Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jó a játszócumi? Miért...

Mire jó a játszócumi? Miért ad sok anya a gyerekének olyat?

Figyelt kérdés
2008. máj. 23. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mindhárom gyerekem kapott cumit, kb. 3-4 hónapos korukig cumiztak. Én azért adtam nekik, mert a cumival megnyugodtak, könnyebben elaludtak, vagy ha felriadtak könnyebben vissza tudtam őket altatni. Ha nem kaptak volna, akkor a mellem lett volna a cumijuk,ami amúgy is kisebesedett mindhárom babánál, főleg az elején. Sok baba nem igényli a folyamatos "dudlizást", és egyáltalán nem kell semmilyen mellpótlék. A legnagyobb fiam a cumit az ujjával váltotta fel, elég sokáig azt használta vigaszként...

Sokan nem ajánlják a cumit, mert állítólag megzavarja a babák szopási készségét, én szerencsére ezt nem vettem észre. Fél évig csak anyatejet kaptak, majd kb. másfél éves korukban hagyták abba a szopást. (Biztos van olyan baba, akit tényleg megzavar a cumi, másképp nem "elleneznék".)

2008. máj. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Szia!


Mert meggyőződése a cumihasználat, vagy már nem bírja az állandó éjszakázást, sírást, esetleg orvosi javaslatra, és vannak akik anyapótléknak mert addig sem üvölt, tehát sok oka lehet(nekünk javasolták, mikor hasfájós volt a fiam, hogy adjak neki, mert síráskor sok levegőt nyel, és még jobban fog neki fájni)

Nem kapott csak ritkán, de hál istennek akkor sem nagyon kellett neki.

Én nem vagyok cumipárti, a férjem volt aki inkább odaadta neki, de tudom milyenek az "átmulatott" éjjelek, így azt is megértem aki ad.

Csak azt nem értem meg, (pl van egy ismerősöm) akinek már 1 1/2 éves a fia, rég nem kell a gyereknek a cumi,nem sír utána stb, de séta után beteszi a gyereket a kocsiba és első dolga a szájába nyomni azt a gumipöcköt...

2008. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az előző hozzászóló nem igazán tudja mit is ír. Nem szoktam senkit kritizálni,mert mindenkinek van saját véleménye,de.

Én mindkét gyerekemnem vettem cumi,mert inkább azt mint az ujját,gondoltam. Az első gyerekem nem igényelte,nem is eröltettük, nem is cumizott,sem az ujját nem szopta. Ő ilyen típus volt.

A második baba viszont rákapott. Viszont nem azért adom a szájába,hogy ne üvöltsön,mert ha valami gondja van akkor üvölt a cumival a szájában is,mert az nem helyettesít engem az anyát,aki igazán megvígasztalhatja. Viszont tény,hogy nélküle a kiságyban nem nagyon aludna.

Csak alváshoz adjuk oda és nem nyomom folyamatosan a szájába,pont azért,hogy ne lógjon még ovis korában is a szájában.

Régen én is azt hittem,mikor még csak a nagyobbik volt meg,hogy milyen könnyű azoknak az anyáknak,akiknek cumizik a gyereke,csak berakja és már nincs is baja a kicsinek,de ez nem így van. Ha gondja van én kellek neki nem a cumi.

2008. máj. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!