Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki "megbánta, hogy...

Van aki "megbánta, hogy szült"? Kilábalhatatlan depresszió?

Figyelt kérdés

16 hónapja szültem. Minden napom egyforma... nincs időm semmire, "vége az életemnek" érzés kerülget.

Császároztak - hónapokig menni nem bírtam - üvölteni tudtam volna a fájdalomtól, amikor szoptattam.

Mindent megteszek a gyerekért, egész napomat vele töltöm. Játszunk, beszélek hozzá sokat, stb. De vannak napok, amikor eluralkodik rajtam az érzés, hogy nem bírom tovább... mikor lesz már jobb???

Még nemrég kezdett el járni. És igen... amikor én a legkimerültebb vagyok, persze, hogy ő akkor van elemében.

Nem akarom bölcsibe íratni.

Nincs segítségem.

A szexuális életem megszűnt létezni, egyszerűen le bírnám rúgni magamról a férjemet, ha közelíteni próbál. Ő nagyon megértő velem, de egyszerűen nem megy a dolog.

Még most sem tudok tornázni, mert annyira begörcsöl utána a hasam, hogy hasmenés követi.

Nem hiszem, hogy ez normális, de már három különböző nőgyógyásznál voltam, és azt mondták soha nem lesz olyan, mint régen.

Megszoktam, hogy körmöshöz, fodrászhoz, vásárolni járok.

Egyedül nem tudok sehová menni a gyerekkel, mert nem marad meg a kocsiban, a babaülésben.

Ráadásul, most még a tél is kezd a nyakunkon lenni....

Jó lenne néha legalább beszélgetni másokkal, előítéletek nélkül.

A lelkemet kiteszem a gyermekemért, mégis úgy érzem, ez nem az én életem, pedig nagyon szeretem őt.

Ugye el fog múlni? vagy ez már az az idő, amikor szakember segítségét kell kérjem?



2012. nov. 15. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Kérlek menj el szakemberhez majd Ő segít és meglátod utána mint ha kicseréltek volna .Tapasztalat 6-évig pánikbeteg gyógyszer,alkohol,stb.Mindig azt mondom magamnak,hogy miért nem hamarabb mentem el ?Legalább azt a 6-évet sem szenvedtem volna végig .Üdv:Zsuzsa
2012. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2012. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

nekem akkor múlt el mikor tudomásul vettem h tökéletesen semmit sem tudok megcsinálni


pont elég ha "elég jó anya" leszek és nem tökéletes :-)


és a doki jó ötlet az nem luxus hanem segítség neked nektek

2012. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden rosszindulat nélkül!

16 hónap alatt nem jutottál el odáig, hogy segítséget kérj??? Itt senki nem tud Neked segíteni!

Pszichológus kell Neked, meg lehet, hogy egy belgyógyásszal jobban járnál, mint egy nődokival!

Nagyon drukkolok Neked, hogy minél előbb helyrejöjj!!!

2012. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Ilyeneket én is érzetem, ráadásul amikor a lányom 16 hónapos volt 7 hónapos terhes voltam egy költözés kellős közepén amiben senki nem segített még egy zsákot sem arrább rakni (kivéve persze a férjemet).

Most 21 hós a lányom és 2 hós a kisfiam, fele annyi időm sincs magamra és másra mint volt,úgyhogy én téged irigyellek:) Látod,nézőpont kérdése:)

De ettől függetlenül én amikor még egy gyerek volt és most is,hogy már kettő van, igyekszem le-le csippenteni magamnak egy kis időt.

- Férjemre bízom a gyerkőcöket én meg befekszem egy kád vízbe, olvasgatok, felteszek egy pakolást, manikűr-pedikűr stb.

- körmösnél is voltam két hete, addig is a férjem vigyázott a gyerekekre

- fodrászhoz nem tudok menni mert az sok időt vesz igénybe, a fodrászt kértem, hogy jöjjön házhoz:)

- amíg nem volt a kicsi addig a lányomat elvittem játszóházba ahol gyermekfelügyeletet is vállaltak, otthagytam 1-2 órára én meg elmentem masszázsra vagy kozmetikába stb.

Na nem túl gyakoriak voltak ezek az alkalmak, 2-3 havonta egy, de az is elég volt, hogy feltöltődjek!

Most meg tervezgetem a jövő nyarat, hová megyünk majd nyaralni a gyerkőcökkel, stb. stb.

Sok kisbabás anyuka ismerősöm van, naponta összefutunk a játszótereken, dumálunk, tartjuk egymásba a lelket.


És persze amikor a gyermekeimhez odabújok, megpuszilgatom őket, akkor jövök rá,hogy ők a mindeneim, ki kell használni ezt a rövid időt amíg velünk vannak, mert aztán kirepülnek és itt hagynak minket, akkor meg majd visszasírjuk ezeket az időket:)

2012. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérj segítséget!!!


A nagylányom 2 éves, a kicsi 2 hónapos. Mindennapom egyforma, és mégis imádom.

Annak ellenére,hogy segítségem kevés, a nagy kezd dacolni, a kicsi kezd kevesebbet aludni.


Arról nem beszélve,hogy a két terhesség alatt teljesen tropára mentem: méhsüllyedés, többszöri térdficam, napallergia, fejemen zsírmirigy,ami úgy megnőtt,hogy ki kellett vágni, kihullott a hajam,töredezett a vége, és epekövem van,amit műteni kellene. A melleimet "szétrágta" a lányom.


Emiatt nem vállalunk 3. babát,mert szerettünk volna, egyszerűen egészségügyileg "rámentem". De nem bánom,van két gyönyörű lányom, és ők az életem értelmei.


Olyan soha nem lesz,mint régen. De nem is bánom!!

2012. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nekem azzal kezdődött, hogy anyukám az elején mindenre azt mondta, "ő már rég csinálta" ezzel el volt intézve. Hiába kértem, hogy maradjon itt éjszakára. Anyós kilőve.

Nem volt egy éjszakám sem, vagy egy normális pillanat, hogy pihenjek, még ha a férjem próbált is rá alkalmat teremteni, már nem tudtam elaludni. Aztán egy pohár sör csodákat tett. Ellazultam és kipihentem magam.

Másfél hósan elkezdte átaludni az éjszakákat, de 8. hótól megszűnt. Mai napig felébred éjjel, több alkalommal.


A férjem türelmes, de néha neki is vannak napjai.. ilyenkor a szememre veti, hogy miért nem tudok megfőzni, takarítani.. stb.. más anyukák is megoldják valahogy.

Ok. gyereket letettem, hozzáláttam a dolgaimhoz. ott volt mellettem és kekszet majszolt, amit félrenyelt.. nah ekkor én voltam a "rossz" megint.

Nem tudom el sem képzelni, hogy akinek több gyereke van, hogyan csinálja. Lehet én vagyok túl maximalista önmagammal szemben.

Szülés előtt tisztaság mániás voltam. Most borzalmasan idegesít, ha valami nem úgy van.

2012. nov. 15. 15:35
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
minden fejben dől el. FOGADD el, hogy az életed megváltozott, hogy nem te vagy a saját életed központjában. Ha elkezd beszélni könnyebb lesz neked is. Sokat lehet ám mókázni amikor már nagyobbak. Én is éreztem így ahogy Te. De ha nem lennének a gyerekeim, tök gáz lenne az életem.
2012. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Keress barátokat, be vagy fásul a otthon! Járj össze kisgyerekes anyukákka! Ismerkedj!

Add be heti 2 fél napra Bölcsibe, neki is jó az újdonság, gyerekek, te pedig el tudsz menni körmöshöz, fodrászhoz, vásárolni, takarítani...

Oszd be a napod!

Reggel kelj fel 1 órával hamarabb mint a baba, addig főzz, moss takaríts, minden nap mást.

2012. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonlóan éreztem magam az első 3 hónap katasztrófa volt,az első félév nem volt kellemes depressziós voltam,kb 1 éves volt a fiam amikor kezdtem elfogadni,hogy hiába rinyálok ez az életem,vállaltam így döntöttem akkor elmúlt a depresszióm.Persze nehéz napokon előjön milyen egyszerű lenne ha még szabad lennék nem lenne a kisfiam,de ha odajön rögtön el is múlik.Sajnos én gyerekkorom óta küzdöttem depresszióval,volt pánikbetegségem is így nem volt egyszerű.16 hónapos kora óta bölcsis,én gyakorlatomat csinálom és tanulok,végre többet találkozom a barátokkal kezdek helyre jönni,de a párom nélkül elvesztem volna.menj el szakemberhez,én jártam is 19 évesen.Teljesen átérzem a problémád én pl úgy érzem lehet nem vagyok egy anyatípus mint ahogy képzeltem,de ettől függetlenül igyekszem jó anya lenni,és nagyon szeretem a 1,5 éves kisfiam.Írj nyugodtan nekem privátot hátha tudok tanácsot adni. 22L
2012. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!