Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babáitoknál hány hetes/...

Ti babáitoknál hány hetes/ hónapos kortól rendszereződött az éjszakai felkelés?

Figyelt kérdés
Mi még csak egy hónaposak leszünk igazából 3x kel fel...éjfélkor 3 körül meg reggel 6 körül. De elég sokszor előfordul hogy nem alszik vissza és nem jó neki sehogy :S hiába etetem meg akár tisztába is teszem nem alszik vissza és fent vagyunk 3-4 órát éjjel.. ezzel mit tudok kezdeni? kinövi ezt? ti is voltatok így?

2012. nov. 21. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
az én babám,ha fel is kelt enni,utána visszaaludt szerencsére,de minimum 3-szor ébredt ő is.most 4,5 hónapos,9-fél 10 körül elalszik,3-kor felébred,eszik valamennyit,és reggel 7,fél 8-kor jelentkezik...:-)
2012. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is csinálta ezt pár hétig.Most 2 hónapos múlt,1körül és 4 körül kel fel éjjel.Nálunk a hajnali etetés volt az amikor nem tudott visszaaludni.Ezt úgy "oldottam" meg hogy magam mellé vettem,és cicin ringatta álomba magát.Tudom,nem a legjobb megoldás,de legalább így én is kipihentem magam,és a sírás helyett ő i pihent.
2012. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ki foga nőni:), addig is: csak azt csináld éjjel, amit szükséges, tehát ha nincs kaki, ne tedd tisztába(persze csak ha nem folyt ki a pisi:) ), csak felébred a macerától. Ne kapcsolj villanyt, max. éjjeli fényt. Minél kisebb "hűhú"val járjon az éjszakai ébredés, ne legyen "érdemes" ébren maradni.

Hogyan alszotok?

2012. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kedves 2es, ez a legjobb megoldás:). Az a legjobb, ami a babának és a családnak jó:).
2012. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Éjjel ha bemész hozzá, ne beszélgess vele, ne "játszatok" , mert ettől csak éberebb lesz.

A másik: használj éljelre nagyon jó minőségű pelust, hogy ne kelljen kicserélni mert attól is felébred.


Én az első 2 hétben ebbe a hibába estem. Esti szopi közben beszélgettem vele, meg ha hallottam evés közben a rotyogást, evés és büfi után tettem tisztába. Szerencsétlen még jó h a bekómálásból egyből éber lett. Vettem hát Pampers pelust (nagyon jól tartja a pisit) és így éjjel nem pelusozom át. Ha NAGYON muszáj akkor a következő ébredéskor, evés elött.


Én nekem ezek váltak be... aztán ki tudja. Ja igen, és kevés fény :)


Ettől függ. a Fiam 7 hetes, de 2x kel fel. A második már reggel fél 6-kor.

2012. nov. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó és azelőtti vagyok, hoztam még valamit:) :

"A baba érzékeli a nyugalmat, a sötétséget, az egyenletes, halk zajokat. Ez az álladóság lehetővé teszi, hogy csak akkor ébredjen föl, ha tényleg megéhezett. Gondolom, néhány olvasónk most kételkedve csóválja a fejét, hiszen vannak babák, akik éppen fordítva működnek: éjjel órákig üvöltenek, nappal a legnagyobb zajban és nyüzsgésben békésen alszanak. A csendes éjszakában talán épp a megszokott hangok hiánya zavarja a kicsit. Néhány hét alatt majd ő is alkalmazkodik a család alvás-ébrenlét ritmusához. Akár ilyen, akár olyan a babánk, segíthetünk neki az alkalmazkodásban: ne kapcsoljuk fel a villanyt (legfeljebb valami egészen gyenge fényt használjunk), ne tegyük tisztába, ha nem muszáj. Csendesen fogjunk hozzá a szoptatáshoz, lehetőleg saját ágyunkban, minden felhajtás nélkül, fekve vagy félig ülő helyzetben. Közben nyugodtan bóbiskolhatunk. Lefekvéskor készítsünk oda egy pohár vizet, hogy akkor se kelljen kimászni az ágyból, ha megszomjazunk."innen: [link]

2012. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Mi egy szobában vagyunk a bébivel. nem kapcsolok éjjel villanyt csak egy halvány éjjeli fény van, nem cserélek pelust csak ha kaki volt..

De akkor sem alszik vissza... pedig nem beszélek hozzá... :S remélem hamar beáll nála mert nagyon fárasztó :S

2012. nov. 21. 10:55
 8/10 gabszem ***** válasza:
Nálunk is 3 óránként ébredt a kicsi, de 6 hetes korától már átaludta az éjszakákat.
2012. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos a lányom, és velünk alszik, mert így kipihentebb vagyok nappal, hiszen nem kell átrohangálni hozzá éjjel. Szóval, ha éjjel úgy ébred, hogy nem sír, csak sikongat vagy gőgicsél, akkor csak figyelem a teljes sötétségben, de nem szólok hozzá, tanulja meg, hogy aludni kell. Ha rákezd, akkor - szintén a sötétben - beteszem a cicit a szájába, ettől tuti vissza alszik. Ha éhes, akkor pedig csak szopi a sötétben, a mellemre veszem büfizni, és leteszem, egy szó nélkül. Mindig hasra vagy hanyatt teszem le, mert így nem folyik ki a pisi. Peluscsere csak reggel van. Nekem ez vált be, de nem tudom, mit tennék, ha a saját szobájában aludna, és kivenni-betenni kéne a kiságyba...
2012. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első gyerekem egy éves koráig ébredt fel éjszaka (igaz csak egyszer), a második hat hónapos koráig, a harmadik 4 éves koráig.
2012. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!