Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet kilövetni a kislányok fülét?

Figyelt kérdés
Nagynéném 6 hetesen vitte,ami szerintem azért kicsit felelőtlen és veszélyes is volt. Főleg,mert a tetanusz oltást meg sem kapta.
2012. nov. 13. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4 naposan a kórházban!
2012. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én attól féltem, hogy piszkálni fogja, meg nem tud figyelni, hogy ne akadjon be... stb. szóval úgy döntöttem, hogy csecsemő korban nem, majd amikor már ő szeretné. Úgy tippeltem, hogy ez ovi elején lesz, de végül másfél éves volt, amikor beadtam a derekam.

Teljesen rendben volt minden a dologgal, kb 2 percet sírt, és gyönyörűen hagyta fertőtleníteni, forgatni stb.

2012. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én 3 hetes voltam :D jó mondjuk az nem most volt, úgy 19 éve :D
2012. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

NAgyon sok helyen a kórhátban megcsinálják közvetlenül hazaengedés elött, azaz pár naposan.

Azt meg végképp nem értem, hogy minek kellene a gyereknek ehhez tetnuszoltást kapnia.

2012. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kötelező védőoltás úgy tudom. Na de akkor én gondoltam rosszul,hogy nem kell ezt elkapkodni.
2012. nov. 13. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy kötelezö védöoltás, de miért kellene a fülbebaló elött megkapnia - ez az, amit nem értek.
2012. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3naposan lett fülbevalóm 30éve, nem volt gond, lányomnak a védőnő 2 hónapos kort javasolt, ekkor tetettük bele. Tetanuszoltással én sem értem az összefüggést, sterilen csinálják, nem is gyulladt be neki különösebben.
2012. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lányom 5 napos korában kapta meg a fülbevalóját, mikor hazajöttünk a kórházból.
2012. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
amikor elég idős ahhoz, hogy ő kérje.
2012. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kórházban hazajövetel előtt sok helyen megcsinálják.

Egy tv műsorban foglalkoztak vele, Babavilgban talán, és ott az orvos, aki nyilatkozott azt mondta, hogy praktikus a kötelező oltások után, amik a baba fél éves koráig ugye lezárulnak, de nem fejtette ki, hogy miért.

És felvettem a kapcsolatot egy olyan csajszival, aki főleg babák gyerekek fülét lövi ki, hogy mikor javasolja. Ő pedig azt mondja, hogy egy éves korig mindenképpen javasolná, hogy essünk túl rajta, vagy utána már csak ha ő maga kéri, mert "akarata ellenére" nagyon nehéz szépen szimmetrikusan megcsinálni. Habár elnézem az én 7 hónaposomat, és már bánom, hogy még nem csináltattuk meg, mert ha nem akar valamit engedni, akkor ember legyen a talpán, aki mégis megcsinálja vele...

Szóval ha visszapörgethetném az időt, már benne lenne a fülében... :)

2012. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!