Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónaposnak összetöritek...

20 hónaposnak összetöritek még villával az ételét? És eszik már valamilyen szinten önállóan?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak akkor már nem kellett összetörni villával az ételt, pl. darabolt husit is evett, és kb. 15 hósan már önállóan evett (kivéve levest, az még nem annyira ment neki). Szerintem csak szoktatás kérdése, fokozatosan egyre kevésbé törd neki össze, és hagyd, hagy próbálkozzon, még ha nagy maszat lesz utána, akkor is :)
2012. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából az a gondom, hogy a kanállal kapott ételt sosem rágja, egyenesen nyeli. Hiába mondom el ezerszer, hogy rágd meg mielőtt lenyeled, először gyorsan lenyeli, majd utána rágja a semmit mutatóba és mosolyog. Így nem merem nem összetörni neki a levest és a főzeléket, de egyébként minden mást eszik darabosan villával, vagy kézből. Csak a kanállal szenvedünk. Már ő is próbálkozik az önálló evéssel, villával szépen megy, a kanálhoz még kel a segítségem, de nagyon próbálkozik. Eddig nem nagyon érdekelte az önálló evés, inkább játszott az evőeszközzel, azért nem is erőltettem. Mostanában kezdett el jobban érdeklődni az önálló evés iránt, csak ez a kanalas dolog ne lenne...
2012. nov. 13. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Fiú a gyermeked? Nekem két gyermekem van, a kisfiam nagyon-nagyon sokáig (talán 2 éves koráig) csak pépeset volt hajlandó enni. Irtó ciki volt már. Aztán egyik napról a másikra változott a helyzet, rendes ételt kezdett enni kanállal és villával. A lányom gyakorlatilag kihagyta a pépes ételt, 10 hónapig csak anyatejet volt hajlandó enni, onnantól meg csak darabos ételt. Most 16 hónapos, és már önállóan eszik. Szerintem, pár hét/hónap és megoldódik a helyzet!
2012. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, akkor szerintem a darabosakhoz kapjon villát (mert ha jól értem, a villás ételeket megrágja), a kanalas dolgok meg maradjanak pépesek. Ha pl. borsófőzeléket vagy levest adsz szerintem nem nagy gond, ha a borsót vagy kisebb répákat lenyeli, hátha idővel megszokja, hogy azt is rágni kell. Szerintem nincs nagy gond nálatok, de aggódj! És kanalaztasd minél többet, hogy ügyesedjen ;)
2012. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!