Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babátokhoz mikor...

Újszülött babátokhoz mikor engedtek látogatót? Engeditek, hogy felvegyék?

Figyelt kérdés
Ha jönnek a látogatók, kinek engeditek meg, hogy felvegye? Egyáltalán engeditek, hogy hozzányúljon bárki? Ha nem, mit mondotok, ha mégis fel akarja venni valaki? Hogy udvarias is maradj. (Nem nagyon szeretném, hogy bárki hozzányúljon, kivéve anyukámat)
2012. nov. 19. 12:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

uccsó vagyok, mielőtt még agyon lepontozna bárki, hogy túlféltem a gyereket, nagy szerencse, hogy a kézmosást illetően sem enedtem senkinek, és kézbe sem nagyon adtam, mert így is jött egy unokatesó a pasijával aki nagyon udvariasan kezet csókolt nekem és másnapra vírusos szemölcs lett a kezemen.

ennyit a túlféltésről, meg hogy bárki felvehesse...

2012. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

mi mikor hazajöttünk, 3 napos volt a babám, aznap este már jöttek a szüleim, testvéremék és anyósomék. 2 órát voltak ott, a nagyszülők és a testvérem megfogta a kicsit, én nem gondoltam, hogy gond lenne, abban a 2 órában aludtam egy nagyot :)

3 hetes volt mikor karácsony volt, akkor a nagynéném és a nagymamám, nagypapám is megdajkálta, szintén kifejezetten jól esett, hogy átvették mert megettem a finomabbnál finomabb kajákat :)))

ez 3 éve volt, nem lett beteg, nem okozott neki lelki sérülést meg semmi ilyet ;)


de ő a te gyereked lesz, te döntöd el, hogy ki foghatja meg. lehet neked is megváltás lesz ha mondjuk 1 hetes korában jön anyósod és átveszi, majd meglátod :)

2012. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Miután hazajöttünk a kórházból jöhettek megnézni, felvehették. Akiben bízok ennyire arról tudtam hogy betegen nem jönne és van annyi esze, hogy kezet mos.


Aki meg akar sértődni, az meg fog, függetlenül attól hogy hogyan mondod :-( Ismeritek a családtagokat, aki ilyen szempontból problémásabb annak jelezzétek előre hogy x ideig hármasban szeretnétek lenni.


(Amennyiben anyósoddal nincsenek nagy problémák (cigi, alkohol stb) akkor bevallom, én az ő helyében megsértődnék. Ugyanolyan nagymama mint anyukád)


Sok boldogságot a picihez :-)

2012. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Szülők, testvérek már kórházba jöhetnek, meg is szeretgethetik. Barátok, távolabbi családtagok 3-4 hetes kortól.
2012. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Mielőtt bárki rákérdez, nem én pontoztam le senkit. Most olvastam el a válaszokat, és látom, hogy valamelyik drága válaszoló helyettem pontozgat. Sosem értem meg, miért teszik ezt egyesek?

Szóval köszönöm szépen a válaszokat. Mindenkiébe találtam hasznosat, pl. az oltásos kifogás...Azt alkalmazni fogom, ha muszáj lesz. Sajnos van olyan látogató, akinek nincs gyereke, és persze egyből felkapkodná, biztatják egymást férjével(nyugdíjasok), hogy - na na vedd fel,- erre fogom alkalmazni az oltásos kifogást, erre nem sértődhetnek meg. Nem akarok haragot a férjem családjával, de ők az értetlenebbek sajnos. Anyukámon kívül nem akarom, hogy más felvegye. Anyósom nincs. Após új felesége szintén gyermektelen, ráadásul egy "úri dáma", de annyi esze nincs, hogy kezet mosson és ne ordibáljon a gyerek fülébe. Első gyerekemnél tapasztaltam. Kb. 2 hónaposan jöttek akkor is a látogatók,most is így szeretném. Volt aki megsértődött, és most szintén duzzogva kérdezte, hogy na akkor most is 2 hónaposan lehet jönni? Mondtam, igen. Nekem a gyerekem a legfontosabb, és tiszteletben kell tartani az én akaratomat szerintem. Én sem szólok bele más életébe.

2012. nov. 19. 17:01
 16/18 anonim ***** válasza:
60%

Mi kórházból ,szülés után 1 héttel jöttünk haza.

Már aznap jöttek barátok és Én nagyon örültem.

Kézmosás után felvehették a babát.

18 hónapos nagyon nyitott kedves kislány,soha nem volt hiszti másoknál,kezdettől így neveljük.

2012. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem gáz ez a 2 hónap... meg hogy csak 3 ember foghatja meg ..aztán jön pár hónap múlva a kérdés miért nincs meg csak az anyjával ...
2012. nov. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A nagy fiam születésekor is kb. 2 hónaposan jöttek a látogatók. Nem adogattam a kezébe senkinek, attól függetlenül nyitott, barátságos gyerek, aki nem csak anya szoknyája mellett van el, bölcsibe is nagyon hamar beilleszkedett. Ez csupán személyiség függő, és nem attól függ, hogy 1 hetesen vagy 2 hósan látogatják először, ill. 2 hósan vagy 3 hósan jár kézről kézre először.

Persze mindenkinek szuverén joga ezt eldönteni.


Szerintem gáz ez a 2 hónap... meg hogy csak 3 ember foghatja meg ..aztán jön pár hónap múlva a kérdés miért nincs meg csak az anyjával ...


Ezen a pár soron jót nevettem.:))A stílusod és a mondatod tartalma magáért beszél, de köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, és írtál.

2012. nov. 20. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!