Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúkat hogyan kell megtanít...

Kisfiúkat hogyan kell megtanítani bilizni?

Figyelt kérdés
A pisilésre gondolok. Állva pisiljen a bilibe vagy ültessem rá mint ahogy a kislányokat szokták? Tudom, elég hülye kérdés, de első gyerek és fogalmam sincs, hogy hogy kell. Köszi! :)
2011. júl. 13. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A bilire ülni szokás, a fát kell oldalba pisilni. Legalábbis nálunk ez így lesz, mert most még nem elég érett a pelenkamentes létre. De mivel a bili messze van a fütyitől, a pisi mindenfelé csapkod majd még akkor is, ha beletalál.

Nem tudom mások hogy vannak ezzel, de az én férjem, meg édesapám is, pont ezért itthon ülve használja pisilésre a wc-t. Különben minden használat után moshatnánk fel, h ne legyen büdi a wc-ben.

2011. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ülve fogom tanítgatni. Aztán ha már nagyobb lesz, és meg is érti, elkezdünk majd célozni! :)


Off. Az én családomban nincs férfi aki ülve pisil... :) És nem kell minden használat után takarítani utánuk!

2011. júl. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ülve kezdünk.

3 fiú anyukája vagyok

2011. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam állva pisil, úgy, hogy odatartom a bilit, ő pedig megfogja a fütyijét, és belecéloz. Tehát felemelem a bilit. A gatyót még nem tudja lehúzni, úgyhogy az ülvepisilésnél is segítenem kellene, így meg ha már bemegyek vele a fürdőszobába, akkor gatya le, bili fel, és pisi. Nem akarom, hogy megszokja az ülvebilizést, öcsém panaszkodott, hogy őt kinevették érte a többiek az oviban, sosem felejti el. A párom is állva pisil, bele a Wc-be, nem mellé, nem kell utána takarítani folyton. A Wc csészét rendszeresen takarítom, de nem az állvapisilés miatt, hanem hogy higiénikus legyen.

Mi így csináljuk.

2011. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a téma engem is érdekelne!

19 hónapos a kisfiam,de a bilire nem is ül rá,pedig zenélőset vettünk neki.


4 gyerkőc anyukája

2011. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem akkor én is ülve fogom tanítani először, aztán ha nagyobb lesz majd megtanítom állva pisilni. :)
2011. júl. 13. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam és most tanítom a bilizést.Bizony a kukacka nem teljesen passzol a bilibe ,hiába van elől perem bizony néha kimászik a kukac :)Eddig lányos anyukaként én is most tapasztalom ezeket a dolgokat!
2011. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocs az offért!

Nem azért ülnek rá a férjemék a wc-re mert nem tudnak beletalálni. Hanem mert hiába céloz valaki pontosan, a wc kagylóról akkor is kicsapkolódnak az apró, szinte láthatatlan cseppecskék, amik aztán elkezdenek illatozni. Tapasztalatból tudom, h ahol csak állva pisilnek, ott igenis érzik a wc szag, hiába tisztítják rendszeresen. Nálunk biztosan nem érezni.

De természetesen a fiamat megfogjuk tanítani állva is pisilni.

2011. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!