Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy napközben együtt...

Baj, hogy napközben együtt alszunk 9,5 hós kisfiammal?

Figyelt kérdés
Most 9,5 hónapos a kisfiam, és még napközben kétszer is alszik, délelőtt 11, és délután 3 körül, 1-1 órát, de van hogy többet, van hogy kevesebbet, mikor milyen napja van. Mivel a lakásunk olyan elrendezésű, hogy mikor ő alszik, semmit nem tudok csinálni, igy egy pár hónapja mikor álmos, a mi ágyunkon lefekszek vele én is. Lehúzom a redőnyt félig, és együtt pihenünk. Mikor fent van, akkor csinálom a házi munkát, mert szerencsére jön utánam, és "segitget" nekem, még porszivózni is szeret, beszél hozzá, stb, ha meg főzök, addig a járókában van. És mivel mikor ő alszik, én nem csinálok semmit, igy jónak láttam, hogy akkor én is pihenek egy kicsit. Mig ő alszik, én vagy olvasok mellette, vagy nullás hangerőn "nézem" a tévét, de néha a délutáni alvásnál van, hogy én is elszunyókálok. Biztonságosan fekszik mellettem, nem tud leesni, kifejlesztettem egy jó kis barikádot. Nagy hátrányom fog ebből később származni, és próbáljam meg minél hamarabb a kiságyába szoktatni? Arra gondoltam, hogy ha már csak egyszer fog aludni, akkor megteszem, vagy az már késő. Van más is ilyen cipőben? Szivesen fogadok minden tanácsot. (amiatt is vagyok mellette, mert ebben a nagy melegben napközbeni alvása közben is szokott inni, és igy hamar oda tudom adni neki a kis teáját, mert még nem merem mellette hagyni a cumisüveget, hiába iszik már egyedül csöp.mentes cumiból- vagy merjem otthagyni?) Várom a válaszokat, jó babázást mindenkinek!
2009. aug. 13. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem abban látok apró problémát, hogy együtt alszotok, hanem abban, hogy csak teljes csendben alszik. Jó lenne, ha nyugodtan tevékenykedhetnél mellette (nem porszívóra gondoltam, hanem vasalás, főzés, pakolás), mert ehhez hozzá kéne szoknia. (mi lesz ha lesz egy kistestvére, ha vendégek jönnek, ha nyaralni mentek?)

A cumisüveget nyugodtan hagyd mellette.

2009. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Arany életed van,becsüld meg.Most vagy a legkönnyebben legnyugodtabban az életedben:-))

És is gyesen vagyok még,csak már a harmadikkal.Na,nekem nem kell szunyókálnom napközben,és a gyerekek is a saját ágyikójukban alszanak éjjel és nappal is.Mondjuk én már az elsőt is így szoktattam,sosem aludt a mi ágyunkon egyik sem.

Tudom,hogy ez nagyon jó az anyának is,de szerintem felesleges rossz szokásokra szoktatni őket,hogy aztán majd gondot okozzunk az átszoktatással.

2009. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Enyém 11 hós múlt még szopik és bizony van, hogy mikor délben cicizik mind a ketten bealszunk. :) Mivel fogzás miatt már jó ideje sokat kel fel éjjel, így nappal már nagyon fáradt voltam. Ezért én is rászoktam, hogy mikor délben ő elaludt, én is lepihentem. Ha nem aludtam el szoptatás közben, akkor beraktam a kiságyába, a mi ágyunk meg ott van az övé mellett és én ott aludtam. Így mind a ketten pihentünk, de mégsem voltunk egy ágyban. De mint írtam elég sokszor előfordul, hogy elalszok vele együtt, ami annyiból jó, hogy tovább alszik!
2009. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is így aludt, igaz én nem azért mert olyan a lakásunk, hanem mert du szeretek aludni én is!De megcsináltunk minden házimunkát, du pedig szunydítottunk egyet közösen a mi ágyunkon, és aztán uzsi, és irány sétálni!Már 3 éves és saját ágyban alszik, éjjelente mindig a sajátjában aludt, még picinek is.Mi soha nem stresszeltünk rá erre a "hol alszik a gyerek" témára!Ott alszik ahol akar!Nem volt soha beerőltetve az ágyába, mikor oda akart bújni mellénk akkor ott volt, de mindig is tudta hogy van saját ágya!most is van hogy éjjel átjön a mi szobánkba és felkelt hogy ide szeretne bújni .Akkor velem alszik nagy dolog!Csak pihizz vele amíg tudsz!
2009. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem azért nem csinálok akkor semmit, mikor ő alszik, hogy ne bántsa a zaj, henam ez egyszerűen igy alakult. Mikor fent van, mindig beosztom, hogy melyik nap mit csinálok, és mit játszik, addig meg is tudom csinálni. Amúgy a városban olyan utcán lakunk ami elég forgalmas, két épitkezés is van mellettünk, és őt ezek a zajok sem zavarják. Vasalni szoktam mellette, mikor alszik, és este is tudunk tévézni, rendesen beszélgetni, mikor ő már alszik. Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 13. 10:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy az esti alvása mindig is a kiságyában van, legelső naptól kezdve, akkor még soha nem aludt velünk, és nyugodtan alszik el, és éjszaka is szépen alszik.
2009. aug. 13. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondjon barki barmit! Szerintem az sem baj, ha ejjel is es anppal is egyutt alszik az ember a gyerekevel!

Kenyelmes vilag lett... feltsuk a fuggetlensegunket....

"Modern" szulok, kulon gyerekszoba szuletestol fogva... mit vettett az a baba hogy nem aludhat az edesanyjaval?

Furcsa, de persze sokan vagyunke es sok felek. Ez igy helyes.

2009. szept. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!