Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti mernétek használni...

Anyukák! Ti mernétek használni ezt a krémet?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hónapos, a nyakán kijött egy csúnya, piros folt, ami nem akar elmúlni. A gyerekorvos felírt egy kenőcsöt (de nem mondta, mi az a folt, mitől lehet). kiváltottam, és elolvastam a betegtájékoztatót. Azt írja, hogy ez egy nagyon erős, szteroidot tartalmazó kenőcs (mellékvesekéreg-hormont tartalmaz), 2 éves kor alatt nem lehet használni + ne használjuk a hajlatokban sem. Most mit tegyek?

2012. nov. 8. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
bekenném a kenőccsel ott ahol foltos
2012. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sok olyan gyógyszer van, ami bizonyos életkor alatt nem ajánlott, mégis felírják az orvosok, mi is jártunk már többször így. Ezek olyan készítmények voltak, ami nem volt káros az adható életkor alatt sem, csak kisebb dózisban kellett adni, mint az alap mennyiség. Illetve kevesebbszer lehetett alkalmazni.

A szteroidos kenőcsökkel azért kell vigyázni, mert nagyon erős szerek. Nem hiszem, hogy ártani akart volna vele az orvos, biztos elmondta, hogy hogyan és mekkora mennyiséggel alkalmazd. Ezekből elég egy nagyon pici mennyiség és vékony rétegben kell kenni.

Bár, ha kételyeid vannak, akkor hívd fel az orvost, hogy mi van a tájékoztatón és majd elmondja, hogy akkor is alkalmazhatod-e! Bár ezt neki is tudnia kellett volna akkor, mikor kiírta. És biztos nem írt volna olyat ki, amit nem használhatsz.

2012. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Katicaolaj ***** válasza:

Először próbálkoznék természetes módszerekkel, mert a csecsemőkori ekcéma általában a bélflóra és/vagy érzékeny lelkivilág miatt szokott előfordulni. Emellett már a magzati korban is rengeteg méreganyaggal találkoznak a babák. Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a könyvet: [link]



"Nekem mind a három gyermekem ekcémás. Mióta mosódióval mosok, (tehát nem használunk öblítőt és mosószert) és a gyerekek tiszta növényi szappannal fürdenek és mosnak hajat, a bőrüket meg shea vajjal kenem, azóta nem jöttek elő a kiütések."


Sheavaj, ligetszépe olaj,... [link]

2012. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha már próbáltál mást, természetes hatóanyagút, és nem segített, akkor próbáld ki ezt.


Nekem is többször írtak fel olyat a gyerekeimnek, amit a tájékoztató szerint még nem lehetett. Doki mindig ráírta, hogy milyen dózisban használjam.


Testvéremnek makacs ekcémája volt gyerekkorában. Rendszeresen jártunk vele bőrgyógyászhoz, de semmi nem segített. Elocomot írták fel neki, az is szteroidos. Nagyon hamar segített.

2012. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Golan Trevize ***** válasza:

Egyik gyermekemen is ritkán előjönnek ilyen makacs piros pöttyök/foltok.

Ugyanilyen kenőcsöt kap rá.

Először 2-3 hónapos körül kapta. Most 11 hónapos. Eddig soha semmi probléma nem volt.


Mondjuk mi csak nagyon vákonyan kenjük, és csak a foltot. És ha este bekenjük, reggelre elmúlik, szóval nagyon ritkán használjuk, és akkor is csak egyszer.

2012. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg. Ha nem jó, akkor kereshetsz valami természetesebb megoldást, shea vaj, ligetszépe olaj vagy gyógynövényes krémeket, pl frezyderm kamillás krém, én pl azt használom minden pelenkázáskor és ha valamilyen kiütése lesz a kislányomnak, arra is jó.
2012. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves hármastol kérdeznék? A te gyerekeidnek elmult az ekcéma? mert a második linket elolvastam és ott azt írja, hogy 8 hónapos korára valószinüleg elmulik. Az én babám 7 hónapos és valóban jó a sanatopc és a shea vaj is. De nem akar mulni.

Bocsánat kedves kérdező!

2012. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok, bekenem neki, mert már terjed a folt.

Elocom-ot írt fel nekünk is. Akkor ekcémás a kislányom?

2012. nov. 8. 18:37
 9/15 anonim ***** válasza:
Elmúltak a kislányod nyakáról a piros foltok? Használt a kenőcs?
2012. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kentem rá az Elocomot, hanem elvittem bőrgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy ártalmatlan gombás fertőzés. Írt fel valamilyen gyógyszertári kikavart krémet, de nem használt. Visszamentünk a bőrgyógyászhoz, azt mondta, hogy akkor ez nem gomba, hanem rózsahámlás. Nem lehet kezelni semmivel, 1-2 hónap alatt magától elmúlik, de addig ilyen csúnya marad, sőt terjedhet is, de nem kell aggódnunk miatta. Hát, ez a helyzet sajnos. :(
2012. nov. 18. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!