Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második baba kérdés?

Második baba kérdés?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet elviselhetővé tenni azt hogy ha az ember bármennyire szeretne nem vállalat másik babát? Nagyon szeretnék majd második babát, testvért a fiamnak. De most úgy néz ki hogy nem lesz rá lehetőség. Nagyon bánt és napról-napra egyre szomorúbb vagyok miatta.
2012. nov. 21. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom Ti miért nem tudtok másodikat vállalni, de leírom röviden a mi történetünket.

19 éves korunk óta vagyunk együtt, gyakorlatilag együtt is éltünk az elejétől fogva. Együtt végeztük el az egyetemet, elkezdtünk dolgozni, összeházasodtunk, megteremtettük a feltételeket ahhoz, hogy a mindkettőnk szerint ideális 4 gyereket el tudjuk tartani. Aztán jött a 6 éves rémálom, küzdelem azért, hogy egyáltalán 1 legyen. Mire terhes lettem eléggé lenulláztuk magunkat anyagilag, de nagyon boldogan vártuk a babát. A 7. héten elöntött a vér. Nem kicsit. Irány a kórház, a baba még megvolt. A 14. hétig véreztem, a 20. heti uh-ig mozdulatlanul feküdtem, csak a mosdóba mentem ki. Utána sem ugráltam. De augusztusban megszületett a kislányunk egészségesen. Közben 32 éves elmúltam és nem is tudom, hogy hogyan tudnánk újra finanszírozni a kezeléseket, így nagyon kevés esélyt látok arra, hogy akár 2. legyen., nemhogy 4. Pedig nagyon szeretnénk. De ha nem lesz akkor is nagyon boldogok leszünk a kislányukkal hármasban. Abba soha nem tudnék beletörődni, hogy ne legyen gyerekem, de azt már el lehet viselni valahogy, hogy csak 1 van.

2012. nov. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, sokan egynek is örülnének. Önzőnek tűnhetek. De szeretném ha a fiamnak lenne testvére, akivel játszhat, felnőhet, akire számíthat mindenben ha felnő és mi már nem leszünk.
2012. nov. 21. 12:20
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nem tűnsz önzőnek. Csak úgy gondolom, hogyha nyomós oka van annak, hogy miért nem lehet 2., akkor bele kell és bele is lehet törődni. Kár ezért szomorkodni, amikor 1 gyerekkel is lehet boldogan élni. Amúgy mi is szeretnénk legalább még egyet, pont azért, amit írtál. Úgyhogy ha lehet jövőre megpróbáljuk még egyszer a kezeléseket. Hátha hamar sikerül. Végülis már tudjuk mi a probléma.
2012. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi most anyagilag nem állunk úgy hogy vállalhassunk másikat. Igaz még csak 8 hónapos a fiam, még van időnk. Csak nem úgy néz ki hogy javulni fog a helyzet. Ez a pár év meg hamar elmegy amíg 3 éves lesz. De mindentől függetlenül imádom őt és semmiért nem adnám.
2012. nov. 21. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!