Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyereket ebbe a világba?

Gyereket ebbe a világba?

Figyelt kérdés
Én 21 vagyok , egyik haverom 23 éves , barátnője 20 , és tavaly született meg az első gyerekük . El éldegéltek , albérletben laktak . A srác egy gyárban dolgozott CNC - gépkezelőként , de a gyárban létszámleépítés volt és ő + 40 ember repült . A csaj kap valami segélyt , családit + valami juttatást , a srác meg hónapokig munkanélküli volt és nem tudták fizetni az albit ezért a nagymamáékhoz kerültek . Most a srác árkot pucol a közhasznú munkán 47 ezer forintért , a nagyiék nélkül halott ügy lenne az életük , de nem gondol arra , hogy a nagyiék se lesznek örökké , és akkor mi lesz ? Ill . a gyereknek se tesz jót a jövőben ha állandóan majd azt látja , hol itt lakunk , hol ott lakunk . Világválságot élünk , bizonytalan az emberek többségének az élete , azt se tudják , 2 nap múlva mi lesz . Te vállalnál gyereket ebbe a világba ?
2012. nov. 11. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Az ebbe a kategóriába írók túlnyomó része vállalt gyereket ebbe a világba. Ennél csak rosszabb volt eddig, hidd el.
2012. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Én semmiképp nem, de amikor vállalták még dolgozott a pasi vagy már kirugták? Én keresnék valami munkát és mellékesen is dolgoznék. Amúgy mennyire vagy közel a csajhoz? Öri Bari vagy csak úgy? Szerintem meg kéne beszélniük...
2012. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Februárban leszek 23 éves, a Férjem 34. 5 hetes a Kisfiúnk, ergo igen, vállaltam gyereket ebbe a világba.

7 éve vagyunk együtt, több mint 1 éve házasok. Én is dolgoztam 3 évet mielött baba lett, a férjemnek meg elég jó állása van. Külön élünk családi házban, csak magunkra számíthatunk, már ami a megélhetést illeti. Nekem annyiból volt könnyebb, hogy volt munkahelyem így táppénzt is kaptam, meg TGYÁS és GYED is fog járni nekem.


Tudod nekem is van egy barátnőm aki éppen egy hete szűlt, na Ők a Te ismerősödnél is kevesebbre vállalt gyereket. Ők novemberben az albit se tudják kifizetni, 2 hónapja Én vittem kajákat a csajnak h legyen mit (terhesen!!!!) ennie. Ők is úgy gondolták jajj de szép meg jajj de jó a gyerekvállalás, csak hogy rengeteg kiadással jár az élet, hát ha még gyereked is van. Ez tény, bármennyire is imádom a gyerekemet. MEg kell fontolni sajnos a mai világban, de az is igaz, hogy ha ebből indulunk ki akkor szinte sosincs az ember életében "megfelelő pillanat". Legalábbis szerintem.

De tény, rengeteg felelőtlen ember van.

2012. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Egy ponton túl erősebb benned a vágy h gyereked legyen, reprodukáld magad, hagyj valamit hátra ezen a világon, mint a kormányok aktuális döntései. A többség így gondolja, hisz születnek gyerekek még mindig és nem mind tökéletes körülmények közé. Nagyon, nagyon sokáig csak azt érzi egy gyerek h szeretik és jó gyereknek lenni (tök mindegy h albiban, kacsalábon forgó palotában vagy a nagyi házában) és nem tudhatod mit hoz a jövő. Unokatesóim nagyon jól kereső családba születtek, aztán felsővezető apu utcára került és most egy pedagógusi fizetésből élnek 4en és árulják az autót. Pedig amikor vállalták őket, még jól éltek...nagyon jól. Ezt nem lehet előre tudni, akkor rettegve a bizonytalanságtól ne szülessenek gyerekek?

Én vállaltam, közben mi is padlóra kerültünk (már megfogant a baba, amikor beütött a krach), de elnézem a nagyobb gyerekemet, aki boldog és kiegyensúlyozott és szeretve van és jó h ezen a világon van és egyelőre nem érez semmit a világválságból, ha rajtam múlik nem is fog.

2012. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Igen, vállaltam.
2012. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Igen én vállaltam ebbe a világba gyereket, most 3 hónapos. Csak én dolgoztam előtte 8 évig és nem 25 ezer GYES-e kapok, hanem 230 ezer TGYÁST, utána pedig maximális GYED-et. Nem mindegy.
2012. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen vállaltam. Amit írtál, abból azt szűröm le, hogy nem a világgal van a probléma, hanem a szülőkkel, ami nagy különbség. Én is 10 évet dolgoztam férjemmel együtt, hogy ne segélyből éljünk, így normális Tgyást, gyedet kapok, férjem átlag fizetést. A világ máskor sem volt különb, minden időszaknak megvan a neheze...A középkorban és háborúban is vállaltak gyereket.

A fiatal gyerekek, akikről szó van, sajnos nem nőttek föl a helyzethez, és nem tesznek meg mindent, hogy boldoguljanak. Manapság ha nagyon akarsz, akkor el tudsz helyeszkedni, ha nem is az álom munkában, de legalább megélni tudsz belőle. Én 20 évesen nem szabadna gyereket vállalni. Se iskolázottság, se háttér, se semmi...ergo ez történik.

2012. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a világgal van baj, hanem azzal, hogy fiatal szülők, és semmi félretett pénzük nem volt a rossz időkre. A haverod és a barátnője volt felelőtlen.
2012. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Lehet itt ítélkezni,hogy fiatal szülő így meg úgy,ugyanúgy kerülhet vacak helyzetbe az is aki 30 évesen szül 10 év munka után.

én 23 éves leszek van egy 1,5 éves fiam,párom 22.Mikor terhes lettem főiskolások voltunk,15 éves korom óta dolgoztam nyaranta főiskola mellett szintén mindketten dolgoztunk,csak ugye a diákmunka nem számít így csak gyest kaphattam.Azért meg úgy gondoltam nem fogom megölni a gyerekemet,csak mert gyest kaphatok csak, akkor sem ha épp nagy meglepetés volt.Megtartottuk,párom dolgozott továbbra is,szeptembertől én is dolgozom lassan diplomázom,párom azóta még egy szakmát is szerzett,külön élünk nem albérletben,van kocsink is,igen segítettek a szülők a kezdetektől,most is mellettünk állnak,de saját magunkat tartjuk el,mellette tanulunk,gyereket nevelünk,és biztos vagyok benne,hogy mindig van lehetőség amivel jobb lehet az élet,és 1-2 év múlva amint lesz tartalékunk is vállaljuk a következőt,mert nehogy már azért ne legyen gyerekem mert mások szerint fiatal vagyok,meg vacak a világ.

2012. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Félreértettél utolsó, nem azt mondom hogy nem lehet fiatalon szülni. De direkt a semmire tervezni az nagy felelőtlenség. Azért 100-200 ezer Ft-ot nem olyan sok év összegyűjteni egy fiatal párnak, annyit azért lehet várni. A "becsúszott" baba az más kategória.
2012. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!