Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt, akik nehezen...

Vannak itt, akik nehezen tudták eldönteni, hogy legyen-e tesó?

Figyelt kérdés
Még csak 8 hónapos a kisfiam. De már gondolkodtunk azért rajta, hogy legyen-e tesó. Anyagilag nem állunk MOST olyan rosszul. Azért most mert ugye már csak az a biztos ami elmult. Hitelünk nincsen. A férjemnek van munkahelye nekem viszont nemigen lesz hova visszamenni. És már 33 éves is vagyok. A kisfiam egy kis tündér. Nagyon jó baba. Tényleg nagyon jó itthon lenni vele. Viszont nehezen sikerült ő is és az orvosok szerint jó lenne minél hamarabb próbálkozni, hogy sikerüljön teherbe esnem. De egyszerüen nem tudjuk eldönteni, hogy legyen-e tesó.Olyan kiszámithatatlan ez a világ most. Viszont a szüleimnek sem volt könnyü dolguk és nekem is van tesóm. Van még valaki ilyen dilemmában?

2012. nov. 17. 19:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is 8 hónapos a babám, és álomgyerek! 3. lombikkal jött össze, ami ugye nem kevés pénz volt. 31 vagyok, és van hitelünk. Férjemnek van munkahelye és én is vissza tudok menni dolgozni. Jó lenne a kistesó, de jelen pillanatban nem tudjuk vállalni. Nem addig van baj, amíg pici, hanem utána iskoláztatni kell őket, és jó lenne segíteni őket az "élet" elindulásánál is. Ezt most kettő gyereknél nem tudjuk bevállalni, még egynél is nehezen sajnos. pedig jó lenne...

Remélem nem fognak lehurrogni azért , mert felelősségteljesen belegondolok a távolabbi jövőbe.

Mi képtelenek lennénk úgy élni, hogy valahogy csak lesz... Nem ezek a típusú szülők vagyunk.

2012. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%

Mi is egyfolytában gondolkodunk. A lányunk 3 éves elmúlt már, épp ideális lenne a tesó. Szerencsénkre nagyon jó kislány, 10 hetes kora óta átalussza az éjszakát, nappal is jókat alszik. Mi annyira nem állunk rosszul anyagilag, bár vannak hiteleink és szülőknél lakunk, de családi házban, külön emeleten, konyhával, hálóval, nappalival..stb. A szívünk a tesót diktálja, de mivel mindketten elvált szülők gyermekei vagyunk, szeretnénk a mieinknek jobb jövőt biztosítani, iskoláztatni, és hogy sportolni, utaztatni tudjuk őket. Bennünket még az is motívál, hogy ha mi már nem leszünk, ő ne legyen egyedül az életben, ráadásul imádja a babákat. Bennünket egyfolytában leugatnak, hogy ahol jut egynek, ott kettőnek is, ahol kettő van, ott a harmadikat meg sem érezzük. Én ezt nagyon nagy butaságnak tartom, mert ahogy mondod iskoláztatni kell őket, hiába lesz ingyen a tankönyv (ha egyáltalán ingyenes lesz még addig) a rengeteg plusz dolgot meg kell venni, osztálypénz, kirándulás, ünneplő ruha...stb. Az életben is el kell indítani, mi is örültünk volna a férjemmel ha nekünk is tudnának segíteni, de nem így volt.

A másik viszont, hogy már nagyon kényelmes így, hogy ilyen nagy a leányzó, és bizony újra kelni éjszaka, fogzás, szoptatás...kettővel csak nehezebb, egyiket isibe, másikat oviba, melóba beérni....

De végül is mindig azt mondom, más is megoldja ezeket a helyzeteket, mi is meg fogjuk tudni oldani.

Október elején le is álltam a gyógyszerrel, ma kérek időpontot a dokimhoz, aztán meglátjuk, mikor jön össze... Majd írjatok kinek hogy alakult, lesz-e tesó?

2012. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! De ugy tünik, hogy a többieknek könyebben megy ez a döntés a válaszok mennyiségéböl ítélve!

Tegnap meg tudtam nézni a híradót és megint egy ponttal több, hogy ne legyen tesó. Iszonyatosan megemlkedett már eddig is az élelmiszer ára , jövőre meg még jobban. Ugy veszem észre, hogy arra megy el a legtöbb pénz. De erröl nem tudunk leszokni.

Mielőtt megszületett a kisfiunk nem kelett néznem, hogy mennyit költünk. Egyáltalán nem éltünk nagy lábon csak épp jol. Most, hogy van gyerekünk a pénzünk kevesebb és ugye eggyel többen vagyunk. Hálistennek. De ugy veszem észre oda kellesz figyelni mostmár, hogy mennyit költünk. Ezért érzem, hogy sajna nem fér bele egy kistesó.

2012. nov. 28. 16:57
 4/28 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kétéves a kisfiam. Másfél éve ezen agyalok hogy legyen-e tesó. Teljesen döntésképtelen vagyok.Hitelünk nincs. A pénz nem vet fel minket, de megélünk, és nem szenvedünk hiányt semmiben. Két gyerekkel is kijönnénk havi szinten. Ha nem történne nagy tragédia, vagy munkahelyelvesztés, még egy kis pénzt félretenni is tudnánk a gyerekeknek (havi szinten kb 10-15.000 forintot fejenként), de nem merem nyugodt szívvel bevállalni. Nem tudni mit hoz a jövő.Meg ha egy gyerkőc marad, akkor sokkal többet tudunk félretenni neki, mert nem csak azt ugye ami a tesóra esett volna hanem csak egyet kell iskoláztatni, fizetni az étkeztetést, ruháztatni, tehát lényegesen több maradna havi szinten, így jobban el tudnánk indítani az életben. Ami engem még nagyon nyomaszt az a lakásméret. Ez a fő bajom. 2 szoba. Mi a nappaliban alszunk, a kisfiunk a gyerkszobában. Arra tuti nem lesznek millióink hogy nagyobba költözzünk. Max a nagyszobát lehetne kettéosztani 2 kamasz szobának ha már nem bírjék egymást, de az nem lenne túl nagy nekik. Közben pedig itt ez az iszonyatos vágy hogy annyira szeretnék mégegyet, egy olyan kis tündért mint a fiam, de közben pedig itt vannak ezek a félelmek. Azt sem akarom hogy 15 év múlva azon bánkódjak hogy nem vállaltuk be, de azt meg el szeretném kerülni hogy a gyerekek hiányt szenvedjenek bármiben vagy szégyenkezzenek amiatt hogy nincs saját szoba. Életemben nem álltam még ilyen nehéz döntés előtt. Irigylem azokat akik egy szobába gondolkodás nélkül vállalnak akár 3 gyereket is, mert nekik ez természetes. Annyira örülök hogy nem csak én vagyok így. Annyira utálom már hogy képtelen vagyok dönteni. Férjem szintén. Ő is vágyna rá, de fél a jövőtől. Mert ebben a szemét országban semmi sem biztos. Drágul a krumpli a tej a hús, meg minden. Évről évre sokkal nehezebb.
2012. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Szia! Ugylátom nagyon hasonlóan gondolkodunk. Az anyagi helyzetünk is nagyon hasonló. És mégsem tudjuk eldönteni mi legyen. Nem tudjuk nyugodt szívvel bevállalni a tesót. Ez a legnagyobb bajunk.
2012. dec. 2. 12:46
 6/28 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nagyon dühítő állapot. Nyugodt szívvel nem tudok belemenni (illetve nyugodt aggyal, mert szívem szerint vállalnék :))viszont így meg előbb utóbb elmegy mellettem az élet, és végül úgy alakul hogy nem lesz.

Nálatok egyébként a lakásméret lehetővé tenné a dolgot? Persze két szobásba is lehetséges gyereket vállalni, csak számomra nem optimális.

Hitelünk nekünk sincs egyébként. Az én férjemnek is van munkája. Rám nem vár nagy karrier. Meg vagyok róla győződve hogy életem legnagyobb eredménye az lesz hogy van egy tündéri fiam, akit a lehetőségekhez mérten igyekszem a legjobb emberré nevelni. Nagyon szerencsések vagyunk, mert a lakást úgy kaptuk a szülőktől, tehát adósságunk nincs. Csak ebből kiindulva meg az én fejemben van olyan hogy de jó lenne ha ezt mi is meg tudnánk teremteni a gyerekünknek. De hát ez még egy gyerekkel is közel lehetetlen. Írtam már ellene, mellette listát is, de semmi nem segít a döntésben. Ilyenkor irigylem azokat akiknek "becsúszik" a baba. Nem kell annyit agyalni. Akkor egyértelmű lenne hogy megtartanám, de nálunk védekezés mellett nem csúszik be :)

2012. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Szia!

A lakásunkat mi is örököltük. Vagyis a férjemnek vette a nagyija akinek a lakását el adták és nagyon sokat kapott érte így vett a két unokájának egy-egy lakást. Ez panel és 3 szobás. Ha lenne tesó már én kigondoltam, hogy a mienket megcserélnénk mert a háló jóval nagyobb mint a gyerekszoba és akkor már elférnének egy jó darabig.

Az én karierem is véget ért mikor terhes lettem. Szalagvezető voltam varrodában. Imádtam , csak sok ideggel jár és már nem szertném ezt csinálni. Az álmom egy ruhajavitó. Nagyon megy nekem a javitás. Csak rengetegbe kerül ez is. Talán ezt az egy gyermeket tisztességesen fel tudunk nevelni. De kettővel már biztosan meg kellene huzni a nadrágszíjat. Én is gondolatban állitom a listát melette és ellene. De a ugyanannyi szol melette mint ellene. Az eszemmel egy gyerek a szívemmel meg biztosan kettő.

Viszont az a csoda amkir megszületik az mint egy álom nekem. Sokszor ujra élem álmomban. Nem volt jó a szülésem de megérte. És biztos vagyok benne, hogy ugyanugy tudnék szeretni még egy babát. Na most legyünk okosak, ugye?

2012. dec. 2. 14:48
 8/28 anonim ***** válasza:

16:27-es vagyok

Nem semmi mennyien gondolkodnak egyformán. Nekem is furcsa, hogy annyira bátor emberek vannak, hogy 1,5 szobás hiteles lakásba 3 gyereket akarnak. Mindig felteszem a kérdését, akkor én mit gondolkodok? Bár nálunk a hellyel annyira nem lenne gond. Én is úgy vagyok vele, hogy annyira átélném még egyszer a babázást, a kislányom is nagyon örülne neki, de úgy félek tőle. Amúgy én az elsővel nagyon depis voltam, csak elláttam az elején, mert muszáj volt....csúnya betegség az biztos. Én is félek, mi lesz, ha beüt a krakk és a férjemnek nem lesz munkája, épp úgy, mint amikor terhes lettem, pont akkor ment csődbe a cég..szép kilátások, gondoltam. És mivel én is megyek a 36 felé, vagy most vagy soha, és nem akarom megbánni, hogy végül 1-ke maradt, hisz ragyog a szeme, mikor a barátok közt Lacija kezében ringatja a picit, képes a wc-ről kifutni azért, hogy lássa. És sorra születnek a babák a környezetünkben, épp ma 00.15-kor szült meg a barátnőm, hát kész vagyok ilyenkor lányok...

2012. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Szia!

Most nézem, hogy azt írtam 33 vagyok. Már ezt sem tudom követni. Már tvasszal 35 leszek ,ha 78-as születésü vagyok. Ezért kellene nekünk is minél hamarabb eldönteni. Lehet nem is kellene ezen agyalni hanem belevágni , nem gondolkodni. Mindig ledöbbenek, mikor tudom, hogy tölünk sokkal rosszab anyagi körülmények közé születnek sorban a gyerekek. Mi meg a másodikon dilemmázunk. Én minden esetre mindenkinek ha kérdezik azt mondom, hogy nem lesz mert ez a baba is két sikertelen lombik után lett spontán, nagy meglepetésre. És már untam a kérdezősködést. Majd meglátjuk. De nem szeretném én sem később megbánni, hogy nem szültem. De talán a szüléstöl sokkal jobban félek mint , hogy fel kell majd nevelni.

2012. dec. 2. 18:33
 10/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Láttátok a fókuszban a 17-ik gyermekét váró hölgyet? Mi meg a második babán agyalunk!! Tiszta őrület!
2012. dec. 21. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!