Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek milyen pelenkát...

Újszülöttnek milyen pelenkát kell vennem? Melyik a jobb: textil vagy eldobható? Mennyit érdemes venni belőle?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 13. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
7%

MINDENKÉPP AZ ELDOBHATO.!

nekem a textil csak ha csórézik annak használom.

2008. ápr. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Eldobhatót vegyél mindenképp...kezdetnek vigyél a szülésre 1 csomaggal.....és minden etetés után..célszerű tisztába tenni az elején..aztán majd kialakul....számold ki, ha 3 óránként eszik......És vannak olyan újszülöttpeplnkák, amik védik a köldökcsonkot....
2008. ápr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én az első gyerekeménél, textil pelenkát használtam kb. 3-4 hó napos koráig. Aztán áttértem az eldobhatóra. A másik nagyon macerás volt, ráadásul kiszámoltam, hogy drágábbra jön ki mint az eldobható. Mert a pelus már maga drága, aztán a nejlon, amibe beleteszem, a mosószer, a hipó, vagy más fertőtlenítő, a víz, az áram, az idő plusz, edény, stb. szóval nem érdemes textil pelust használni.
2008. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én moshatót fogok használni mindenképpen, de legalább az első 2-3 hétben az egyszerűség kedvéért az eldobhatót javasolták. Liberot ajánlottak, de még nem vettem meg, a típus kiválasztása nehéz, mert hol jót, hol rosszat hallok, minden babánál más. Én meg persze nem szeretnék nyolcfélére költeni.
2008. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Minden képpen az eldobahtósat válaszd a másik macerás neked és kényelmetlen a babának (tapasztalatból tudom). Az újszülöttek számára van a pici 2-4kg-ig, de sokat nevegyél.
2008. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetektől a pempers pelust használom és nagyon jó.Nem sajnálom rá a pénzt, a textil nekem macerás,sokszor még mosni sincs időm.És félek ki is pattogna a bőre, kipirosodna a gumitól.Kipróbáltam több félét a pempers bevált, nem folyik ki se pisi, se kaki.A többiből igen. Egy jó nagy zacsival vettünk előszőr és 16 textilt. Így két naponta elég mosnom, mert azért büfi van bőven, kell a textil.
2008. ápr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eldobható. Én a DM-esre esküszöm, olcsó és szuper. Újszülött méretből csak egy csomaggal vegyél, nekünk még az sem fogyott el, mert kinőtte.
2008. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Minden jót!
2008. ápr. 13. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!