Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek is előfordul, hogy a...

Veletek is előfordul, hogy a buszon az emberek kapaszkodónak használják a babakocsit? Ha igen, ebben az esetben szóltok, vagy csendben tűritek a dolgot?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék. Busz fékez, baba repül....
2012. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget buszozok én is, de szerencsére még soha nem tapasztaltam ilyet. Mondjuk én eléggé úgy szoktam elhelyezkedni, hogy hozzá sem nagyon fér senki a babakocsihoz, mert az egyik oldalán háttal kettes ülés szokott lenni, a másik oldalra pedig hozzásimulva állok a kocsihoz, a gyerek lábánál meg nem tudnának mibe belekapaszkodni. Hátul pedig a korlát-ablak van.


Na, ezt most így nem tudom elmagyarázni, lényeg, hogy stabilan tudok állni és védem a kocsit-gyereket is a "szabadon maradt" oldalról. Nem Bp-n lakunk, nálunk olyanok a buszok, hogy ez a rész direkt a babakocsis felszállónál így van kialakítva, talán pont a balesetveszély csökkentése miatt.


De ha ilyen atrocitás érne, finoman szóvá tenném, hogy ne haragudjon, de ha satufékez a busz, neki sem túl biztonságos egy guruló babakocsit fogva utazni, fogja inkább a busz-kapaszkodót vagy a buszkorlátot.

2012. nov. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem buszozok, de egyszer a telefonosoknál sorba állás közben velem is előfordult, hogy a mögöttünk álló a nyakamba lihegett és a babakocsiba kapaszkodott. Rendkívül kellemetlenül éreztem magam,nagyon zavart, de hiába húztam arrébb a kocsit többször, jött utánunk, az sem érdekelte hogy milyen döbbenten lesek. Nem szóltam, de így visszagondolva kellett volna.
2012. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Még csak várom a picimet 3 hét múlvára, de ilyet nem fogok megengedni senkinek. A bottal/mankóval járó ember botjára/mankójára se szokás rátámaszkodni másnak.
2012. nov. 17. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer úgy jártam, hogy valahogy teljesen belemerültem a gondolatimba (nagyon mély gödörben voltam és ezerfelé járt az agyam, hogy hogy oldjam meg a problémákat), és fel- le szálltak az emberek körülöttem, helycserék, meg én is ide-oda topogni kényszerültem, de agyban egyáltalán nem voltam jelen, egyszer csak fura érzésem támadt, hogy valami nem stimmel, feleszméltem ,körbenéztem, és rájöttem, hogy éppen egy babakocsit fogok! Pont a kapaszkodó mellett volt a fogantyú, nekem meg nem tűnt fel legutóbb amikor odébbkényszerített a tömeg, hogy két centivel odébb kellett volna nyúlnom... Nagyon ciki volt, azonnal elkaptam a kezem és valami bocsánatfélét motyogtam az anyukának, rettenetesen éreztem magamat, rákvörös lettem ,szerintem a fél busz rajtam röhögött.

Szerencsére az anyuka rendes volt ,nem balhézott meg semmi, simán vigyorgott rám, látta, hogy szimplán csak bamba vagyok és nem volt szándékos a részmről. Mikor leszálláshoz készülődtek még rám is köszönt mosolyogva.


Én szerencsére csak ritkán kényszerültem tömegközlekedni babakocsival, de nekem nem nagyon vannak negatív tapasztalataim, többnyire kedves és előzékeny emberekkel hozott össze a sors - egy két kivételtől eltekintve -, aki meg passzívvolt ,azt egy mosolyogva megejtett kérdéssel sikerült segítőkésszé varázsolni :)

2012. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha szánt szándékkal azt fogja akkor nagyon nagy bunkóság és nyugodtan szólj erélyesen. De ha látod mint pl. az utolsó is véletlen csinálta, akkor szerintem elég finoman jelezni. Ismerősömmel az volt, hogy valaki már egy ülésben kapaszkodott (bőrülés) és barátnőm nem vette észre, hogy az nem az ülés bőre, hanem valaki másé és elkezdte kapargatni :D
2012. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűrném! Ne azt mond halkan, hogy elnézést, a keze, hanem szólj rá, hogy legyen szíves elengedni a babakocsit.
2012. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha véletlen, akkor tényleg spongyát rá, de ha szándékos, akkor ne hagyd. Nekem nagy babakocsim volt, ritkán használtam tömegközlekedéshez, akkor is kellett a férjem,mert egyedül nem tudtam felrakni. Nem történt még ilyen velem. Ha történt volna, nem hagyom szó nélkül. Belekapaszkodik, kanyarodik egy éleset, vagy fékez egy nagyot a busz, elrántja a babakocsit, kibillentheti, és kész a baj.
2012. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!