Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nézi le az anyukák egy...

Miért nézi le az anyukák egy része azt, akinek nincs gyereke?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdésre válaszolnak a kisbabás anyukák közül olyanok, akik mindenre azt írják: "majd megtudod, ha gyereked" lesz. Sokszor feltétlen az 'anyatársat' védik, akkor is, ha valóban nincs igaza. Miért van ez?
2012. nov. 13. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

East-side West-side.


Nem tudom, nyilván rengeteg oka lehet HA lenézik, pl fáradság, keserűség, sikertelenség, irigység, felfogás, neveltetés stb. De lényegében ez nem csak itt jellemző, más esetben is sokszor lenéznek az emberek másokat.

2012. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ezen az oldalon ez igen jellemző:) MIndig mindenki lenézi a másik "tábort":) Gyerekesek a gyerekteleneket, természetes úton szülők a császárosokat, anyatejesek a tápszereseket:D


Azt is el tudom képzelni, hogy csak szimplán bosszantja a válasz egy tapasztalatot kérő kérdésre adott válasz olyantól, akinek pont ez nincsen:) Én is olvastam már ilyen választ. Plusz még az is közrejátszhat, hogy ide sokan járnak unaloműzésből válaszolgatni, és ük igazán a provokációt élvezik, meg az indulatkeltést, ezért mindig a "másik oldalt" támogatják igen vehemensen.


Ilyenek az emberek:)

2012. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Ez az önvédelem egy része: úgy érzik, hogy védeniük kell magukat és titkon irigylik, hogy azok, akiknek nincs gyerekük, alszanak, sokszor csinosabbak, az élet más területein jobban teljesítenek. Persze a gyereknevelés olyan élettapasztalatot ad, amit másképp nem lehet megszerezni. Mellesleg szerintem a gyerektől önmagában nem lesz jobb ember senki.
2012. nov. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Én is sokszor megkaptam ezt, amíg tanítottam, a szülők többsége ezzel a kérdéssel indította mindig a fogadó órát. Én csak mosolyogtam rajta. Aztán megszülettek a gyermekeim. Hát.....tényleg más. Nem jobb, és nem is rosszabb, más. Akiknek nincs gyereke, sokszor fekete-fehérnek látja a gyereknevelést pl. ha hisztizik a gyerek, biztos nincs jól nevelve, pedig lehet hogy csak fáradt, beteg, és amiatt nyűgösebb, de persze az is lehet, hogy tényleg nincs jól nevelve. Gyereket nevelni nagy felelősség, az ember minden döntése előtt mérlegel, jó e ez neki, milyen hatással lesz rá. Anyának lenni a világ legcsodásabb dolga, de a legnehezebb is, s hogy milyen nehézségekkel is jár, az tudhatja csak igazán, akinek van gyermeke. Szerintem, ez lehet az ilyen válaszok hátterében.
2012. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem nézem le, de amikor gyereknevelési tanácsot osztogat, holott még soha nem próbálta, akkor azért igenis elmondom neki, hogy ez nem egészen úgy működik, ahogyan ő azt tapasztalatok nélkül elképzeli. Volt már egyébként, hogy egy gyermektelen barátnőmtől kaptam nagyon jó gyakorlati tanácsot, de azért a gyermektelenek nagy része megáll a "neveld meg" és az "engem ezért már régen felpofoztak volna" megoldásoknál.

Ismétlem, senkit nem nézek le azért, mert nincs gyereke, én sem úgy születtem, hogy volt. Azt nézem le, aki rám akarja erőltetni a rendszerint elég buta elképzeléseit.

2012. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%

Azért nézi le, mert nem tudja beemelni,h a gyerektelennek is lehetnek jó gondolatai. Mondjuk annyira jók, amilyenek neki gyerekesként sose jutnának eszébe.

Vagy azért, mert azzal, h ő szült egy gyereket, azt gondolja, létrehozta a világ csodáját.

2012. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!