Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák 1 év...

Egyedülálló anyukák 1 év körüli babákkal nálatok hogy zajlik az apuka látogatása, milyen gyakran jön, miket csinál a babával, vannak-e közös programok, segít-e valamit a gyerektartás díjon kívül?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam, születése óta egyedül nevelem, bár az első 3 hónapban még egy párt alkottunk apukával. A problémám az, hogy heti 1X, max 2X jön, akkor is este hatkor vagy később. Ül, magyarázza a gyereknek, hogy menjen oda hozzá, majd mivel ezt nem teszi, akkor meg azt magyarázza, hogy nem is szereted "atyádat" stb. Ezen kívül csak velem kötekszik. Annyi pozitívum van a dologban, ha valamit szerelni kell azt megcsinálja, ha megkérem. Persze amikor itt van mondom, hogy etesse meg fürdesse meg és mindent előkíszítek, de nem nagyon akarja és ezt a gyerek is érzi, mert először nem volt gond, de mostmár nem hajlandó vele fürödni stb., a boltba nem bírok elmenni ilyenkor, mert nem tudom vele itthagyni, mert állandóan sír. Nemrég megkérdezte mikor viheti el (azért volt bátor, mert az anyjával lakik és gondolta, hogy majd az anyja ellesssz vele, de még soha nem is találkozott a fiammal), erre persze azt mondtam, hogy majd, ha már eltöltött vele egyedül itt pár órát meg elvitte sétálni úgy hogy a közelben vagyok. Olyan beszólásai vannak, hogy te jó ég még mindig szoptatod, azt hittem nem 5 éves koráig akarod meg ilyenek. Próbálom vele megbeszélni a dolgokat,de mindig csak veszekedés lesz belőle, mit tehetnék?
2012. márc. 5. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles odaadni neki. A gyerek 3 éves koráig jogod van ott lenni, amikor találkozik a gyerekkel.

Ha nem tudjátok megbeszélni, akkor a bíróságra kell beadni egy gyermekláthatás szabályozását való kérelmet. Akkor hivatalosan megszabják, hogy mikor mennyi időt lehet a gyerekkel. Hivatalosan egyébként minden második hétvége. Három éves koráig szombat reggeltől szombat estig (veled együtt, általában a gyerek lakhelyén), hogy a napirendje ne boruljon fel. 3 éves kor után szombat reggeltől vasárnap estig.

2012. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberekkel nem nagyon tudsz mit csinálni.

Mivel az apja, gondolom nem akarod még jobban elrontani a kapcsolatod egy bírósági perrel.

Hagyd rá, amit akar, próbálj meg nem törődni vele. A gyerek, ha nagyobb lesz, úgyis jobban ki tudja majd nyilvánítani az akaratát. Ha akar vele találkozni, akkor fog, ha nem, akkor nem lehet erőltetni. Addig meg kitartás, és ha beszól, nyelj egyet, és mintha meg sem hallottad volna.

2012. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is emeltem ki a kérdést mert én inkább jobbá szeretném tenni a kapcsolatukat, de be kell látnom, ezt nem nekem kell akarni, hanem apukának és én ha megfeszülök sem tudok helyette változtatni.
2012. márc. 9. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!