Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adtok a gyerekeiteknek...

Ti adtok a gyerekeiteknek Béres cseppet? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Nekem 1 éves elmúlt, 10 kg is. Elméletileg 1dl folyadékba kell rakni és étkezés közben kell meginni, de az én fiam főként csak cicizik, nem igazán eszik szilárd ételt (ezért is akarom neki adni a Béres cseppet), ha eszik is csak 2-3 falatot, de a 2-3 falat között nem fog meginni 1dl vizet, szörpit vagy gyümilevet. Akkor, hogy adjam be neki másképp? Ti, hogy csináljátok?

2012. nov. 14. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiskanálba cseppentettem kaja után, kevés cukorral, mert borzalmas íze van. Utána lehúzott egy pohár sima vizet. Ja, és a c-vitamint is mellé cseppentettem.
2012. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ő még nem iszik annyit, szóval tényleg csak 2-3 korty vizet iszik. És azt írja a betegtájékoztató, h a folyadék mennyisége fontos.
2012. nov. 14. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor el kell neki kezdeni tanítani hogyan kell inni, valahogy muszáj, hisz már 1 éves elmúlt. Elég lenne neki már csak napi kétszer ciciznie, nem könnyű rávenni hogy egyen szilárd ételt, én is így voltam a kislányommal, de 5 hónapos korától kezdve legalább az ebédet kiváltottam neki, sokszor nem evett, de mindennap szilárdat kapott ebédre, először a főzi és utána a cici. Szép fokozatosan egyre többet evett. Most 18 hónapos és már egyedül akar enni kanállal, érdekli a pohárból való ivás. Szerintem minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb átállítani arra, hogy kanállal egyen szilárd ételt, mert ugye egyre dacosabbak lesznek. De mindezt jótanácsként írtam:)

Próbáld meg esetleg úgy, hogy egy kiskanálba csepegtetsz pár csepp anyatejet és abba csöpögteted a Béres cseppet!

2012. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 8 hónapos és adok neki pedig még csak 9 kiló. Azért mert már háromszor volt megfázva mostanában. Kétszer 4 cseppet adok neki. Teába csepegtetem a c vitaminnal együtt és nurofenes adagolóval szivom fel és ugy adom neki oda. Így nem jön ki mert a nyelve mögé nyomom.

2012. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, azt hiszem az utolsó hozzászólónak trükkjét kipróbálom :)
2012. nov. 16. 19:46
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekkel is ezt a módszert használom. És amikor lázas volt és nem akart inni , akkor is így nyomtam bele a teát. Inkáb mint kiszáradjon és korházba menjünk. Már ugy ismeri, tartja a kis száját ha látja az adagolót.
2012. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!