Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mi alapján kezdtétek meg a...

Ti mi alapján kezdtétek meg a hozzátáplálást? Olyan sok az info hogy böségzavaromban nem tudom hogy és mikor kezdjem.

Figyelt kérdés
A gyerekorvos 6 hótól javasolja és saját főzéssel, a védönö szerint minél tovább szoptassam kizárólagosan. A barátnöim már 4 hónapos kortól kezdték bébikajákkal. Mindenki másra hivatkozik. Szóval nem tudom mi tévö legyek. 3 hós a babám. Ajánlanátok valami konkrét irodalmat hogy dönteni tudják? Ti hogyan csináltátok? Mások ajánlása alapján vagy saját megfontolásból.
2012. nov. 20. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 5hónapos kortól kezdtem a hozzátáplálást, mert nem volt tejem, tápszeres volt a babám. 4 hósan még nem mertem, ezért lett belőle 5hónap. Ha lett volna tejem, akkor csakis szoptattam volna 6 hónapos koráig, és 6 hónapos korban kezdtem volna a hozzátáplálást.
2012. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha jól szopik 6 hónapos korig lehetőleg ne kezd el a hozzátáplálást.
2012. nov. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

ha kizárólagosan szoptatsz akkor elég 6 hónaposan gyümivel kezdeni

de az is jel lehet ha mondjuk 2-3x többször eszik vagy megáll/lelassul a súlynövekedés (ami a mozgásfejlődéssel nincs összhangban) érdekelni kezdik az amit te eszel nyújtja a kezét felé


az irodalom nem jó inkább a baba jelzéseire figyelj


a nagylányom kb 5 hónaposan kezdett el érdeklődni más étel után ö nagyon mozgékony baba (4hónaposan kezdte el a mászást) volt 5,5 volt mikor almáztunk barackoztunk elsőre megevett egy negyed almát (fél évesen 6,5kg és 69cm)


a fiam 8 hónapig nem volt hajlandó semmit sem kóstolni, ö lusta baba volt

( 6 hónapos koráig semmit nem csinált még forogni sem és 10,5 kg volt 76cm )

2012. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csak szoptattam, és elkezdtem 5 hónaposan.

4 hónaposan még éretlen volt rá, de pár hét alatt nagyon sokat változott, és mivel a tejem mennyisége változott mindig, nem vártam meg a 6 hónapot.

Érdemes megtalálni az arany középutat, amit a szíved diktál és a szakmai ajánlások között.

De őszintén szólva, pár hónap múlva semmi jelentősége sem lesz, hogy 4-5-6 hónaposan kezded-e el.

Én most várom a 2. babát, február elején születik, 17 hónap korkülönbséggel, de másodjára sem fogom a 6 hónapot megvárni, 4-5 hónaposan elkezdem, ha a baba is partner lesz benne.

2012. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bár a lányom tápszeres,illetve most az állomásról rengeteg anyatejet kap már,de én kb 3hónapos korától tervezem,hogy elkezdem kóstoltatni majd vele az almát,répát stb.Mire többet megenne,addigra ugyis 4-5hónapos lesz,mert addig csak kóstoltatás lenne.De természetesen majd a védőnő tanácsa fog számítani,ha ő úgy látja még nem érett rá,akkor nem fog kapni csak később.
2012. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el, mikor láttam, hogy érdeklődik a mi kajánk iránt (5 hónaposan).
2012. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 4,5 hósan kezdtem mert fogyni kezdett, és ezt javasolták.

Utána rendbe jött 1 hét alatt.

2012. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nagyon jól szopott a kisfiam s volt is tejem bőven, ezért azt terveztem, hogy 6 hósan kezdjük, de végül 5,5 hósan kezdtük, mert hamarabb lett éhes, éjszaka újra ébredt enni, úgyhogy látszott, hogy igényli már. Elég gyorsan rá is álltunk a két étkezésre, tízórai, uzsonna, lassan az ebédet is elkezdjük kiváltani. Most 7 hónapos.
2012. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nagyon nagy marhaság ez a "kizárólag csak szoptass 6 hónapos korig". Valljuk be, egy csecsemőnek -aki addig a tápszer/anyatej ízén kívül semmilyen ízt nem ismer- igen nagy változás lehet az új intenzív ízek bevezetése. Ezt a változást egy kisebb tudatában még nem érett baba könnyebben veszi és jobban fogadja a változást.Szóval szerintem 4-5 hónapos korban mindenképp kezdj el más ízeket bevezetni.Hidd el könnyebb lesz utána vele.Az én babám ugyan tápszeres lett 3 hónapos korától sajnos.Én 4 hónaposan kezdtem nála.Ha szoptattam volna se csináltam volna másképp.Így terveztem születésétől. :) Minden jót nektek.Ja és hallgass az ösztöneidre ;)
2012. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tapaszalat megosztást és tanácsot. Azt hiszem akkor az arány középút az 5 hónapos kor, mert úgy érzem egyre ievesebb a tejem, talán nem is birná ki 6 hóig vagy tovább.
2012. nov. 20. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!