Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet leszoktatni a...

Mikortol lehet leszoktatni a kisgyereket a pelenkárol?

Figyelt kérdés
Tavasszal lesz másfél éves a babám, gondolom őszig sikerül.
2009. aug. 15. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Háát általában 2 éves kor körül lehet elkezdeni. De gyereke válogatja. Az egyik lányom 2 évesen nagyjából szobatiszta volt, ha rákérdeztem időnként, a fiam 3 évesen sem. Főleg ha belemerült valamibe.

Szerintem ne tűzz ki ilyen dátumokat, majd meglátod ő milyen.

2009. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Az én lányom 8 hós volt, és tél volt mikor egyik este nem engedte hogy felrakjam rá a pelust!Raktam alá gumis lepedőt, de nem pisilt be!Reggel sem engedte, de délelőtt be-be csurgatott, viszont este már a bilire csücsült, és belekakilt.Örömujjongás volt az egész házban!Onnantól kezdve nem kellett pelus!
2009. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18 hós!Most láttam hogy az 1-es lemaradt!
2009. aug. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
18%
én kb 8-9 hós voltam anyukám mesélte , tesom azt hiszem hogy 6 hós , ahogy megtanult ülni már bilibe is végezte a dolgát, ha kis korátol hozza van szoktatva akkor hamar megtanulja
2009. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is hallottam egyik rokontól, hogy neki 11 hónapos korától a kisfia szobatiszta volt, de ez nagyon ritka. Mindenkinek más, de ez nem baj! 2-3 éves kor körül szokott szobatisztává válni a gyerek, 2 éves kortól javasolt a bilire szoktatás megkezdése, de ez is egyéni, mert úgyis látod majd a jelekből, hogy mit tud a baba és mit nem.
2009. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hallottam már én is olyat hogy ülni nem tud még nagyon, és kitámasztva ültetik a fotelban a bilin :) HÁT én nem szeretném azért ezt a technikát.Gondolom a baba értelme is kell hozzá és az anyának meg rákell szánni az ídejét most bilizés van pár hétig!!!
2009. aug. 15. 22:11
 7/9 anonim válasza:
0%
előtő válaszoló vagyok , majd ha nekem is lesz gyerekem akkor én is kis korától fogom rászoktatni a bilire , a pelusba mennyi káros anyag meg minden van , szerintem nem nagyon jó hogy az a kis fenekén legyen
2009. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem pár hétig tart a szoktatás, mert a baba először néha-néha tudja használni a bilit. Biztos, hogy nem minden alkalommal sikerül és nagyon kellemetlen "meglepetés" érhet, ha úgy hagyod, hogy a pelenka nincs rajta már. Szóval erre biztos, hogy bőven kell szánni időt. A kisfiam 9 hónapos, még nem szoktatom. Kb. 1 éves kora körül szeretnék ezzel próbálkozni, de majd meglátjuk...amíg neki magától nem jön az inger, csak spontán történik a dolog, nem sok értelme van...persze, ha a gyerek alá teszik a bilit, belecsinál, de nem feltétlen tudatos főleg pár hónapos korban, mikor járni sem tud...
2009. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 és fél éves volt, mikor egyik percről a másikra szobatiszta lett. Azóta nem pisilt be éjjel sosem, nappal egyszer-egyszer előfordult, ha nagyon elmerült a játékban, vagy mikor nagyon sírt valamiért. Szerintem egyszer csak megérik a testük és az idegrendszerük rá, és akkortól működik a bilizés. De ez mindenkinél más és más időben jön el, de azért próbálkozni érdemes.

Mi már 1 éves korától kis időkre bugyit adtunk rá pelus helyett, hogy szokja az érzést, de nem volt gond, ha becsurgott a pisi, akkor átöltöztünk, mondtuk neki, hogy nem történt semmi. És bilire is kb azóta ültettük, hogy szokja meg, mert sokan 2-3 éves korban ,nem akarnak ráülni, meg belepisilni, kakilni. Úgyhogy mi leültettük, vittünk játékot, mesekönyvet, és egy darabig elvoltunk, ha ment is bele valami, akkor meg nagyon örültünk.

2009. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!