Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan egyedülálló...

Van itt olyan egyedülálló anya, akinek apuka nem fizet? Mikor lehet fel jelenteni?

Figyelt kérdés

Voltunk a bíróságon szeptemberben. Ő ott a bíró előtt kijelentette, hogy csak decemberig fizet. Mondta a bíró, hogy olyan nincs. Mire ő: de igen van, mert nem fogok dolgozni.

Mit tegyek majd? Mennyi idő után mehetek a rendőrségre?

65 ezerből élek a gyerekkel egy albérletben. Ha nem küldi azt a 10 ezer forintot vagy nem eszünk, vagy ki tesznek minket. Én nem tudok fél évet vagy akár éveket várni. Nincs segítségem, teljesen egyedül vagyok. Ő csalt meg egy prostituálttal amikor terhes voltam, azóta ő van felháborodva amiért kidobtam. Nem is értem. Mindegy azóta el vette a nőt, mert sikeresen fel is csinálta. Annak van 3 gyerek 3 apától. Erre hivatkozva sem akar fizetni, hogy neki lett másik családja. A gyerek lassan egy éves, de még nem látta. Azt mondja nem érdekli, ne is tudja ki az apja. A számát le cserélte, el költöztek, közösségi oldalon letiltott, így beszélni se tudok vele. A nő is nekem esett a tárgyalás után, hogy nem fogja engedni, hogy az apja látogassa a gyereket! Ne is képzeljem. Biztos nem is az övé. Tele tömi a fejét. Vagyis már tele tömte. Inkább nem dolgozik csak ne kelljen fizetni. Ugye nincs kötelező idő amit ki kell várni? Ha nem fizet januárban én mehetek februárban a rendőrségre? Van jogerős bírói végzésem! Tényleg utcára kerülünk ha nem fizet. Így is éppen kijövünk. Napról-napra élünk.


2012. nov. 13. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Amint nem fizet, mehetsz bejelenteni. Olyan nincs, hogy nem fizet. Ha nem lesz munkája, akkor majd az állam megelőlegezi neked, rajta meg majd behajtják. Ha nem tudják, akkor meg majd leüli. Kötelessége fizetni a gyermeknek. Olyan nincs, hogy megcsinálja, aztán "sorsára hagyja". Ne aggódj, kérd a megelőlegezést, a többi meg már legyen az ő baja, már ha ilyen pofátlanul szemét azzal a kisgyerekkel.
2012. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de 10 ezer Ft-ot küld? Na neee! Az nagyon kevés, ezt ne hagyd annyiban. Amúgy szerintem amint nem füzet, egyből jelentsd!
2012. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ennyit állapított meg a bíró. Mert a százalékba bele számít a 2 nevelt gyerek is. (ezért volt sürgős a házasság). 15-ig van a fizetési határidő. Mármint eddig kell utalnia. Ezért gondoltam ha nem fizet akkor február elsején feljelentem.
2012. nov. 13. 15:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy engem is bánt, hogy ilyen szemét a gyerekkel. Nem érdekel ha velem szemét én 10 év után 2 perc alatt ki ábrándultam belőle és hányingerem van tőle. De mit ártott neki ez a gyerek? Ő is annyira akarta. Jött velem a vizsgálatokra, be volt zsongva. Minden ultrahangon kellett neki kép. Magándokihoz jártunk 2 hetente. Aztán megcsalt és minden egycsapásra megváltozott. Eldobta a gyerekét, tudomást se akar venni róla. Nem is vehet mert a kedves asszonyka nem engedi.
2012. nov. 13. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:
...és ha nem dolgozik, a munkanélküli segélyből is simán levonják neki. Gondolom valami bevétele csak lesz.
2012. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akar egy honap utan is feljelentheted, kerhetsz vegrehajtast. Ha a vegrehajtas nem sikeres es mar 6 honapja nem fizet semmit, akkor lehet kerni allami megelolegezest.
2012. nov. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jézusom, olyan sokáig is húzódhat a behajtás? Biztos kap munkanélkülit. Mert jelenleg bejelentve dolgozik.
2012. nov. 13. 17:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van jogerős ítéleted és nem fizet magától, kérd a bíróságtól a végrehajtást. A végrehajtó letiltatja a fizetéséből, ha van bejelentett munkája, akár akarja, akár nem.

Ha a végrehajtó nem tudja behajtani a tartásdíjat, ezt igazolnia kell, és azzal mehetsz a gyámhivatalba, hogy az állam előlegezze meg a gyermektartásdíjat. Akkor biztosan fogod kapni 3 éven keresztül legalább azt a 10.000,- Ft-ot.

Viszont a feljelentés teljesen más tészta, attól, hogy feljelented és esetleg el is ítélik, nem fog fizetni, ha nem akar. Elsőre úgyis próbára bocsátják, utána is legfeljebb csak pénzbüntetést kap. Abból meg te ne veszel a gyereknek kenyeret. Bocs a kemény őszinteségemért.

Mindenesetre az ilyen helyzetben lévőknek segít az állami megelőlegezés. Úgyhogy ha nem fizet, akkor a következő napon már kérheted is a végrehajtást, hadd haladjon minél hamarabb az ügy.

2012. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Nekem azt mondták a rendőrségre menjek, de ha a bíróságon gyorsabb és megelőlegezi az állam, akkor oda fogok menni. Csak azt mondta valaki, hogy a bíróság nem foglalkozik vele, csak ha fél évig nem fizet. Majd utána járok. Úgy is van ingyenes fogadóóra. Remélem segítenek majd.
2012. nov. 13. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!