Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném a kisfiamat (1éves)...

Szeretném a kisfiamat (1éves) megtanítani pár apróságra. Ötletek?

Figyelt kérdés
A gond az hogy hiába ülök le mellé és magyarázom hogy ez a füled, szemed stb. nem járok sikerrel mert mindig vmi más érdekli. Éneklem neki a tanulós mondókákat, szintén semmi. Mikor fog rám figyelni? vagy figyel és majd egyszer csak magától elkezdi?
2009. aug. 13. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia Anyuka!Remélem itt találsz hasznos ötleteket!Szerintem már ez is nagyon dicséretes, hogy egyáltalán eszedbe jut, hogy fejleszd, hidd el, ez nem minden anyukának egyértelmű-sajnos:-( Jó egészséget Nektek!

Egy volt óvodapedagógus hallgató [link]

2009. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos Tőled!
2009. aug. 13. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

szia

itt egy másik óvónéni:

sztem nagyon sok anyuka beleesik abba a hibába,h görcsösen fejleszteni akarja a gyerkőcöt,aztán meg összehasonlitja más babákkal-h az mit tud.

csak szép fokozatosan,lazán kezd.séta közben mutogass mindent-amire rámutat mondd meg a nevét.beszélj sokat hozzá-próbálj játékosan tanitani-pl fürdés közben-megmosom a lábad,hajad...stb.hidd el olyan az agyuk,mint a szivacs-de nem lehet leülni,figyelj-ez a szemed ...-hanem nézd meg.ez a baba szeme-ez a nagypapáé-neki szemüveg is van rajta..stb,tudod,ami kényszer-az neki sem jó.gondold el,h jönne egy okostojás-leültetne-és a fejedbe verné ahogyan kell cosinust számolni.te is utálnád.mindent játékosan,menjetek játszóházba,gyűjtsön élményeket.ez is tanulási folyamat-szocializáció.játék közben ezer ismeret elsajátitanak,épitsetek alagutat az autónak-2 autó közül melyik fér be-ez a kicsi-ez a nagy.-..az én fiam sok olyan fogalmat ismer,ami,bár nem neki való-érdekelte,ezért megtanulta-pl.konténer,tűzcsap,ventillátor

remélem segithettem,ha még érdekel vmi irj nyugodtan

2009. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a választ.
2009. aug. 13. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!