Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene tudnia egy 16...

Mit kellene tudnia egy 16 hónaposnak? Azért kérdezem, mert.

Figyelt kérdés
Kedden megyünk fejlődésneurológiára és jó lenne, ha minden kérdésre tudnék válaszolni, hogy tudja-e a lányom, vagy sem. Mert addig még megpróbálhatjuk. Ne az legyen, hogy tudja, de még sosem csinálta, ezért azt mondom, hogy nem tudja. Remélem értitek.
2012. nov. 18. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy előírás szerint mit kellene tudnia. De amit nem csinál magától, azt akkor sem fogja tudni, ha tanítod neki. De nem is lenne hasznos, mert a vizsgálatnak kell kideríteni, ha valami baj van.
2012. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, hogy mit kell tudnia, az relatív, mert ugye 18 hónapos koráig még a járással is ráér, de szerintem ilyeneket kérdeznek majd:

Jár-e önállóan?

Ágyra fel, le mászik-e?

Fel tud-e csippenteni pici dolgokat?

Egyformán használja-e a két kezét? Nem a jobb vagy balkezességre gondolok, hanem általánosságban.

Eszik-e kanállal vagy próbálkozik-e?

Könyvben mutogat-e az állatokra? Felismeri-e az állatokat?

Mond-e szótagokat, babanyelven gagyog-e?


De ezek csak tippek. A lányom is ennyi idős és ezeket mind tudja, kivéve a kanalazást, de már az is alakul. Persze még sok minden mást is tud, táncol, tornyot épít, pohárból iszik stb., de ezek nincs összefüggésben a neurológiai fejlődésével.

2012. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ezeket tudta 16 hónaposan,erre azt mondta a védőnő,hogy előrébb jár,mint sok 18-24 hónapos.

Járt,stabilan önállóan 11 hónapos korától,szaladt fel,le mászott mindenről, önállóan enni kanállal,villával már ügyesen tudott,persze nem levest.

Sok szót mondott,tökéletesen megértette magát,jelezte,ha tele lett a pelus,minden rövid utasítást megértett,kidobta a szemetet,segítette port törölni teregetni,porszívózni,seperni,egyedül mosta a fogát,mosta kis karjait,lábait,hasát,ügyesen megtörölte a kezét,arcát,helyesen fogta a ceruzát mikor rajzolt,ügyesen épített kockából, a formabedobós könnyedén ment,a többi logikai játék is.Egyedül evett,ivott,segített vetkőzni,öltözni.Kifinomult volt a mozgása,mindent megértett,simán kivette a tányért a szekrényből ha a mama megkérte.Akkor kezdett tanulni motorozni,egyedül eljátszott.

Kb ennyi jut eszembe hogy 16 hónapos koráig ezeket már biztosan csinálta,valamit akkor kezdett sok mindent már hamarabb.Azért nehéz kérdés,mert ugye a babák nem egy ütemben fejlődnek.Fiam 1 évesen már so szót mondott,stabilan járt,még unokahúga 1,5 éves korára jutott el idáig.

2012. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja bocsánat lemaradt,táncolt,énekelt,integetett,puszit küldött,mutatta az állatok hangját,könyvben,bármin tudta melyik milyen állat ha említettem rögtön mutatta.
2012. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Olyasmire gondolam, hogy pl. rajzol-e, mert akkor adok a kezébe ceruzát meg papírt. Eddig nem próbáltuk. Vagy mondjuk a gyurmázás, ilyesmi.

2012. nov. 18. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok az enyém 1 éves kora óta rajzol,sőt szép lassan úgy fogta a ceruzát ahogyan kell,nagyon ügyesen,adj neki nyugodtan, a gyurmát nem próbáltam mert szerintem megenné amjd csak 2 éves kora után fogok
2012. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!