Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái mit...

Ekcémás babák anyukái mit tudtok ajánlani?! Használt valaki Linola fett fürdőolajat, hogyan kell alkalmazni?

Figyelt kérdés
3 hós kisfiam szinte születésétől fogva ekcémás, kb egy hós kora óta nem eszem tejterméket, tojást, mert az orvos arra gondolt, hogy attól van, de sajnos így sem múlik el neki teljesen. A ruháit külön gyűjtöm és külön mosom Dm-es allergiásoknak kifejlesztett folyékony mosószerrel és Gabi öblítővel.Gyógyszertári fürdetővel fürdettem és fürdés után azzal kentem be, fürdés előtt pedig mindig beolajozom, de próbáltam az orvos tanácsára a babe omega fürdetőt és testápolót, de nem lett tőle jobb a bőre és mostanában az erősen száraz részeket csípte neki így abba hagytam. Vettem homeopátiás halicar krémet, most azt próbálom azokra a területekre kenni ahol ekcémás, de rosszabb lett tőle így most azt is abbahagyom. A szteroidos krémhez csak legvégső esetben akarok nyúlni. Most vettem Linola fett fürdőolajat. Aki használt ilyet hogy alkalmazta? A fürdővízbe öntötte, vagy bekente vele a babát és lemosta? Ez után kente testápolóval?És milyen gyakorisággal? Kérlek írjatok, mert már kezdek kétségbe esni. Köszönöm!
2009. aug. 16. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Bár fogalmam sincs, hogy mi ez a termék és a babákhoz mégúgysem értek, évekig küzdöttem én is ekcémával. Használtam gyógyszertári kevert krémet, semmit nem használt, kis javulás volt aloe vera géltől, aztán kipróbáltam a Sodu krémet, ami viszont tényleg jó volt! Úgy emlékszem, hogy rá volt írva, hogy babáknak is jó, popsikrémnek is. De azért kérdezd ki az orvos vagy patikus véleményét!
2009. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elírtam a nevét: Sudocrem

[link]

2009. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen ismerem, a Sudocremet popsikrémnek én is használom és amikor megjelent a bőrén először a kiütés azzal is próbálkoztam de mivel szárítja a bőrt, nagyon száraz lett tőle és hámlott a bőre.
2009. aug. 16. 11:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Linola fett krémet használunk 50 grammos kiszerelésben lehet kapni, elég drága, de jó. Emellett használjuk még a testápolót is, a fürdetőt már nem vettem meg, csak a gyógyszertárit használjuk. Mindkét fiam ekcémás, a kicsin még csak most jelentkeztek a piros foltok. A nagyobb gyerkőc testét minden este kenni kell, főleg télen, illetve a strand után a klóros víz miatt. Én 3-4 napig kenem szteroidos krémmel, orvosi javaslatra, az tényleg rendbe teszi, utána meg folyamatosan testápolózom. Én szeretem ezt a termékcsaládot, csak az a baj, hogy rettentő drága kb 1 hónapra elég a testápoló és a krém.
2009. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban az én babámnak is nagyon száraz volt a bőre, bár neki ez még nem volt ékcéma súlyosságú.Milyen a víz nálatok? Mi vettünk egy szűrőt a zuhanyra, ahonnan a fürdővizét vesszük (www.vizetiszom.hu) és kaptunk egy A vitaminos testápolót is. Sajnos nem tudom, végül melyik segített, mert szinte egy időben kezdtük el mindkettő alkalmazását, de tény, hogy a testápolót már csak hetente egyszer használjuk.Kb. két két alatt rendbe jött a kicsi bőre.
2009. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Minden mozzanat, amit leirtál ismerős:) jó a linola fett olaj, ugy használom, hogy a kupakon lévő csikig öntöm az olajat és be a vizébe, elkeverem. A gyogyszertári fürdetővel csak a kukit és a fenekét mosom, a testére nem kenem, mert a kettő igy már sok lenne, ne kend olajjal a bőrét, mert nem kap levegőt, főleg nyári melegben! Elég a vizben az olaj, de a fürdés utáni ápolás nagyon fontos! A linola fett krémmel utána átkened a testét, egy hét alatt lesz javulás! Mennyi idős a pici? Tejen/tápin kívül eszik mást?
2009. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Látom már,3 hós:) ha szopik, vigyázz a citrusokra, pl narancslé, kiwi, citrom, ezek nagyon erősitik az ekcémát!
2009. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: Amióta megszületett nem ettem /ittam citrusflét, mivel hasfájós is elég kevés dolog megengedett. Gyümölcsből csak a görögdinnye, alma , őszibarack az amit ehetek és a bőre miatt kb egy hós kora óta semmi tejtermék (még a kekszek összetételét is megnézem nehogy legyen benne tejpor), semmi tojás. Még csak tejet kap és egy keveset kell pótolni tápszerrel (ha), mást még nem adok neki 6 hós koráig ( a védőnő javasolta)
2009. aug. 16. 13:51
 9/14 A kérdező kommentje:
Még az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy minden nap használod a fürdőolajat? Vagy csak ahogy a leírásban van egy héten 2-3 alkalommal 4 héten át? Köszi a választ.
2009. aug. 16. 13:54
 10/14 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolótól kérdezném, hogy pontosan melyik víztisztítót vetted, mert mi is nézegetjük őket és azon az oldalon is néztem amit írtál, de melyik van nektek? Köszi.
2009. aug. 16. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!