Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás napján lehet sétálni a...

Oltás napján lehet sétálni a babával (ettől nem mehet fel a láza)? Ti megfürdetitek este akkor is, ha belázasodik az oltástól?

Figyelt kérdés

Annyira nyűgös, hogy elvinnénk most sétálni, csak nem tudom, hogy jó ötlet-e. A 3 hónapos oltást kapta ma.

köszönöm a válaszokat


2012. nov. 13. 18:22
 1/5 Baranka ***** válasza:
100%
Oltás utáni láz szerencsére nálunk nem jelentkezett. Természetesen megfürdetettem volna akkor is ha belázasodik. Ő is megizzadhat, mint mi felnőttek, ráadásul a pisi+ kaki is piszkálhatja a kis popsiját. Én oltások után is sétáltam vele mintha misem történt volna.
2012. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lázas, nyugodtan vidd ki sétálni. A fürdetés nálam mindig közérzet függvénye volt. ha nagyon bágyadt, nyűgös volt, akkor egy a pelenkázóra terített törölközőre fektettem, és fürdetős vízzel nedvesített szivaccsal töröltem át, főleg a hónalját, popsiját. Kicsit felfrissült tőle, és tisztább is lett. ő olyankor a fürdést nem szerette, ez kíméletesebbnek bizonyult. ha nem viseli meg nagyon, akkor fürdesd nyugodtan, ha viszont nagyon nyafka, elég letisztogatni, ha más nem leglább a popsiját.
2012. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

A védőnőm nekem kifejezetten javasolta, hogy ne menjünk egyből haza, mert felzaklatja őket, úgyhogy menjünk nyugodtan sétálni, legyen friss levegőn, aludjon egy jót, vagy csak terelje el a figyelmét...

Nyilván ez ma már nem segítség...majd legközelebbre :)


Én mindig fürdetek, akkor is ha lázas...

Egyébként én mindig adok neki egy kúpot oltás után. Tudom, hogy a dokik azt mondják, hogy már ezek olyan korszerű oltások, hogy fölösleges, de hőemelkedése volt hogy már volt, meg egyébként is, fájdalomcsillapító meg egy kis nyugtató hatású kúp nem árthat...

2012. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fürdetést ne hagyd ki, neki az esti szertartás része: megszokta már 3 hónap alatt, megnyugtatják az állandóan ismétlődő dolgok. Egyébként sem lesz tőle semmi baja, sőt ha felmegy a láza kicsit hűvösebb vízzel segíthetsz is rajta!

Vidd sétálni nyugodtan, és mindent úgy csinálj, mintha mi sem történt volna! A megszokott rutint kövesd, hiszen nem beteg, ne tulajdoníts túl nagy jelentőséget az oltásnak, és már el is felejti!

egy 13 éves és egy 22 hós anyuja

2012. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. Végül nem lázasodott be, úgyhogy minden a megszokott rutin szerint ment.
2012. nov. 14. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!