

Viszont most már nagyokat nyelek, és mosolygok az ilyen kijelentéseken. Itt, a gyk-n meg inkább el sem olvasom az olyan kérdéseket, hogy kb "8 hós babám még nem tud futni, nagy baj? "

Nem is kell rá reagálnod. Neked ott van a Te kis hősöd, aki sokkal többet küzd minden mozdulatért, mint a többiek, de ettől még semmivel sem kevesebb náluk. És biztosan Te is érezted már azt a földöntúli boldogságot, amikor végre megcsinál valamit, pl felemeli a buksiját, vayg megfordul. Hidd el, ezeket a pillanatokat Te sokkal többre becsülöd és sokkal boldogabban éled meg, mint azok, akik piszkálnak az "egészséges" babáikkal.

2012. aug. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen is a babád, bunkók mindig lesznek.

Nem dicsekszem, csak a történet miatt mondom, hogy az én kisfiam 9 hónapos nagyon korán és gyorsan kezdett mindent. Egyszer elmeséltem ezt 2 anyukának (ők kérdezték, nem én mentem bele a témába) és ne tudjátok meg mit kaptam. HOgy én hazudok, mutassak videót és különben is biztos értelmileg lesz lemaradott emiatt. Hát ne haragudjon meg a világ de ez is szégyen-gyalázat...azóta senkinek nem beszélek erről még véletlenül se.


Kérdező légy büszke a fiadra, ő így jó ahogy van :)

2012. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon hipoton, akkor nem is vagytok nagyon lemaradva! Nekem barátnőm kislánya volt hipoton, nagyon- másfél éves koráig jártak Dévényre, akkor tanult meg járni. De mára ugyanolyan ügyes, mint az én gyerekem. (együtt szültünk, 1hét van a kislánya és a kisfiam között) Szóval mára 4,5évesek és teljesen egyszinten vannak mindenben. Én annak idején mindig csak dicséretem a babáját, hogy milyen ügyes- sose izélgettem őket.


De igen- bunkóság kérdezgetni- ha tudják mi a helyzet....

Főleg még az orrod alá dörzsölni, hogy bezzek az övék mit tud.

Mond vissza nekik szép finoman, hogy mi nem kapkodjuk el az ülést-állást, minek is azt, egyrészt ráérünk, másrészt nem kell nekünk görbe hát, és gyenge láb....

2012. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előttem szólóval tökéletesen egyetértek. Az első gyerekem időre született, mindent "időben" csinált, így - bár természetesen mindig nagyon örültem, ha megtanult valamit - teljesen egyértelmű volt, hogy ezt már tudnia "kell".

Nem úgy a fiaimmal, akiknek sokkal jobban meg kellett küzdeni minden mozdulatért. És a legérdekesebb az egészben, hogy az a kisfiam, amelyik picinek gyengébb volt és eleinte lassabban fejlődött a tesójánál is, ő lett a kitartóbb. Már most tudja, hogy nem adhatja fel és nagyon tud küzdeni. Ennek eredményeként ő tanult meg előbb járni. :-)

2012. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nekem nem azzal semmi gondom,hogy ha valakinek ügyesebb a babája.

Hála Istennek,hogy nem minden gyerek hipotón!

De gondolom, te sem "dicsekednél" egy olyan anyukának, akinek tudod,hogy valami "baja" van a babájának!

Múltkor a Dévényesünknél várni kellett és egy olyan baba volt előttünk, aki két évesen még csak fekszik! Volt időnk anyukával beszélgetni, de eszembe nem jutott volna mondani, hogy miket tud már a gyerekem!

Pedig aranyos volt, és kérdezte, én meg csak hebegtem-habogtam. Pedig nyilván nekem is jól esett volna,ha elmondhatom,hogy újabban már ezt meg azt tudja, de nyilván van bennem annyi empátia,hogy ezt nem neki mondom el!

2012. aug. 16. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!