Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír ennyit a 7hetes...

Miért sír ennyit a 7hetes babám? Hogyan nyugtassam meg?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni,első baba,és nagyon kétségbe vagyok esve már. Kb. Két hete van az,hogy minden nap este 6 óra körül elkezd keservesen sírni,és ezt általában olyan tízig csinálja,mire végre elalszik. Volt már olyan is,hogy éjfélig sírt. Ilyenkor semmi nem jó neki,a cici sem. Sokszor még álmában is( mire végre elalszik) sikítva sír,és arra ébred ismét. Folyamatosan rágja az öklét,ömlik a nyála,és sokszor van hasmenése. Legalábbis szerintem az egymás után 5 híg széklet az. Borzasztóan sír,sikítva és nem lehet megnyugtatni semmivel.Nem a hasa fáj,mert akkor másképp sír és feszíti magát. Próbáltuk már hamarabb fürdetni,hogy hamarabb altassuk,próbáltuk kevesebb ruha,több ruha,szomjas lenne,hordozókendőt is próbáltuk,énekeltem,ölelgettem,semmi sem segített és nagyon sajnálom őt is,meg magunkat is,mert már hetek óta ez megy,és egyre nagyobb köztünk a feszültség az Apjával is. A gyerekorvos nem mond semmit,a védőnő szerint meg vannak sírósabb babák,de én azt érzem,hogy fáj neki valamije. =( Mi lehet ez? =(
2012. nov. 13. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
hát én nem tudom nekem akkor szokott így sírni a babám ha bántja a foga!nekem is rettenetesen nyáladzik meg rágja az öklét!a védőnő azt mondta hogy már bántják a fogai!de az nálatok nem lehet mert még csak 7 hetes a ti babátok!
2012. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is ezért zártam ki ezt a lehetőséget mert még nagyon kicsi hozzá,bár van egy fehér pont az ínyén,ha felébredt,lefotózom,hátha tudtok segíteni,hogy az mi lehet,az azóta ott van neki,mióta megszületett. Csak így már előre rettegek az estétől. Nappal jól van,csak este jön ez a sírás.
2012. nov. 13. 08:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam mindig igy kezdte es ugyanez volt allandoan. Nallunk kiderult tuti hasfajas van. Szerintem nallatok is. Adtal neki Grippe vizet? Vagy komenyes hasfajos teat? Mit ettel ami bantja a pocijat? Esetleg?

En a teat magam ittam, mert a fiamba nem lehetett belediktalni - hat eleg pocsek ize volt! De megerte. Ez az ordito siras 2 nap alatt elmult mert az anyatejjel visszakerult hozza az ami kellett, hogy nyugi legyen. Emlekszem nallunk is volt feszultseg mert az ember miutan megerkezik egy kisbaba nem erre szamit. Volt hogy anyosom szegeny sirt es sirt mert nem tudtuk hogy mi baja a Kicsinek...amig egy b.nom fel nem homalyositott. En nem tudtam megmondani, hogy miert sir. Nem tudtam kulonbseget tenni se az ehes se a duhos siras kozott. Probalj neki Grippe vizet adni es ha szoptatsz igyad azt a pocsek izu anizsos komenyes teat! Hatha segit. Sajnalom, hogy igy szenved es vele egyutt mindenki a csaladodban!

2012. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb fiamnak már 3 hónaposan kijött a foga. Nem kizárt, hogy Babádat a foga bántja, mert a fogcsírák már akkor mocorognak amikor mi nem látjuk még! Olvasd el ezt: [link]
2012. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a cikket is,már olvasom =)

Infacolt és Espumisan-t kap a hasfájására illetve Mecsek Baby teát,ebben édeskömény és kamilla van. Amikor a hasa fáj,olyankor erőteljesebb ordítás-szerű a sírása és feszíti a lábait meg az egész testét és a hasa is kemény,ezért zártam ki a hasfájást. Az hajnalban szokta utolérni,szegénykémet,pedig már alig eszem valamit,hogy nehogy bántsa a pociját. A Gripe vizet nem lehet kapni,legalábbis az összes patikában ahol próbáltam azt mondták,hogy nem forgalmazzák és a netről sem tudtam rendelni :( Holnap megyünk a gyerekorvoshoz megint megkérem,hogy mégis csak nézze meg az ínyét,akármennyire is lehetetlennek tűnik. Az Apukájának 4 hónaposan már 4 foga volt..nekem nem tudom,mert anyukám nem emlékszik rá. Csak már borzasztóan sajnálom őt is,meg hát magunkat is :( Én is együtt szoktam vele sírni :(

2012. nov. 13. 09:20
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó,köszönöm a cikket!

Mivel a kora miatt gyógyszerek még nem jöhetnek szóba,a D vitamin adag emelése akkor segíthet? Azzal nem ártok neki ugye?

2012. nov. 13. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Normaflore-t. Minden este adjatok neki fél ampullával, a 3. naptól javulnia kell a hasfájásának, ha esetleg mégiscsak a hasa fájna. Ha hat, akkor nem szabad abba hagyni, mert elmúlik a hatása. :)
2012. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kitartás! Nekünk is ez volt csak este 9-től éjfélig :) hú nagyon nehéz volt gondolom már totál kivagytok.

Én ilyeneket próbálnék:

mindenképpen megmutatnám a fehér pöttyöt az tuti, és kérlek írd meg mi volt az, aztán ha a cici sem jó akkor fejnék egy picit cicizés előtt mert az megindítja és könnyebben jön, lehet hogy nem jön és arra dühödik be. Én nem zárnám ki a hasfájást sem, szerintem két görcsoldót adni egyszerre túlzás is lehet. Próbáld meg nem a görcsöt oldani, hanem a bélgáz túlzott mennyységének képződését megakadályozni laktáz enzim cseppel. Kitartás!!

2012. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!