Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fehér holyagok vannak 5honapos...

Fehér holyagok vannak 5honapos babam szaján. Mi lehet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek? Vízhólyagszerűek vagy teljesen fehérek? Ha teljesen fehér, lehet szájpenész. Bóraxos oldat rá a legjobb.
2012. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen fehér .ha penesz mitol lehet?
2012. nov. 18. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Az én fiamnak is volt. Az orvos, azt mondta cumitól, cumisüveg cumijától. Állítólag nem fertőtlenítettem rendesen. (Pedig igen.) Kentem neki bóraxos löttyel és attól 1-2 nap alatt el múlt. Mikor 4 hónaposan elkezdtünk mást is enni és kevesebbet kellett használni a cumit teljesen el is múlt és azóta sem jött vissza. (10 hós)
2012. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi kezét a szájába tömködi, előtte pedig más dolgot fogdosott. Szájfertőzés. Húgom csipkedte a száját, így lett neki. 5 hónaposan ezt még nem csinálja, de amivel kezdtem, azt bőven.
2012. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szájpenész lehet. Az azért alakul ki, mert természetesen van egy gomba a szájban, aminek ott is van a helye, de egy baktériumtörzs tartja kordában, nehogy elszaporodjon. Ha az egyensúly felborul, akkor alakul ki a szájpenész. Nagyon sok oka lehet a kialakulásának, és biztosra sosem lehet tudni. A bóraxos glicerin, vagy rózsaméz, amit az első említett a fiamnak is bevált. Egy tanácsot adok. Minden étkezés után rózsamézes textilpelussal vagy gézzel töröld át a száját, határozott mozdulatokkal. Mindent kezelj le vele, napjában többször, ami a szájába kerül: mellbimbód, cumi, cumisüveg, kanál, rágóka. Ha úgy látod elmúlik, folytasd még a kezelést 4-5 napig, mert az álkapocs zugban megbújhat, onnan nehéz eltávolítani, és ha idő előtt hagyod abba a kezelést, akkor visszafertőz. Ha kb két hét múlva piros pöttyös lesz a popója, ne ijedj meg, ez is lehet tünet ( a fiamnak nem volt, de olvastam róla), az az oka, hogy ürül a szervezetből. Nyugi, ne ijedj meg, természetes dolog, a kicsik többsége túlesik rajta. Tilos arra gondolni, hogy ez a te hibád lehet.
2012. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy szájpenész. A háziorvosotok kiírja az oldatot és egy gézlapot átitatva kell áttörölni vele a kicsi nyelvét, nyelve alatt és az ínyénél, szájpadlást és oldalt is. Nehéz, de mindent le kell sterilizálni amit a szájába vehet. A cumit minden alkalommal amikor nincs a szájában. Az elektromos sterilizáló is jóval hatásosabb mint a mikrós. Az olyan játékokat amik nem hőállóak egy sterilizáló folyadékban tudod tartani (műanyag rágóka). Többet nem tehetsz. Én mindent sterilizáltam, viszont a cumit ha kiköpte akkor csak leraktam ,,tiszta" helyre és vissza adtam neki. Ez elég is volt hogy kijöjjön. Ez a penész egy nagyon rossz dolog, mert mikor elmúlik a szájan, leér a pocakjába majd végig a fenekén jön ki. Nagyon megkínlódtunk vele. Kb 2 hónap volt mire teljesen rendbejött pedig alig volt néhány kis hólyag a nyelvén. 1 éves koráig sterilizáltam mindent aztán már csak a cumisüvegeket aztán másfél éves kortól már poharaztunk és már nem. Nem jött többet. Amikor a pocakjára megy akkor hányni fog sokat, a fenekén pedig vörös lesz mindene és viszket majd neki nagyon. Ekkor a gyógyszertári kis tégelyes kenőcs amit ilyenkor adnak az teljesen jó rá, de nekünk sebes is volt már a feneke mire végül tényleg elmúlt. A sebes helyeket neogranormonnal kentük mikor már elmúlt a piros és a kiütés. Abba a kenőcsben pedig lesz szintén gombaölő ezért nem jó a sima popsikrémek rá.
2012. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es tanacsokat
2012. nov. 19. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!